Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Pracodawcy RP: spotkanie z dyrektorem oddziału NFZ

19 listopada 2015  o godzinie 16.00 w siedzibie Pracodawców RP w Warszawie przy ulicy Brukselskiej 7 odbędzie się spotkanie z Filipem Nowakiem, dyrektorem Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Więcej »

Pracodawcy RP w Radzie Dialogu Społecznego

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Radę Dialogu Społecznego. Powołania odebrało 59 członków RDS, w tym sześcioro przedstawicieli Pracodawców RP. Na czele delegacji Pracodawców RP stanął prezydent tej organizacji Andrzej Malinowski. 

Więcej »

Polska Federacja Szpitali: wzrost wynagrodzeń musi być zgodny z Konstytucją

Polska Federacja Szpitali popiera wprowadzenie mechanizmu wzrostu wynagrodzeń personelu medycznego, ale podkreśla, że musi się to odbywać zgodnie z Konstytucją oraz według sprawdzonych wzorców europejskich. Zapowiada też podjęcie działań w tej sprawie.

Więcej »

Przedsiębiorcy powinni mieć decydujący wpływ na kształt rynku medycznego

Sylwia Pyśkiewicz, wiceprezes zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej

Rolą prywatnych przedsiębiorców jest zbudowanie takiego modelu opieki zdrowotnej i takich regulacji prawnych, aby zapewnić najbardziej efektywną opiekę medyczną. Głos przedsiębiorców powinien mieć także decydujący wpływ na kształt ustaw regulujących rynek medyczny.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali rozważa zaskarżenie rozporządzenia MZ do Trybunału Konstytucyjnego

Polska Federacja Szpitali rozważa zaskarżenie rozporządzeniu ministra zdrowia z 8 września 2015 roku w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej do Trybunału Konstytucyjnego. Wątpliwości Federacji budzą uwarunkowania formalno-prawne związane z podwyżkami dla pielęgniarek i położnych.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali powołała zespół ekspertów

Prezes Polskiej Federacji Szpitali Jarosław J. Fedorowski powołał Zespół Ekspertów Systemu Ochrony Zdrowia, do którego zadań należy między innymi opracowywanie publikacji, raportów i opinii oraz przeprowadzanie analiz w zakresie wpływu planowanych zmian w systemie ochrony zdrowia na organizację pracy szpitali.

Więcej »

Pracodawcy RP: podwyżki dla pielęgniarek muszą być wprowadzone w duchu dialogu i nie mogą konfliktować załóg szpitali

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz kwestia wpisania do niego propozycji wzrostu wynagrodzenia pielęgniarek i położnych stanowiły temat spotkania, które 10 sierpnia 2015 roku odbyło się w siedzibie Pracodawców RP.

Więcej »

GNS: pozew przeciwko staroście powiatowemu w Giżycku

Grupa Nowy Szpital wystąpiła do sądu o odszkodowanie za szkody, które grożą Grupie w wyniku bezprawnego zerwania przez powiat giżycki umowy dotyczącej sprzedaży udziałów Szpitala Giżyckiego. Do Sądu Rejonowego w Giżycku wniesione zostały  trzy sprawy, każda na kwotę około 7 mln zł. 

Więcej »

Pracodawcy RP: ubezpieczenia od zdarzeń medycznych powinny być nieobowiązkowe

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej zaapelowali do ministra zdrowia o nowelizację ustawy o działalności leczniczej, tak aby ubezpieczenia od zdarzeń medycznych pozostały dla szpitali dobrowolne. Dzięki temu placówki mogłyby zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie.

Więcej »

Nowy minister zdrowia zajmie się jakością świadczeń

Profesor Marian Zembala, lekarz, kardiochirurg, transplantolog, a także Kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Zabrzu oraz Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, został nowym ministrem zdrowia. Nowy minister chce się zająć między innymi kwestią jakości świadczeń w szpitalach i kontraktowaniem.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »