Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali do konsultacji dwa projekty aktów prawnych – rozporządzenie ministra zdrowia oraz zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu zdrowia. Dotyczą one pobierania krwi oraz zawierania umów na leczenie szpitalne.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji projekt ustawy o zdrowiu publicznym, która ma koordynować wydatkowanie środków na ochronę zdrowia przez wszystkie ministerstwa oraz jednostki samorządu terytorialnego. Uwagi do projektu można przekazywać do 27 kwietnia 2015 roku.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP otrzymali w minionym tygodniu do konsultacji społecznych dwa projekty aktów prawnych – projekt rozporządzenia ministra zdrowia na temat informacji gromadzonych przez świadczeniodawców oraz projekt zarządzenia prezesa NFZ dotyczący zawierania umów.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił w celu wyrażenia opinii przez właściwe podmioty projekt nowelizacji zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących świadczeń wysokospecjalistycznych w ramach leczenia szpitalnego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP jako członek Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 otrzymali do konsultacji projekt kryteriów wyboru projektów, w tym dla osi - 9 – Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia.

Więcej »

Pracodawcy RP: projekt rozporządzenia w sprawie badań pracowników wymaga zmian

Zdaniem Pracodawców RP przedstawiony do konsultacji projekt nowelizacji rozporządzenia  w sprawie badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy wymaga wielu zmian.

Więcej »

Pracodawcy RP: jest projekt ustawy, na którą czekaliśmy 20 lat

3 marca 2015 roku w siedzibie Pracodawców RP odbyło się spotkanie z minister Beatą Małecką-Liberą oraz profesorem Mirosławem Wysockim – krajowym konsultantem ds. zdrowia publicznego, w trakcie którego pierwszy raz zaprezentowano projekt ustawy o zdrowiu publicznym. Tym samym pani minister rozpoczęła otwarte konsultacje projektu z interesariuszami.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przesłało do konsultacji trzy projekty rozporządzeń dotyczące produktów leczniczych oraz produktów leczniczych weterynaryjnych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przesłało do Pracodawców RP do konsultacji projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy.

Więcej »

Pracodawcy RP postulują udział w pracach nad ustawą o zawodzie fizjoterapeuty

Pracodawcy RP zwrócili się  do wiceministra zdrowia Sławomira Neumann z prośbą dotyczącą włączenia przedstawiciela organizacji do prowadzonych roboczych prac nad projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »