Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Być jak Thomas Piketty

Robert Mołdach, Praodawcy Medycyny Prywatnej

Podczas V Kongresu Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński krytycznie odniósł się do tempa zmian w sektorze ochrony zdrowia – „Pewien niepokój wzbudza także sytuacja w sferze służby zdrowia. Może się mylę, ale wydaje mi się, że zaawansowanie prac nad tą, tak bardzo potrzebną zmianą, jest tam jeszcze zbyt małe”.

Więcej »

Pracodawcy RP: trzeba wzmocnić nadzór nad laboratoriami medycznymi

Według Pracodawców RP niezbędne jest wzmocnienie prawne ośrodków nadzorujących diagnostykę laboratoryjną, między innymi poprzez ich wyposażenie w dodatkowe instrumenty prawne umożliwiające egzekwowanie jakości.

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: autoryzacja wyników badań na odległość racjonalnie uzasadniona

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, która wypowiada się negatywnie na temat możliwości zdalnej autoryzacji wyniku badania laboratoryjnego, reprezentuje anachroniczne poglądy i  zdaje się nie zauważać zmian zachodzących we współczesnym świecie – uważają przedstawiciele Forum Medycyny Laboratoryjnej Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali negatywnie o odchodzeniu od łóżek pacjentów

Polska Federacja Szpitali wobec przedłużającego się strajku w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, który polega na odejściu części personelu medycznego od łóżek pacjentów, zajęła stanowisko zdecydowanie negatywne.  Dyrektorzy szpitali zrzeszonych w PFSz, zgłaszają zastrzeżenia do stosowania etycznie wątpliwej formy protestu .   

Więcej »

Pracodawcy RP przeciwko likwidacji prywatnego sektora

Wiele działań podjętych przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, przedstawionych podczas podsumowania półrocznej pracy rządu, daje nadzieje na dobre efekty w przyszłości. Są jednak projekty, którym Pracodawcy RP zdecydowanie się sprzeciwiają. Dotyczy to na przykład przepisów, które mają zakazać  pacjentom leczenia się w prywatnych szpitalach za publiczne środki. 

Więcej »

Lekarze apelują o dostęp do środków z NFZ dla prywatnych podmiotów

Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy, który odbywał się 13 i 14 maja 2016 roku w Warszawie, zaapelował do Prezesa Rady Ministrów o utrzymanie prawa podmiotów prywatnych do ubiegania się, na równych prawach z podmiotami publicznymi, o środki publiczne przeznaczone na finansowanie świadczeń zdrowotnych oraz o zachowanie konkurencyjności polegającej na możliwości wyboru podmiotu leczniczego przez pacjentów.

Więcej »

Stowarzyszenie kardiologów zaniepokojone propozycjami obniżenia wycen procedur medycznych

Stowarzyszenie Zawodowe Kardiologów Interwencyjnych w Polsce przesłało do prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji list, w którym wyraża ogromne zaniepokojenie w związku z propozycjami zakładającymi drastyczne cięcie wycen procedur kardiologicznych.

Więcej »

Ostrzegamy przed fałszywymi rejestrami świadczeniodawców leczniczych

Kancelaria Fortak & Karasiński Radcowie Prawni informuje, że w ostatnim czasie do podmiotów leczniczych wysyłane są pisma od nadawcy, podpisującego się jako Krajowy Rejestr Świadczeniodawców Leczniczych z wezwaniem do uregulowania w terminie 7 dni opłaty rejestracyjnej w wysokości 250 złotych.

Więcej »

Anna Rulkiewicz członkiem Rady ds. Zdrowia Publicznego

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med i prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, została członkiem Rady ds. Zdrowia Publicznego. Prezes Anna Rulkiewicz została wytypowana do Rady przez Pracodawców RP.

Więcej »

Sprawa wynagrodzeń personelu medycznego priorytetem działań Polskiej Federacji Szpitali

Polska Federacja Szpitali stawia sobie za jeden z głównych celów działalności uporządkowanie warunków kształcenia i wynagradzania personelu medycznego w Polsce.  Federacja zaangażowała się między innymi w rozwiązanie problemu wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »