Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Pracodawcy RP: spotkanie organizacji świadczeniodawców i pacjentów

21 kwietnia 2017 roku odbyło się spotkanie platformy „Zdrowe Zdrowie” i Platformy Farmaceutycznej Pracodawców RP z przedstawicielami organizacji reprezentujących pacjentów zrzeszonych wokół inicjatywy „Obywatele dla Zdrowia”. 

Więcej »

Polska Federacja Szpitali chce wpływać na kształt sieci szpitali

Polska Federacja Szpitali poinformowała o stworzeniu wojewódzkich grup przedstawicieli szpitali, których  liderzy będą spotkali się z dyrektorami regionalnych oddziałów Narodowego Funduszu  Zdrowia. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »

Pracodawcy RP apelują o strategię refundacyjną państwa

Pracodawcy RP wraz z Fundacją Onkologiczną Alivia apelują  o stworzenie strategii refundacyjnej państwa, a także o zwiększenie przejrzystości  wydatków refundacyjnych. Poprawa sytuacji chorych na raka może, zdaniem Pracodawców RP, nastąpić dzięki lepszemu wykorzystaniu pieniędzy i uzależnieniu płatności od efektów terapii.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali przygotowuje „Monitor zmian w ochronie zdrowia”

Polska Federacja Szpitali zapowiada opracowanie „Monitora zmian w ochronie zdrowia”, który będzie autorskim projektem Zespołu Młodych Menedżerów Medycyny, działających przy Federacji. Monitor będzie stanowił kompleksowe opracowanie zmian, aktualnie toczących się w sektorze ochrony zdrowia.

Więcej »

Pracodawcy RP: ustawa o sieci szpitali pogorszy dostęp do świadczeń

Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali, która w ocenie Pracodawców RP spowoduje pogorszenie dostępności do świadczeń medycznych. Zdanie odrębne dotyczące ustawy zgłosił wicepremier Jarosław Gowin – według którego projekt daje nadmierne przywileje placówkom publicznym kosztem prywatnych.

Więcej »

Pracodawcy RP: ustawa o sieci szpitali to katastrofa dla pacjenta

Pracodawcy RP wraz z przedstawicielami szpitali, organizacji pacjentów oraz Naczelnej Izby Lekarskiej zwołali konferencję, podczas której wyrazili swój sprzeciw wobec ustawy o sieci szpitali, która pogorszy dostępność pacjentów do leczenia. Reformę, sposób jej przeprowadzenia oraz tempo wdrażania skrytykowali wszyscy zaproszeni goście. 

Więcej »

Pracodawcy RP oczekują rzetelnej informacji od ministra zdrowia

Pracodawcy RP wystosowali pismo do ministra zdrowia z prośbą o wyjaśnienie informacji opublikowanych na stronie Ministerstwa 19 stycznia 2017 roku. Dotyczyły one planowanych reform w ochronie zdrowia. 

Więcej »

Pracodawcy RP: Czy zdrowie na pewno jest priorytetem rządu?

Kondycja systemu ochrony zdrowia jest zła, a rząd nie ma recepty na odwrócenie tej tendencji. Takie wnioski nasuwają się po czwartkowym (19 stycznia 2017) raporcie, jaki minister Konstanty Radziwiłł przedstawił premier Beacie Szydło w ramach „przeglądu resortów” oraz po debacie jaka tego samego dnia nastąpiła w Radzie Dialogu Społecznego.

Więcej »

Zmiany, ale czy na pewno na lepsze?

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

 

Rok 2016 przyniósł zapowiedzi istotnych zmian na rynku opieki medycznej, takich jak utworzenie sieci szpitali, przeniesienie finansowania z NFZ do budżetu państwa czy zwiększenie środków  przeznaczanych na zdrowie. Choć część wspomnianych inicjatyw jest jak najbardziej zasadna, to wiele z nich wciąż słusznie niepokoi pacjentów i wprawia w konsternację uczestników rynku.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »