Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Potrzebujemy nowoczesnej medycyny pracy

Anna Rulkiewicz, 
prezes Grupy Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej


W obliczu zachodzących w Polsce zmian demograficznych, a także wydłużonego wieku emerytalnego, osoby aktywne zawodowo powinny znaleźć się pod szczególną opieką. Potrzebujemy nowoczesnej medycyny pracy, która nie będzie ograniczała się jedynie do orzecznictwa, ale będzie spełniała również istotną rolę w profilaktyce.

Więcej »

Izba Polmed apeluje o równe traktowanie korzystających z finansowanych publicznie leków i wyrobów medycznych

Przekazany do konsultacji międzyresortowych projekt ustawy o sprzedaży detalicznej nie przewiduje zwolnienia z podatku przychodu osiąganego w związku ze sprzedażą wyrobów medycznych finansowanych publicznie w trybie zaopatrzenia, takich jak  pieluchomajtki, ortezy, materace przeciwodleżynowe czy wózki inwalidzkie. W związku z tym Izba Polmed wnioskuje o pilną zmianę zapisów w tym zakresie.

Więcej »

Pracodawcy RP: Czy jakość opieki medycznej przestała interesować NFZ?

Pracodawcy RP negatywnie opiniują projekt zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Zdaniem Pracodawców RP należy zaprzestać prowadzenia nad nim prac ponieważ jest zbędny, a ponadto  może - przez usunięcie punktacji za certyfikaty ISO - obniżyć jakość świadczeń.

Więcej »

MZ: wzrośnie zapotrzebowanie na świadczenia onkologiczne

Według opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia map potrzeb zdrowotnych prognozowana 5-letnia chorobowość onkologiczna wzrośnie w latach 2016-2029 o 81 tysięcy przypadków, czyli z poziomu 474 tysięcy do 555 tysięcy, a więc o 17procent. Największa chorobowość 5-letnia w Polsce w 2016 roku będzie dotyczyć nowotworów złośliwych piersi i będzie wynosić 82 551. 

Więcej »

Pracodawcy RP: konieczna jest poprawa jakości prawa, dialog i rozwiązania systemowe

Pracodawcy RP skierowali do ministra zdrowia propozycje zmian dotyczących systemu ochrony zdrowia. Wśród postulatów znalazły się takie, które dotyczą poprawy jakości stanowionego prawa, dialogu z interesariuszami systemu, dialogu z firmami farmaceutycznymi i włączenia ekspertów organizacji branżowych do prac zespołów merytorycznych powoływanych prze ministra.

Więcej »

Minister zdrowia stawia na młodych

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołał nowy Gabinet Polityczny, który składa się z młodych ludzi, którzy dotychczas nie pracowali w administracji rządowej. Jak wynika z opublikowanych na stronie resortu oświadczeń, bardzo skromne mają także doświadczenie zawodowe.

Więcej »

OSSP: poprzemy wszystkie zmiany, które promują jakość świadczeń

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych zapewniło nowego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, że poprze wszelkie wprowadzane zmiany, które pozwolą skutecznie promować podmioty lecznicze udzielające świadczeń najwyższej jakości, czyli tych najbardziej poszukiwanych przez pacjentów.

Więcej »

Opieka pielęgniarska zyskuje na znaczeniu

Monika Tomaszewska, przewodnicząca Forum Pielęgniarek i Położnych PMP

Przebudowa systemu opieki zdrowotnej, niezależnie czy dotyczy finansowania czy samej organizacji, pociąga za sobą także zmiany w strukturze pielęgniarstwa i położnictwa. We współczesnej opiece nad zdrowiem, gdzie szczególne miejsce przypisuje się jakości usług medycznych, zapewnieniu optymalnego stanu zdrowia i optymalizacji kosztów, opieka pielęgniarska i opieka położnych zyskuje na znaczeniu.

Więcej »

Pracodawcy RP: obawy budzą środki do osiągnięcia celów polityki zdrowotnej

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej zgadzają się kluczowymi celami polityki zdrowotnej wymienionymi przez premier Beatę Szydło w exposé. Poważne obawy budzą jednak proponowane środki ich osiągnięcia. 

Więcej »

Pracodawcy RP: liczymy na dialog z ministrem zdrowia

Wiceprezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Mądrala zwrócił się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z propozycją „wznowienia dialogu społecznego w ochronie zdrowia, przerwanego w roku 2014 roku niechlubną praktyką ignorowania głosu partnerów społecznych i interesariuszy sektora przez poprzedni rząd”. 

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »