Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Prywatny sektor liczy na dobrą współpracę z nowym ministrem zdrowia

2018-01-09

9 stycznia 2018 roku nastąpiła zmiana na stanowisku ministra zdrowia. Konstantego Radziwiłła zastąpił Łukasz Szumowski. Przedstawiciele prywatnego sektora liczą, że nowy szef resortu wykorzysta dorobek i potencjał przedsiębiorców działających w ochronie zdrowia.

- Gratuluję nowemu Ministrowi Zdrowia i życzę mu wielu sukcesów. Wszyscy wiemy, że obejmuje on swoją funkcję w bardzo wymagających okolicznościach, dlatego tym bardziej liczę na wykorzystanie dorobku i potencjału sektora prywatnego, zarówno w edukacji zdrowotnej i profilaktyce, jak i w leczeniu Polaków – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezydent Pracodawców RP.

- Mam ogromną nadzieję, że Pan Minister będzie otwarty na poszukiwanie wraz z nami rozwiązań problemów systemu ochrony zdrowia, co z pewnością przyniesie wiele wymiernych korzyści polskim pacjentom – dodała Anna Rulkiewicz.

Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych oczekuje od nowego ministra europejskiego podejścia, partnerstwa z prywatnym sektorem i traktowania go jak uzupełnienie rynku publicznego.

Na współpracę z nowym ministrem otwarta jest także Polska Federacja Szpitali.

Łukasz Szumowski jest kardiologiem i profesorem nauk medycznych oraz autorem lub współautorem ponad 150 prac o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Pracował między innymi w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie. Od 2011 roku kierował zespołem specjalistycznym nauk o życiu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Łukasz Szumowski na początku listopada 2017 roku uczestniczył w otwarciu we Wrocławiu nowoczesnego prywatnego szpitala rehabilitacyjnego Vratislavia Medica, prowadzonego przez Grupę Hasco. Podkreślił wówczas, że nowocześnie wyposażone szpitale są niezwykle ważne nie tylko dla pacjentów, ale też dla polskiej nauki.

- Polska nauka, innowacyjność może się rozwijać dzięki takim placówkom. Właśnie na styku nowocześnie zorganizowanej i wyposażonej placówki ochrony zdrowia oraz nauki rodzą się nowe pomysły i następuje rozwój w wielu dziedzinach -  powiedział wówczas profesor Szumowski.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »