Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Wydarzenia

Porozumienie Zielonogórskie: kolejna tura negocjacji z MZ

20 grudnia 2014  odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Federacji Porozumienie Zielonogórskie i Kolegium Lekarzy Rodzinnych  z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia.

Więcej »

Postulujemy wprowadzenie zmian umożliwiających rozwój telemedycyny

Wielokrotnie wskazywaliśmy na fakt, że bariery w obowiązujących normach prawnych są głównym powodem braku rozwoju telemedycyny w Polsce – mówi wiceprezydent Pracodawców RP Andrzej Mądrala.

Więcej »

Pracodawcy RP: porady prawne dla przedsiębiorców

Pracodawcy RP oferują bezpłatne porady prawne świadczone przez utworzone przy tej organizacji Centrum Wsparcia Przedsiębiorców. Pierwszeństwo w dostępie do usług CWP mają podmioty będące członkami bezpośrednimi lub pośrednimi Pracodawców RP i mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Więcej »

Zmiana wyceny procedur sprzeczna z zaleceniami Rady Europejskiej

Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP

W projekcie zarządzenia prezesa NFZ zaproponowano zmiany w wycenie procedur medycznych. Zarządzenie to zmienia między innymi przepisy dotyczące zawierania umów na leczenie szpitalne. To niedopuszczalne działanie. Pracodawcy RP wystosowali stanowczy sprzeciw wobec takich działań, prowadzonych miesiąc przez rozpoczęciem systemowej wyceny przez Agencję Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji (AOTMiT).

Więcej »

Pracodawcy RP: telemedycyna wymaga zmian w prawie

Pracodawcy RP oczekują zmian w prawie, które umożliwią rozwój telemedycyny. – Obecnie jedną z głównych barier rozwoju tego typu usług w Polsce jest niedookreślony i nieprecyzyjny zapis w ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Stanowi on, że lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim osobistym jej zbadaniu – przypomina Grzegorz Byszewski, ekspert organizacji.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w kontekście zmian politycznych

Grzegorz Ziemniak, Partner,
Instytut Zdrowia 
i Demokracji


Plany dotyczące Forum Ochrony Zdrowia, które odbyło się w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy w dniach 2-4 września 2014 roku, zapowiadały kontynuację wątków poprzednich spotkań, ale ich kontekst polityczny zasadniczo zmienił się trzy dni przed Forum.

Więcej »

Pacjenci wymuszą implementację dyrektywy transgranicznej

Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP

27 sierpnia 2014 roku odbyło się drugie czytanie projektu zmiany ustawy dotyczącej transgranicznej opieki zdrowotnej. Polska spóźni się z jej implementacją blisko rok. Głównym celem dyrektywy transgranicznej jest zrobienie pierwszego kroku w kierunku otwarcia rynku usług zdrowotnych w ramach wspólnoty europejskiej.

Więcej »

Ankieta EY: przedsiębiorcy mogą zadecydować o VAT

Trwa badanie EY prowadzone na zlecenie Komisji Europejskiej, poświęcone opodatkowaniu VAT międzynarodowych dostaw towarów B2B.  Termin wypełniania ankiet został przedłużony do 31 sierpnia 2014. Udział w badaniu umożliwi przedsiębiorcom uzyskanie realnego wpływu na kształt przyszłych przepisów unijnych.

Więcej »

Porozumienie Organizacji Lekarskich rozszerza działalność

Porozumienie Organizacji Lekarskich, które obejmuje cztery organizacje zrzeszające pracowników ochrony zdrowia, prowadziło rozmowy z przedstawicielami Naczelnej Rady Lekarskiej. POL zacieśnia współpracę i koordynację wzajemnych działań w związku z planowanymi przez rząd zmianami w systemie ochrony zdrowia.

Więcej »

MG: spotkanie grup roboczych dotyczących ochrony zdrowia

Ministerstwo Gospodarki organizuje cykl spotkań informacyjnych w ramach krajowej inteligentnej specjalizacji. Pierwsze trzy odbędą się w ramach obszaru Zdrowe Społeczeństwo. Spotkania odbędą się 23, 25 oraz 28 lipca 2014.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »