Radomskie Centrum Onkologii: kontrakt z NFZ na chemioterapię

0
318

Od 30 grudnia 2016 Radomskie Centrum Onkologii, jedyny kompleksowy szpital onkologiczny w Radomiu, posiada kontrakt na chemioterapię w warunkach szpitalnych. Obecnie więc pacjenci z chorobami onkologicznymi mogą się tu leczyć w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie tylko w trybie ambulatoryjnym ale także w szpitalu.

Od 1 lica 2016  szpital ma także kontrakt na  radioterapię i brachyterapię oraz na chirurgię onkologiczną. Centrum informuje, że jeśli NFZ ogłosi konkurs na takie świadczenia, szpital jest gotowy rozpocząć zabiegi operacyjne swoich pacjentów. Placówka posiada w pełni wyposażone sale, nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę.

Szpital został oficjalnie otwarty w czerwcu 2016 roku. Do grudnia 2016 przyjęto w nim na  radioterapię około 300 pacjentów w ramach kontraktu z NFZ, a konsultowanych było prawie 800, za których placówka zapłaciła z własnych pieniędzy.

Każdego dnia jest tu napromienianych około 40 pacjentów chorych na nowotwory. Pacjenci przyjeżdżają głównie z Radomia i okolic, ale coraz więcej chorych zgłasza się także z  Lublina, Warszawy i województwa świętokrzyskiego.

Na konsultacje w poradni chemioterapii RCO przyjęto dotąd około 2,5 tysiąca pacjentów.

Radomskie Centrum Onkologii posiada również własną aptekę z pracownią cytostatyków, więc leki niezbędne do tego typu terapii będą robione na miejscu.

Na leczenie do RCO mogą się zgłaszać pacjenci ze skierowaniem z innych placówek, ale też tacy, którzy potrzebują porady onkologa.