Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

PFSz apeluje o rozwiązanie problemów związanych z pakietem onkologicznym

Polska Federacja Szpitali zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie rozwiązania problemów, które powstają w związku z wykonywaniem świadczeń w ramach pakietu onkologicznego. 

Więcej »

Naczelna Rada Lekarska zaskarżyła pakiet onkologiczny do Trybunału Konstytucyjnego

Naczelna Rada Lekarska złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją przepisów wprowadzających pakiet onkologiczny w zakresie dotyczącym wykonywania zawodu lekarza.

Więcej »

PZ: finansowanie przez NFZ pacjentów przez 3 okresy rozliczeniowe jest fikcją

Finansowanie przez NFZ pacjentów negatywnie zweryfikowanych w e-WUŚ przez trzy okresy rozliczeniowe okazało się fikcją – alarmuje Marek Twardowski, prezes Lubuskiego Porozumienia Zielonogórskiego, zapowiadając stanowcze kroki prawne.

Więcej »

Powstały standardy opieki nad noworodkiem

Polscy eksperci z dziedziny neonatologii przygotowali „Standardy opieki medycznej nad noworodkiem w Polsce – zalecenia Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego”. To zbiór wytycznych dotyczących postępowania klinicznego w 28 obszarach opieki nad noworodkiem, zarówno w szpitalu zaraz po urodzeniu dziecka, jak i po jego wyjściu do domu.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali współpracuje z Urzędem Zamówień Publicznych

Polska Federacja Szpitali została poproszona o wsparcie inicjatywy przygotowania przez prezesa Urzędu Zamówień publicznych wzorcowych dokumentów (dobrych praktyk) w zakresie zamówień publicznych. 

Więcej »

Pracodawcy RP na rzecz odbudowy systemu dialogu społecznego

Dialog jest jednym z fundamentów funkcjonowania państwa i społeczeństwa – podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania dotyczącego stanu prac nad nową formułą dialogu społecznego w Polsce. – Ze strony związków zawodowych oraz pracodawców istnieje wyraźna wola i potrzeba szybkiego skończenia prac – poinformowała po rozmowach Sekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka.

Więcej »

Zakończyły się negocjacje lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z Ministerstwem Zdrowia

W środę 7 stycznia 2015 rano, po kilkunastu godzinach rozmów zakończyły się negocjacje ministra zdrowia z lekarzami Porozumienia Zielonogórskiego. W wyniku rozmów uzgodnione zostały warunki finansowania podstawowej opieki zdrowotnej w 2015 roku.

Więcej »

Pracodawcy RP: propozycja mediacji między lekarzami i Ministerstwem Zdrowia

Pracodawcy RP wystąpili z propozycją mediacji między lekarzami i Ministerstwem Zdrowia w sporze dotyczącym umów w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na rok 2015. Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie, przyjął ofertę mediacji. Federacja jest członkiem Pracodawców RP od sierpnia 2014.

Więcej »

Pracodawcy RP: rok 2015 ważny dla przedsiębiorców ochrony zdrowia

Według Pracodawców RP rok 2015 będzie bardzo ważny dla sektora ochrony zdrowia w Polsce. Wprowadzane zmiany będą miały także duże znaczenie dla inwestorów, dlatego początek roku 2015 może być czasem przejęć. Może nastąpić wzrost zainteresowania modelem PPP.

Więcej »

Zmiany w Ministerstwie Zdrowia

Premier Ewa Kopacz przyjęła w piątek 19 grudnia 2014 dymisje dwóch wiceministrów zdrowia: Cezarego Rzemka i Aleksandra Soplińskiego.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »