Pułtusk: nowy sprzęt w szpitalu Gajda Med

0
350

Szpital Powiatowy Gajda Med w Pułtusku kupił nowy sprzęt dla oddziału ginekologiczno-położniczego – nowoczesny aparat kardiotokograf (KTG) służący do monitorowania ciąży pojedynczej lub bliźniaczej. Badanie przeprowadzane jest w ramach intensywnej opieki przedporodowej.

Badanie pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu. KTG monitoruje akcję serca płodu i jednocześnie zapisuje czynność skurczową mięśnia macicy.

Szpital systematycznie inwestuje w wyposażenie i polepsza warunki pobytu pacjentów. W sierpniu 2017 oddano do użytku trzecią salę rodzinną na oddziale położniczo-neonatologicznym. Nową salę zyskał także ZOL w Pułtusku, a nowe wyposażenie – oddział pediatryczny.

Szpital w Pułtusku prowadzi poradnie POZ, kilkanaście poradni specjalistycznych, osiem oddziałów, laboratorium diagnostyczne i pracownię badań obrazowych.

Grupa Kapitałowa GajdaMed posiada w sumie 22 placówki, działają one w Warszawie (przy ulicach: Wołoskiej i Żuławskiego) i w Pułtusku (Szpital Powiatowy Gajda-Med oraz Centrum Medyczne Gajda-Med).

Filie Gajda-Med działają w Gołyminie, Młynarzach, Niedzborzu, Pniewie, Sońsku, Szulborzu Wielkim, Jabłoni Kościelnej, Łopieniach-Jeżach, Zarębach, Wieczfni Kościelnej i Radzanowie a także w Konopkach.

Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda, specjalista kardiolog.