Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych siedem projektów rozporządzeń, które dotyczą między innymi programów zdrowotnych, zakładów lecznictwa uzdrowiskowego czy koordynowanej opieki nad pacjentem po zawale serca, oraz projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali: sieć szpitali powinni opracować kluczowi uczestnicy systemu

Polska Federacja Szpitali skierowała do ministra zdrowia pismo w ramach konsultacji społecznych projektu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Federacja postuluje opracowanie projektu krajowej sieci szpitali finansowanych ze środków publicznych przez kluczowych uczestników systemu.  

Więcej »

Pracodawcy RP: należy dopracować zasady tworzenia sieci szpitali

Pracodawcy  Rzeczypospolitej  Polskiej uważają, że projekt ustawy,  którego celem jest wprowadzenie sieci szpitali, jest nie do przyjęcia w kształcie przedstawionym do konsultacji. Pracodawcy RP nie odrzucają idei budowania sieci szpitali, ale uważają, że należy   jednoznacznie doprecyzować rolę i zadania poszczególnych typów podmiotów na rynku zdrowotnym. 

Więcej »

Alert konsultacyjny

Do konsultacji społecznych skierowane zostały projekty czterech ustaw, dotyczących podstawowej opieki zdrowotnej, refundacji leków, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz  świadczeń opieki zdrowotnej, a także projekt rozporządzenia w sprawie Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz trzy projekty rozporządzeń.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych cztery projekty rozporządzeń  dotyczące uprawnień  pielęgniarek i położnych, prowadzenia list oczekujących, formularza IOWISZ oraz wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych trzy projekty rozporządzeń, dotyczące specjalizacji farmaceutów, świadczeń udzielanych przez pielęgniarkę lub położną oraz podziału środków na refundację.

Więcej »

Alert konsultacyjny: nowa wersja kryteriów wyboru ofert

Pracodawcy RP otrzymali nową wersję projektu rozporządzenia ministra zdrowia, określającego kryteria wyboru ofert. Dokument jest na ostatnim etapie prac legislacyjnych, czeka na zwolnienie z komisji prawniczej.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przesłało Pracodawcom RP do konsultacji społecznych trzy projekty rozporządzeń dotyczące informacji udzielanych zakładom ubezpieczeń, w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie programów zdrowotnych oraz w sprawie specjalizacji lekarskich.

Więcej »

Alert konsultacyjny: ustawa w sprawie minimalnego wynagrodzenia

21 czerwca 2016 odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego poświęcone kwestii wzrostu wynagrodzeń w sektorze ochrony zdrowia. Minister zdrowia przekazał partnerom projekt ustawy wraz z propozycją wskaźników ustalających zarówno wysokość wynagrodzenia jak i  wskaźnik pokazujący zależności między poszczególnymi grupami zawodowymi. 

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »