Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Wystartował projekt „Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Opieka Zdrowotna i Pomoc Społeczna”

Pracodawcy RP w partnerstwie z Uczelnią Łazarskiego, Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. J. Korczaka  i Federacją Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie” zainaugurowali projekt „Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Opieka Zdrowotna i Pomoc Społeczna”. 

Więcej »

Pracodawcy RP: pośpiech i sztywne kryteria nie pomogą zmianom w ochronie zdrowia

Według doradcy Prezydenta Pracodawców RP Małgorzaty Gałązki-Sobotki wprowadzenie siedzi szpitali nie spowoduje zwiększenia dostępności, skrócenia czasu oczekiwania, czy zmiany trybu świadczenia opieki medycznej. Uczestnicy podczas debaty „Dziennika Gazety Prawnej” podkreślali też, że pośpiech związany z wprowadzaniem tych zmian nie pozwoli na spokojną dyskusję.

Więcej »

Opinie na temat diagnostyki laboratoryjnej krzywdzące dla sektora prywatnego

Według Pracodawców RP opinie, które zostały przedstawione podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia, dotyczące diagnostyki laboratoryjnej, są krzywdzące dla sektora prywatnego. „Nieścisłości i demagogia” – tak Pracodawcy RP określają argumenty Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych oraz Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Diagnostyki Laboratoryjnej.

Więcej »

Księga Rekomendacji I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP już dostępna

Księga Rekomendacji to  efekt kilkumiesięcznej pracy ekspertów zaangażowanych w I Kongres Zdrowia Pracodawców RP, który odbył się pod koniec września 2016. 19 października 2016 roku odbyło się spotkanie podsumowujące Kongres połączone z prezentacją tej publikacji. 

Więcej »

Pracodawcy RP zapraszają na spotkanie z komisarzem UE ds. zdrowia

W imieniu Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce, Pracodawcy RP zapraszają na Dialog Obywatelski z udziałem Vytenisa Andriukaitisa, komisarza UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Spotkanie odbędzie się 27 października 2016 w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ulicy  Dobrej 55/56 w Warszawie, w godzinach od 16.00 do 17.30.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali postuluje tworzenie konsorcjów placówek

Polska Federacja Szpitali postuluje uwzględnienie w projektowanych zmianach ustawowych możliwości współpracy różnego typów szpitali celem spełnienia kryteriów wejścia do sieci. Taką możliwość dałaby formuła konsorcjów szpitalnych, które dobrowolnie zawierane przez dyrektorów szpitali o uzupełniającym się potencjale, mogłyby mieć prawo do wspólnego zgłaszania się do sieci.  

Więcej »

Forum Ekonomiczne w Krynicy: rola pracodawców w ochronie zdrowia

Podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy Lux Med i Pracodawcy RP  współorganizowali panel pod tytułem „Rola pracodawców w systemie zdrowia publicznego”. Jego uczestnicy próbowali odpowiedzieć między innymi na pytanie, jak w obliczu zmian demograficznych i trudności w dostępie do świadczeń medycznych pracodawcy mogą wesprzeć pracowników. 

Więcej »

Lux Med: pacjenci potrzebują skoordynowanej opieki zdrowotnej

Jednym z podstawowych problemów polskich pacjentów jest poczucie zagubienia w systemie opieki zdrowotnej. Niestety bardzo często pacjenci zmagający się z istotnymi problemami zdrowotnymi krążą od lekarza do lekarza, poszukując właściwej diagnozy. O potrzebie koordynacji ścieżki leczenia pacjenta i dostępnych narzędziach rozmawiali uczestnicy panelu „Koordynowana Opieka Zdrowotna – wpływ na jakość i dostępność świadczeń” podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Więcej »

Nowe rozporządzenie może doprowadzić do chaosu

Pozornie korzystne dla pacjentów i neutralne dla świadczeniodawców nowe rozporządzenie o systemach teleinformatycznych w planowaniu świadczeń medycznych może doprowadzić do chaosu na listach oczekujących oraz problemów finansowych i organizacyjnych placówek medycznych.

Więcej »

Pracodawcy RP: centralizacja systemu ochrony zdrowia to kontrowersyjna zmiana

W opinii Pracodawców RP poziom ogólności prezentowanych  26 lipca 2016 roku przez Konstantego Radziwiłła propozycji zmian systemu ochrony zdrowia nie pozwala na w pełni merytoryczną dyskusję na ich temat.  W zależności od szczegółów mogą one mieć bardzo różne, skrajne wręcz, skutki dla jakości opieki zdrowotnej w Polsce.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »