Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali w celu konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o refundacji leków oraz 12 projektów zarządzeń prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, które dotyczą zawierania umów na poszczególne rodzaje świadczeń zdrowotnych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji społecznych dwa projekty aktów prawnych – projekt ustawy o świadczeniach zdrowotnych oraz ustawy o systemie informacji a także projekt rozporządzenia ministra zdrowia.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekty siedmiu aktów prawnych, w tym projekty sześciu rozporządzeń oraz projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji dwa projekty ustaw oraz dwa projekty rozporządzeń ministra zdrowia, dotyczące działalności leczniczej, finansowania świadczeń zdrowotnych, programu 75 plus oraz doskonalenia zawodowego lekarzy. 

Więcej »

Alert konsultacyjny

Do konsultacji społecznych został skierowany projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do zaopiniowania projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących leczenia szpitalnego w zakresie programów zdrowotnych (lekowych). 

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji publicznych projekty rozporządzeń, dotyczące kształcenia pielęgniarek i położnych oraz projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Do Sejmu wpłynął też poselski projekt nowelizacji ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Minister zdrowia skierował do konsultacji społecznych dwa projekty rozporządzeń, które dotyczą informacji gromadzonych przez świadczeniodawców oraz czynności ratowników medycznych, a także projekt ustawy o tytułach specjalisty.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Minister zdrowia skierował do konsultacji społecznych projekty rozporządzeń dotyczące obrotu środkami odurzającymi oraz wykazu środków toksykologicznych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »