BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Carolina Medical Center: sympozjum na temat protezoplastyki

Autor:
Dodano: 15.08.2014


25 września 2014 roku w Carolina Medical Center odbędzie się wyjątkowe sympozjum poświęcone protezoplastyce stawu skokowego. Gościem zaproszonym będzie dr Devos Bevernage Bernhard z Foot and Ankle Institute w Brukseli.

W czasie sympozjum z wykładami wystąpią: dr Devos, dr Beata Ciszkowska-Łysoń oraz dr Urszula Zdanowicz. Dr Devos wspólnie z dr Zdanowicz przeprowadzi również operację transmitowaną na żywo.

Sympozjum organizowane jest wspólnie z Centrum Edukacji Medycznej CEMED.
Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie www.cemed.pl.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2010 roku działa przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A. , której 80,9 procent akcji należy do Lux Med.

Przeczytaj teraz

CM Medyceusz: nowe wyposażenie pracowni diagnostycznej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.10.2021

Centrum Medyczne Medyceusz z Łodzi wyposażyło pracownię diagnostyki obrazowej w nowy aparat do badania rezonansu magnetycznego. Badania wykonywane na tym urządzeniu są finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Centrum jako jedno z niewielu Łodzi posiada kontrakt na takie badania.

Nowe urządzenie w pracowni to aparat Philips Ingenia 3T dstream, wysokopolowy, o natężeniu 3 T. Zapewnia dokładniejszy obraz badanego obszaru ciała i pozwala między innymi znacznie lepiej badać aktywności poszczególnych obszarów mózgu czy wykonać rezonans serca albo angiografię. 
 

Aparat może być przeznaczony dla osób z nadwagą i otyłością, ponieważ średnica tuby wynosi 70 centymetrów. Sprawdza się także podczas badania dzieci, gdyż czas badania jest krótszy. W Centrum Medyceusz badania mogą także przechodzić dzieci od 1. miesiąca życia.  Medyceusz oferuje też badania rezonansu magnetycznego płodu i łożyska. Można tutaj także wykonać badanie w znieczuleniu ogólnym, pod okiem anestezjologa. 

Czytaj także: Lux Med: nowe mammografy w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej >>>

Nowe wyposażenie dotyczy pracowni diagnostyki obrazowej w placówce Medyceusz przy ulicy Limanowskiego 47. 

Pracownia rezonansu magnetycznego działa także w placówce Medyceusz przy ulicy Bazarowej 9, gdzie funkcjonuje szpital z oddziałami: chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej oraz chirurgii jednego dnia. 

Przychodnie Medyceusz zlokalizowane są także przy ulicach: Spornej, Herlinga-Grudzińskiego oraz Syrenki. Sieć prowadzi także przychodnię Kormed w Zgierzu. 

Placówki oferują świadczenia finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także komercyjne. 

Placówki prowadzi Centra Medyczne Medyceusz sp. z o.o., zarejestrowana w roku 2004 z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim. Prezesem spółki jest Anna Kusak. 

Czytaj także: Na zdrowie patrzymy holistycznie>>>

Przeczytaj teraz

Pracodawcy Medycyny Prywatnej podsumowali rok 2014

Autor:
Dodano: 10.06.2015

9 czerwca 2015 roku odbyło się zgromadzenie ogólne Pracodawców Medycyny Prywatnej, podczas którego podsumowano działania podejmowane przez związek w roku 2014. W roku tym bardzo aktywnie działały fora tematyczne, których obecnie w ramach PMP jest 11.

Są to fora: szpitalnictwa, ubezpieczeń zdrowotnych, równego traktowania, innowacji i jakości, IT, pielęgniarek i położnych, opieki długoterminowej, rehabilitacji, diagnostyki obrazowej, diagnostyki laboratoryjnej oraz HR.

Forum ubezpieczeń zdrowotnych kontynuowało w roku 2014 dialog społeczny z partnerami rządowo-parlamentarnymi oraz interesariuszami dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych w obszarze optymalnych rozwiązań organizacyjno-prawnych systemu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Uwaga forum jakości i innowacji skupiła się na roli akredytacji, standardów akredytacyjnych i mierników jakości w promowaniu jakości i wzroście bezpieczeństwa pacjenta. Forum uczestniczyło w konsultacjach społecznych pakietu onkologicznego, wskazując na potrzebę wykorzystania innych niż zaproponowane przez rząd mierników jakości i efektywności. W szczególności forum opowiedziało się za wdrożeniem w pakiecie onkologicznym standardów pay-for-performance (P4P) z wykorzystaniem paneli mierników efektów klinicznych.

Robert Mołdach uczestniczył w pracach Zespołu Problemowego Rady NFZ do spraw świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia szpitalnego, udzielanych na podstawie umów zawartych  z Narodowym Funduszem Zdrowia, który sformułował rekomendacje wdrożenia zasad P4P w endoprotezoplastyce.

Forum opowiedziało się za przydzielaniem kontraktów NFZ w pierwszej kolejności podmiotom posiadającym akredytację oraz wspierało koncepcję poszerzenia platformy akredytacyjnej o międzynarodowe standardy akredytacyjne.

Forum IT monitoruje prace legislacyjne przygotowujące wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i telemedycyny, które wpływają na decyzje inwestycyjne podmiotów leczniczych.

Forum rehabilitacji wzięło udział w pracach nad projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, opracowało także uwagi do projektów dwóch zarządzeń prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów na rehabilitację leczniczą. Zrealizowane postulaty forum to utrzymanie dotychczasowej wersji katalogu świadczeń fizjoterapeutycznych i wycofanie zmian, które prowadziłyby do gorszej ich wyceny, utrzymanie w mocy trybu korygowania skierowań na fizjoterapię, zwrócenie uwagi na problem terapeutów zajęciowych i zmniejszenie wymogu ich utrzymania do ¼ etatu, ujednolicenie zasad przyznawania dodatkowych punktów dla wszystkich rodzajów fizjoterapii dziecięcej (staż pracy minimum 3 lata) oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o jakość fizjoterapii, poprzez obowiązek zatrudnienia 50 procent magistrów wśród personelu fizjoterapii w rehabilitacji domowej.

Forum diagnostyki obrazowej koncentrowało swoje działania na wymianie doświadczeń w sprawach istotnych dla funkcjonowania branży, takich jak zmiany w zasadach stosowania materiałów jednorazowych oraz regulacje NFZ w kontraktowaniu usług diagnostycznych a także funkcjonowanie pakietu onkologicznego.

Działania forum opieki długoterminowej koncentrowały się przede wszystkim wokół promowania zmian systemowych w organizacji usług i sposobu ich finansowania. W szczególności forum zadeklarowało wsparcie dla przygotowania i wprowadzenia Ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym.

Ponadto członkowie forum zidentyfikowali wspólny dla branży problem niedostatecznej edukacji rynku w zakresie możliwości i oczekiwań wobec opieki długoterminowej. Uzgodniono główne kierunki działań mających na celu promowanie wiedzy konsumentów na temat opieki długoterminowej.

Kontakty do osób odpowiedzialnych za poszczególne fora tematyczne dostępne są na stronie: www.medycynaprywatna.pl

Nastąpiły także zmiany w zakresie składu organizacji Pracodawców Medycyny Prywatnej. Więcej obecnie jest w szeregach związku średniej wielkości firm, w poprzednich latach było to kilka dużych jednostek i sporo małych.

Podczas walnego zgromadzenia zatwierdzone i przyjęte zostały między innymi: sprawozdanie zarządu i sprawozdanie finansowe za rok 2014, sprawozdanie komisji rewizyjnej a także program działań i budżet na rok 2015.

W roku 2015 Pracodawcy Medycyny Prywatnej będę zajmować się takimi zagadnieniami jak zrównoważony rozwój sektora opieki zdrowotnej, rozwój sektora prywatnego opieki zdrowotnej dzięki dialogowi społecznemu, rozwój innych niż ubezpieczenie powszechne form finansowania opieki zdrowotnej, systemowe wsparcie dla jakości opieki i bezpieczeństwa leczenia, healthy ageing (zdrowe starzenie) jako środek wzrostu dobrostanu społeczeństwa oraz działania edukacyjne i komunikacyjne informujące o roli sektora prywatnego w zrównoważonym rozwoju zdrowotności społeczeństwa.

Na temat działalności Pracodawców Medycyny Prywatnej można przeczytać więcej na stronie: www.medycynaprywatna.pl
 

Przeczytaj teraz

ECZ Otwock: nowy małoinwazyjny zabieg bariatryczny

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 12.09.2018

W Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku 11 września 2018 roku wykonano pierwsze innowacyjne, małoinwazyjne zabiegi przeznaczone dla pacjentów bariatrycznych – endoskopową rękawową gastroplastykę żołądka.

Zabieg jest wykonywany bez konieczności nacinania powłok brzusznych, dzięki temu ryzyko operacyjne jest mniejsza i mała liczba powikłań. Podczas zabiegu sprzęt wprowadzany jest przez endoskop, a ten przez przewód pokarmowy, aż do żołądka, gdzie przy użyciu nici OverStitch przeprowadzana jest od wewnątrz gastroplasyka żołądka (lekarz zszywa krzywiznę większą żołądka przez co zmniejsza się jego pojemność).

– Zabieg trwa 60-90 minut i pozwala na skrócenie rekonwalescencji do minimum – pacjenci mogą być wypisani ze szpitala nawet dzień po zabiegu, a przez mniejszą ingerencję zmniejsza się też możliwość wystąpienia u nich powikłań. To przełomowa metoda, która nie zmienia anatomii, ale daje szansę na zmianę stylu życia – wyjaśnia dr Artur Raiter z Wałbrzycha, która brał udział w zabiegach przeprowadzonych w ECZ.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock to specjalistyczny szpital o rozszerzonym profilu onkologiczno-kardiologicznym, Centrum Kształcenia Komplementarnego oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej. Na terenie ECZ działa także ośrodek radioterapii.

Centrum działa od 2004 roku. Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z NFZ. Placówka specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu nowotworów.

 

 

Przeczytaj teraz

CM Damiana: Centrum Medycyny Estetycznej w nowej lokalizacji

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 8.02.2020

Centrum Medycyny Estetycznej działające w ramach Centrum Medycznego Damiana 7 lutego 2020 zmieniło lokalizację i mieści się obecnie przy Placu Konesera 10A w Warszawie – w Centrum Praskim Koneser.

Poprzednia siedziba Centrum Medycyny Estetycznej mieściła się w placówce CM Damiana przy ulicy Racławickiej 27.

Zmiana siedziby spowodowana była rozwojem usług w zakresie medycyny estetycznej. W nowej siedzibie pacjenci mogą korzystać z zabiegów i konsultacji z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, dermatologii oraz dietetyki. Dostępne są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, zabiegi laserowe, zabiegi liftingujące i poprawiające kontur twarzy.

Centrum Medyczne Damiana prowadzi przychodnię w Centrum Praskim Koneser od 1 września 2018. Placówka zlokalizowana jest na pierwszym piętrze obiektu i zajmuje prawie 800 mkw powierzchni. Działają tutaj 22 gabinety lekarskie, oferowane są także świadczenia dla dzieci.

Czytaj także: Żagiel Med: największa prywatna inwestycja w zdrowie na Lubelszczyźnie>>>

Przychodnie Damiana działają w Warszawie także przy ulicach – Wałbrzyskiej 46,  Foksal 3/5, Al. Zjednoczenia 36, Przy Bażantarni 8B i Racławickiej 27, konsultują w nich lekarze ponad 40 specjalizacji.

Oferują one szeroki zakres opieki medycznej –  konsultacje lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne, laboratoryjne i obrazowe, rehabilitację, szczepienia, testy alergologiczne, zabiegi ambulatoryjne.

Centrum Damiana prowadzi w także przy ulicy Wałbrzyskiej szpital, w którym wykonywane są operacje między innymi z zakresu okulistyki, laryngologii, ortopedii, ginekologii, urologii oraz chirurgii ogólnej.

Centrum Medyczne Damiana, które działa od 1994 roku, jest częścią Grupy Medicover.

Przeczytaj teraz

EMC: wzrost przychodów Grupy w roku 2014 o 40 procent

Autor:
Dodano: 10.03.2015

Grupa EMC osiągnęła w roku 2014 przychody netto ze sprzedaży w wysokości 243 132 tys. zł. Było to więcej o 40 procent niż roku 2013, kiedy to przychody wyniosły 172 556 tys. zł. W roku 2014 Grupa wykazała też stratę w wysokości 5 817 tys. zł.  W roku 2013 odnotowano zysk wielkości 777 tys. zł.

Na wzrost przychodów Grupy w roku 2014 wpływ miało przede wszystkim rozszerzenie działalności o spółkę Regionalne Centrum Zdrowia sp. z o.o., której obroty za okres kontroli, czyli od 1 lutego do 31 grudnia 2014 roku, wyniosły 56 214 tys. zł. 

Na wzrost kosztów w roku 2014 wpłynął  natomiast wzrost kosztów pracy, kosztów zużycia materiałów oraz wzrost amortyzacji związany z zakupami środków trwałych oraz oddaniem do użytkowania modernizowanych środków trwałych i nieruchomości.

Największe inwestycje prowadzone przez EMC w roku 2014 to była rozbudowa Szpitala Geriatrycznego w Katowicach oraz modernizacja Szpitala Bukowiec w Kowarach. Przeprowadzono również rozbudowę przychodni przy Szpitalu Św. Anny w Piasecznie oraz budowy nowego skrzydła tej placówki.

Głównym źródłem przychodów ze sprzedaży Grupy w roku 2014 było świadczenie usług w ramach kontraktów z NFZ. Działalność ta od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku wygenerowała ponad 86 procent osiąganych przez Grupę przychodów.

EMC Instytut Medyczny powstał w 2001 roku i obecnie w skład Grupy wchodzi 10 szpitali i 16 przychodni w sześciu województwach. EMC jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, Grupa buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Przeczytaj teraz