Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

Alert konsultacyjny

Minister zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia skierowali do Pracodawców RP projekty aktów prawnych: trzy rozporządzenia i dwa zarządzenia. Dotyczą one standardów podstępowania, zawierania umów, substancji psychoaktywnych oraz nowych świadczeń.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji do pracodawców RP projekty aktów prawnych, obejmujące trzy projekty rozporządzeń oraz projekt nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia i NFZ przekazało do konsultacji projekty aktów prawnych, wśród których dominują projekty rozporządzeń będę aktami wykonawczymi do Ustawy z 25 czerwca 2015 roku o leczeniu niepłodności.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do opiniowania projekt nowelizacji zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Zmiany dotyczą modyfikacji sprawozdawania i rozliczania świadczenia poszpitalnego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji społecznych projekty rozporządzeń ministra zdrowia dotyczące oczekiwania na wybranie świadczenia oraz Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej substancji czynnych oraz trzy zarządzenia prezesa NFZ dotyczące zawierania umów na świadczenia zdrowotne.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji społecznych projekty zarządzeń prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące zawierania umów na leczenie szpitalne orz rozporządzenia ministra zdrowia dotyczące zawierania umów o udzielania świadczeń zdrowotnych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP przekazują w celu konsultacji projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. 

Więcej »

Sejm przyjął ustawę o Radzie Dialogu Społecznego

24 lipca 2015 Sejm ustalił ostateczne brzmienie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. Utworzona na mocy tej ustawy Rada Dialogu Społecznego (RDS) ma zastąpić funkcjonującą od 2001 roku Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych. 

Więcej »

Pracodawcy RP: projekt ustawy o diagnostyce laboratoryjnej do poprawy

Pracodawcy RP przekazali swoje uwagi dotyczące projektu ustawy o diagnostyce laboratoryjnej oraz ustawy o działalności leczniczej. Podkreślają, że wiele zawartych w projektach zapisów jest nierealnych do zastosowania, wskazują także, iż nowe przepisy zbyt dużą władzę dają Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. 

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przekazało Pracodawcom Rzeczypospolitej Polskiej wytyczne w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze zdrowia na lata 2014 – 2020.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »