Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Ministerstwo Zdrowia zaprasza do konsultacji w sprawie pakietu kolejkowego

Pracodawcy Medycyny Prywatnej wspólnie z Pracodawcami RP uczestniczą w konsultacjach propozycji legislacyjnych ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, potocznie znanych pod hasłami ograniczenia kolejek i szybkiej ścieżki onkologicznej.

Więcej »

Kancelaria Fortak & Karasiński uruchomiła bloga: Prawnicy dla branży medycznej

Kancelaria Fortak & Karasiński, poszerzając zakres świadczonych usług, uruchomiła portal internetowy (blog) pod nazwą Prawnicy dla branży medycznej. Blog dostępny jest pod adresem  www.blog.fandk.com.pl

Więcej »

MZ: założenia reformy systemu ochrony zdrowia

Minister zdrowia przedstawił założenia reformy systemu ochrony zdrowia. Rozwiązania są proponowane w ramach dwóch pakietów – onkologicznego oraz kolejkowego (dotyczącego pozostałych specjalizacji).

Więcej »

Pracodawcy RP: potrzebne zmiany w międzyszpitalnym transporcie sanitarnym

Przepisy regulujące kwestie transportu międzyszpitalnego są nieprecyzyjne i wymagają zmian, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów – mówi Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP.

Więcej »

Propozycje uregulowania transportu międzyszpitalnego

Seria tragicznych zdarzeń, związanych z brakiem lub opóźnieniem transportu pomiędzy szpitalami, zmusza Spółkę Falck Medycyna do apelu o podjęcie pilnych działań w celu uregulowania tej kwestii w przepisach prawa. Spółka popiera stanowisko dotyczące transportów medycznych, opublikowane przez Polską Radę Ratowników Medycznych.

Więcej »

Pracodawcy RP: plan zdrowotny PIS to powrót do okresu sprzed 1999 roku

Według Pracodawców RP plan zdrowotny PIS przedstawiony jako część programu gospodarczego partii, to powrót do nienajlepszego okresu sprzed roku 1999. PIS proponuje bowiem powrót do budżetowego finansowania ochrony zdrowia. Wiąże się to z końcem kontraktowania świadczeń oraz zapowiadaną likwidacją Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej »

KE: prywatny sektor medyczny zmniejsza korupcję w ochronie zdrowia

Według raportu Komisji Europejskiej, opublikowanego pod koniec grudnia 2013 roku, dotyczącego stanu korupcji w sektorze służby zdrowia w krajach członkowskich, głównym obszarem, w którym występuje korupcja w polskiej służbie zdrowia są zamówienia publiczne. Problemem są też nieformalne płatności, jednak w ostatnim czasie z uwagi na dostęp do sektora prywatnych usług medycznych, zjawisko to uległo znacznemu zmniejszeniu.

Więcej »

Związek Zawodowy Lekarzy chce kontroli szpitalnych spółek

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zwrócił się do Premiera oraz do Prokuratora Generalnego o niezwłoczne podjęcie przez CBA czynności zmierzających do zapobieżenia i wykrycia - ewentualnie już popełnionych - przestępstw przy wycenie i sprzedaży udziałów we wszystkich spółkach samorządowych prowadzących szpitalną działalność leczniczą.

Więcej »

Pracodawcy RP: inicjatywa onkologów pomija prywatne podmioty

Pracodawcy RP zwrócili się do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z prośbą o dogłębną analizę działania Rady Dyrektorów Centrów Onkologii i wyciągnięcie wniosków, które doprowadzą do otwarcia tego ciała na pozostałych interesariuszy systemu – szpitale uniwersyteckie oraz prywatne podmioty.

Więcej »

Komisja sejmowa zwróci się do NFZ w sprawie ułatwień dla pacjentów

Sejmowa Komisja Administracji i Cyfryzacji podczas posiedzenia 23 stycznia 2014 roku poinformowała, że zwróci się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o udostępnienie przygotowanego przez NFZ zestawienia możliwych ułatwień dla pacjentów i świadczeniodawców i jeśli uzna je za wartościowe sama podejmie inicjatywę ustawodawczą.

 

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »