Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekty 11 aktów prawnych, wśród nich założenia do nowelizacji ustawy o działalności społecznej oraz projekty rozporządzeń.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, który stanowi realizację zapowiedzi wprowadzenia zakresie bezpłatnego dostępu do leków dla osób w wieku 75 plus.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Minister zdrowia przekazał do konsultacji społecznych sześć projektów rozporządzeń dotyczących rejestrów medycznych oraz wynagrodzeń pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej. Do Sejmu został natomiast przekazany projekt ustawy przedłużającej aneksowanie umów z NFZ.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji projekt sprawozdania z realizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości, projekt rozporządzenia w sprawie Narodowego Programu Zdrowia oraz cztery projekty zarządzeń prezesa NFZ.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali z Ministerstwa Zdrowia do konsultacji projekty siedmiu rozporządzeń. Projektowane akty prawne dotyczą między innymi centrów urazowych dla dzieci, badań lekarskich kierowców, osób starających się o pozwolenie na broń oraz pracowników ochrony czy postępowania ze środkami odurzającymi. 

Więcej »

Alert konsultacyjny

W ostatnim okresie Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji społecznych projekty rozporządzeń ministra zdrowia dotyczące między innymi produktów biobójczych, wynagrodzenia lekarzy oraz priorytetowych specjalności lekarskich.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Minister zdrowia w ostatnim tygodniu skierował do konsultacji społecznych projekty aktów prawnych, które obejmują trzy rozporządzenia oraz projekt ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekty rozporządzeń w sprawie standardów postępowania w zakresie patomorfologii oraz w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych. Do konsultacji skierowano też założenia projektu ustawy o zawodzie psychologa oraz projekt zarządzenia prezesa NFZ.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji społecznych projekty rozporządzeń ministra zdrowia w sprawie leczenia szpitalnego, standardów postępowania medycznego oraz dokumentacji medycznej. Natomiast prezes NFZ skierował do konsultacji projekty zarządzeń dotyczące zawierania umów na świadczenia zdrowotne.

Więcej »

PMP : propozycje rozwiązań dotyczących diagnostyki laboratoryjnej

Pracodawcy Medycyny Prywatnej przekazali do Ministerstwa Zdrowia propozycje zmian w  ustawie o diagnostyce laboratoryjnej oraz propozycje rozwiązań systemu nadzoru nad laboratoriami w Polsce. Przekazane zmiany odnoszą się do poselskiego projektu nowelizacji ustawy o diagnostyce laboratoryjnej oraz ustawy o działalności leczniczej.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »