BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Zmiany przepisów dotyczących badań psychologicznych

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 3.12.2021

5 grudnia 2021 weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające przepisy dotyczące kierowania na badania lekarskie lub badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu.

Konieczność wydania rozporządzenia wynika z nowelizacji ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami, która weszła w życie 5 grudnia 2021 roku.

Rozporządzenie zawiera zmianę odesłań do ustawy o kierujących pojazdami, w art. 105 w ust. 5 w pkt 1 i 2 zastępuje wyrazy „art. 99 ust. 1 pkt 5” wyrazami „art. 98a ust. 1 pkt 2” oraz wprowadza rezygnację z wydawania decyzji przez starostę o skierowaniu na badanie psychologiczne przeprowadzane w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Czytaj także: Pracodawcy Medycyny Prywatnej wspierają rządowy program Profilaktyka 40 PLUS>>>

Od 5 grudnia 2021 roku starosta jedynie wysyła informację o obowiązku poddania się odpowiednio badaniom lekarskim, badaniom psychologicznym lub o obowiązku ukończenia odpowiednich kursów reedukacyjnych.

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie kursu reedukacyjnego w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii oraz szczegółowych warunków i trybu kierowania na badania lekarskie lub badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 3 grudnia 2021 roku (po. 2242).

Przeczytaj teraz

Wrocław: nowy punkt pobrań sieci Dialab

Autor:
Dodano: 19.07.2017

Firma Dialab, prowadząca placówki diagnostyki laboratoryjnej na Dolnym Śląsku, otworzyła nowy punkt pobrań zlokalizowany we Wrocławiu przy ulicy Zwycięskiej 14, w dzielnicy Ołtaszyn. Punkt działa w przychodni rehabilitacyjnej R-Med.

Dialab prowadzi we Wrocławiu laboratorium i punkt pobrań przy ulicy Życzliwej. Pozostałe punkty pobrań działają we Wrocławiu przy ulicach: Wita Stwosza, Bacha i Rajskiej.

Laboratorium i punkt pobrań sieci działają także w Namysłowie przy ulicy Oleśnickiej (w szpitalu), a punkty pobrań w Namysłowie przy ulicy Pocztowej (w przychodni Pro Familia), w Smolcu przy ulicy Hebanowej (w Centrum Medycznym Sonomed) oraz w Świdnicy przy ulicy Jodłowej (w Centrum Medycznym Medic).

Placówki Dialab oferują pełny zakres badań analitycznych i mikrobiologicznych, podstawowych i specjalistycznych. Punkty pobrań Dialab specjalizują się w pobieraniu krwi u dzieci.

Dialab oferuje usługi wyjazdowe (pobranie w domu pacjenta) a także usługi mobilne, za pomocą aplikacji Dialab, która umożliwia dostęp do wyników badań oraz do aktualnych informacji na temat firmy. Współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi.

Laboratoria Dialab działają od 2001 roku. Są prowadzone przez Dialab Diagnostyka Laboratoryjna NZOZ s.c. Partnerami spółki są Barbara Wrona i Marek Wrona.

Przeczytaj teraz

Łódź: Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z certyfikatem

Autor:
Dodano: 30.06.2016

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Łodzi, działający od października 2015 roku, otrzymał certyfikat „Szpital Bez Bólu”. Certyfikat jest potwierdzeniem stosowania przez placówkę metod i środków skutecznie uśmierzających ból pooperacyjny.

Certyfikat jest przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Szpital Pro-Familia, chcąc zapewnić swoim pacjentom komfort bezbólowego powrotu do zdrowia po zabiegach operacyjnych, wprowadził wszystkie rekomendacje i wymagania programu  do standardowego postępowania.

Szpital zapewnia, że wszyscy pacjenci placówki są znieczulani w sposób możliwie najlepszy dla nich, dobrany do stanu zdrowia i zabiegu operacyjnego. W trakcie operacji i zaraz po jej zakończeniu, jak i podczas całego pobytu w szpitalu monitorowany jest poziom odczuwanego bólu i dostosowywany jest do niego sposób leczenia przeciwbólowego.

Szpital Pro-Familia w Łodzi prowadzi oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej opieki medycznej oraz anestezjologii. Oddziały: neonatologiczny z intensywną opieką medyczną i położniczo – ginekologiczny spełniają warunki  III poziomu referencyjnego, oznaczające najwyższe kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami w zakresie położnictwa, ginekologii oraz neonatologii.

W placówce działają także poradnie: ginekologiczno-położnicza i laktacyjna. Można skorzystać z konsultacji dietetyka i psychologa oraz ze szkoły rodzenia. Szpital oferuje usługi komercyjne, w ramach NFZ finansowane są porody jako świadczenia nielimitowane.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi także w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Przeczytaj teraz

Przychodnia PZU Zdrowie na kanale o architekturze medycznej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 22.02.2023

„Architektura na zdrowie! Czyli skąd wzięły się szpitale i przychodnie?” to temat odcinka opublikowanego na popularnym kanale edukacyjnym YouTube „Good Idea”. Materiał przedstawiający historię europejskiej architektury medycznej został zrealizowany w nowym Centrum Medycznym PZU Zdrowie Łódź Ogrodowa.

„Architecture is a Good Idea” (od niedawna „Good Idea”) to autorski program na platformie YouTube, którego odcinki obejrzano ponad 21 milionów razy. Twórcy kanału, Natalia Szcześniak i Radosław Gajda, edukują na temat architektury, historii sztuki i urbanistyki.

Ich najnowszy odcinek „Architektura na zdrowie! Czyli skąd wzięły się szpitale i przychodnie?” został zrealizowany we wnętrzu wielospecjalistycznego Centrum Medycznego PZU Zdrowie Łódź Ogrodowa. Eksperci pokazują, jak zmieniała się architektura medyczna i budynki ochrony zdrowia od początku europejskiej medycyny w starożytnej Grecji poprzez średniowiecze, XIX i XX wiek, aż po współczesność, gdzie diagnostyka i profilaktyka odgrywają szczególną rolę.

Szpital Medicover z innowacyjnym leczeniem drżenia samoistnego i drżennej postaci choroby Parkinsona

Centrum Medyczne PZU Zdrowie w Łodzi, które posłużyło za plan zdjęciowy, znajduje się przy ulicy Ogrodowej 8 – między Manufakturą, a ulicą Piotrkowską. Przychodnia jest przykładem placówki opieki zdrowotnej, która oferuje konsultacje specjalistów, badania laboratoryjne i diagnostykę obrazową -posiada urządzenia do badań RTG, USG (GE Voluson) i rezonansu magnetycznego (SIGNA Explorer).

Wkrótce do dyspozycji pacjentów zostaną oddane gabinety stomatologiczne. Z usług placówki mogą korzystać zarówno klienci posiadający pakiety PZU Zdrowie, jak i pacjenci korzystający z pojedynczych wizyt lub badań.

Sieć PZU Zdrowie obejmuje 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej oraz 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

Źródło: www.zdrowie.pzu.pl

Przeczytaj teraz

Karta badania ucznia w elektronicznej dokumentacji medycznej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 2.09.2022

Rozporządzenie ministra zdrowia rozszerza wykaz elektronicznej dokumentacji medycznej o kartę profilaktycznego badania ucznia i dokumentację indywidualną ucznia.

Dodanie tych dokumentów do EDM ma na celu zapewnienie pracownikom medycznym możliwości łatwego i szybkiego zapoznania się z dokumentacją medyczną dotyczącą uczniów, usprawnienia procesu współpracy między poszczególnymi pracownikami medycznymi sprawującymi opiekę zdrowotną nad uczniami oraz uproszczenia procesu gwarantowania dostępu do tego rodzaju dokumentacji przedstawicielom  ustawowym dziecka albo pełnoletniemu uczniowi.

Wdrożenie tego rozwiązania ma się przełożyć na zwiększenie efektywności i dynamiki wymiany informacji między uczestnikami procesu sprawowania opieki zdrowotnej nad uczniami.

Opublikowany został Raport Roczny Fundacji Medicover 2021

Zgodnie z rozporządzeniem obowiązek prowadzenia karty profilaktycznego badania ucznia oraz dokumentacji indywidualnej ucznia jako EDM będzie wymagalny od 1 września 2027 roku., ponieważ wdrożenie tych rozwiązań do powszechnego i obowiązkowego stosowania wymaga przygotowania podmiotów sprawujących profilaktyczną opiekę nad uczniami, zarówno pod względem wyposażenia w sprzęt informatyczny i oprogramowanie, jak też przeszkolenia pielęgniarek i higienistek szkolnych.

Do tego czasu dopuszczalne będzie prowadzenie dokumentacji medycznej w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w dotychczasowy sposób, czyli w postaci papierowej lub jako EDM.

Planowane jest również przeprowadzenie od 1 września 2022 roku działań pilotażowych, których ewaluacja pozwoli na wypracowanie ostatecznych rozwiązań.

Rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie elektronicznej dokumentacji medycznej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 1 września 2022 roku. Weszło w życie 2 września 2022.

Przeczytaj teraz

Enel-Med otworzy nowe centrum medyczne w Warszawie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 6.03.2022

Na 15 marca 2022 roku zaplanowano otwarcie centrum medycznego enel-med. Placówka będzie zlokalizowana w Warszawie, w kampusie biurowym Forest przy ulicy Burakowskiej 14, na 1. piętrze budynku.

Do nowej lokalizacji zostanie przeniesiony oddział Arkadia, funkcjonujący w centrum handlowym Westfield Arkadia przy alei Jana Pawła II.

Nowy oddział zajmie 632 mkw powierzchni, na której będzie działać 11 gabinetów konsultacyjnych oraz 3 gabinety pielęgniarskie, w tym gabinet zabiegowy.

Będą tutaj przyjmować specjaliści: internista, alergolog, ortopeda, kardiolog, okulista, ginekolog, dermatolog, laryngolog oraz neurolog. Dostępne będą konsultacje lekarza medycyny pracy, z możliwością wykonania badań diagnostycznych na miejscu.

W oddziale Forest będzie można wykonać podstawowe badania diagnostyczne, w tym badania ginekologiczne i położnicze, EKG, USG, będzie tutaj funkcjonował punkt pobrań do badań laboratoryjnych.

Będzie można wykonać szczepienia, testy w kierunku wirusa Sars-CoV-2 oraz zrealizować pakiet zdrowotny „post-Covid”.

Czytaj także: Grupa Enel-Med pomaga osobom z Ukrainy>>>

Kampus biurowy Forest mieści się pomiędzy warszawskimi dzielnicami – Śródmieście, Wola i Żoliborz. Całkowita powierzchnia 28-piętrowego budynku to 78 tysięcy mkw. Posiada 800 miejsc parkingowych.

Wewnątrz budynku nie ma barier dla osób z niepełnosprawnością. Pacjenci o ograniczonej zdolności poruszania się oraz osoby na wózkach inwalidzkich mogą swobodnie dostać się do oddziału windą publiczną zlokalizowaną przy recepcji, wewnątrz budynku Forest (wejście od strony ul. Burakowskiej). Oddział Forest Warszawa wyposażono w bezprogowe przejścia między pomieszczeniami i szerokie drzwi. Do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich dostosowano także toaletę i kabiny higieniczno-sanitarne przy gabinecie ginekologicznym oraz USG.

Enel-Med planuje także otwarcie oddziałów w innych warszawskich biurowcach– Widok Towers i Warsaw Spire.

Czytaj także: Enel-Med otworzy centrum medyczne w biurowcu Warsaw Spire>>>

Centrum Medyczne Enel-Med prowadzi w Warszawie oddziały: Arkadia (Westfield) przy alei Jana Pawła II 82, Atrium, przy alei Jana Pawła II 29, Blue City przy Alejach Jerozolimskich 179, Centrum przy alei Solidarności 128, Domaniewska, przy ulicy Domaniewskiej 49, Galeria Młociny przy ulicy Zgrupowania AK “Kampinos”, Galeria Północna, przy ulicy Światowida 17, Homepark Targówek, przy ulicy Malborskiej 47, Postępu, przy ulicy Postępu 5, Promenada, przy ulicy Ostrobramskiej, Przyokopowa, przy ulicy Przyokopowej 31, Puławska, przy ulicy Puławskiej 326, Ursus, przy ulicy Prystora 8, Wilanów przy ulicy Rzeczpospolitej 14 oraz Zacisze, przy ulicy Gilarskiej 86C.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. działa od 1993 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych i oferuje pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju.

W skład grupy wchodzi 30 przychodni wieloprofilowych, Szpital Centrum w Warszawie oraz specjalistyczne kliniki: medycyny sportowej enel-sport, medycyny estetycznej Estell, a także stomatologii. Razem z placówkami partnerskimi enel-med tworzy sieć ponad 1600 placówek medycznych w całej Polsce.

Przeczytaj teraz