Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Dymisja ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył rezygnację, poinformowała 10 czerwca 2015 roku premier Ewa Kopacz.  Dymisje złożyło w sumie trzech ministrów, trzech wiceministrów, a także  szef doradców politycznych premiera oraz marszałek sejmu. Dymisje miały związek z tzw. aferą podsłuchową. 

Więcej »

Robert Mołdach członkiem Rady ds. Taryfikacji

Robert Mołdach, doradca Prezydenta Pracodawców RP, został 10 czerwca 2015 roku członkiem Rady do spraw Taryfikacji działającej przy prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Robert Mołdach został powołany spośród osób zgłoszonych przez reprezentatywne organizacje świadczeniodawców.

Więcej »

Pracodawcy RP zapraszają do Centrum Wsparcia Przedsiębiorców

Pracodawcy RP utworzyli w celu wspomożenia polskich przedsiębiorców w zakresie rozwiązywanie sporów o różnym charakterze, między innymi z zakresu prawa pracy, Centrum Wsparcie Przedsiębiorców. Celem ośrodka jest dostarczenie polskim przedsiębiorcom skutecznych rozwiązań dotyczących zapobiegania sytuacjom konfliktowym na linii pracodawca - pracownik, pracodawca - administracja, pracodawca - pracodawca. 

Więcej »

NIL: coraz mniej lekarzy w Polsce

W ciągu ostatnich dziesięciu lat najbardziej zmniejszała się liczba osób uzyskujących specjalizację z medycyny rodzinnej (średnio o 79 osób rocznie) – wynika z raportu Ośrodka Studiów, Analiz i Informacji Naczelnej Izby Lekarskiej na temat sytuacji demograficznej w zawodzie lekarza.

Więcej »

GNS: sąd oddalił zażalenie w sprawie zarządcy przymusowego w szpitalu w Giżycku

21 maja 2015 roku  Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił zażalenie Powiatu Giżyckiego na postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z 13 kwietnia 2015 roku. (sygn. VIII GCo 68/15) ustanawiające zarządcę przymusowego w Szpitalu Giżyckim. W ocenie Sądu Apelacyjnego w Szczecinie decyzja Sądu Okręgowego w Szczecinie była prawidłowa i musiała pozostać w mocy.

Więcej »

UOKiK: 61 procent umów w domach opieki budzi zastrzeżenia

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyniku przeprowadzonej kontroli zakwestionował 61 procent wzorców umów stosowanych w prywatnych domach opieki. Kontrola prowadzona w 2014 roku objęła placówki z terenu województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. W planach UOKiK jest kontrola placówek w całej Polsce.

Więcej »

Komisja Zdrowia rozmawiała na temat pakietu onkologicznego

7 maja 2015 roku Sejmowa Komisja Zdrowia na posiedzeniu zwołanym w trybie art. 152 ust. 2 regulaminu Sejmu na wniosek grupy posłów wysłuchała informacji „W sprawie realizacji przepisów dotyczących tzw. pakietów kolejkowego i onkologicznego”.

Więcej »

System opiekuńczo-zdrowotny trzeba dopasować do potrzeb starzejącego się społeczeństwa

Polskie społeczeństwo czekają w najbliższych latach niekorzystne zmiany demograficzne. Szybko będzie przybywać osób starszych, a ubywać tych, które wchodzą na rynek pracy. Konieczne jest więc dostosowanie do tych zmian systemu opiekuńczo-zdrowotnego – stwierdzili uczestnicy debaty „Rynek produktów i usług dla seniorów – budowanie jakości i bezpieczeństwa jako wspólny interes pracodawców, pracowników i konsumentów”, która odbyła się w siedzibie Pracodawców RP.

Więcej »

Pracodawcy RP: konieczne jest wzmocnienie kompetencji Pełnomocnika ds. Zdrowia Publicznego

Przedstawiciele Pracodawców Rzeczypospolitej opowiedzieli się za wzmocnieniem projektowanych kompetencji Pełnomocnika ds. Zdrowia Publicznego oraz za udziałem reprezentantów pracodawców w Radzie ds. Zdrowia Publicznego. Organizacje pracodawców z zadowoleniem przyjęły projekt ustawy o zdrowiu publicznym.

Więcej »

Prywatyzacja szpitala w Olkuszu bez uchybień

Krakowska prokuratura nie dopatrzyła się uchybień w prywatyzacji szpitala w Olkuszu i 3 kwietnia 2015 roku umorzyła postępowanie w tej sprawie. Prowadzone od marca 2012 roku. postępowanie prokuratorskie dotyczyło rzekomo niedostatecznego zabezpieczenia interesów powiatu przy przekształceniu i prywatyzacji szpitala przez ówczesny zarząd powiatu olkuskiego.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »