Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Rzeszów: ponad 4 tysiące dzieci urodziło się w szpitalu Pro-Familia

2018-01-02

W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia z Rzeszowa w roku 2017 urodziło się 4224 dzieci. 620 dzieci w stanach zagrożenia życia - głównie wcześniaków – było hospitalizowanych na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną.

W placówce wykonano także 4030 operacji i zabiegów na wszystkich oddziałach: ginekologii, ortopedii, chirurgii, urologii, okulistyce oraz chirurgii i ginekologii plastycznej. 810 dzieci przebywało na oddziale pediatrycznym, a lekarze placówki udzielili prawie 80 tysięcy porad.

W roku 2017 szpital jako pierwszy w Polsce zastosował w leczeniu bólu związanego z przerzutami do kości nowatorską metodę - termoablację ultradzwiękową. Specjaliści z Pro-Familii przeprowadzili też pierwszy na Podkarpaciu zabieg chirurgicznego leczenia otylości.

W placówce powstało także Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości zapewniające kompleksowe leczenie i wsparcie dla dzieci i dorosłych. Do kadry szpitala dołączyli nowi specjaliści, między innymi dr n.med. Artur Bocian, chirurg onkolog, który wykonuje zabiegi mastektomii podczas których od razu przeprowadzana jest rekonstrukcja piersi (takie jednoczasowe operacje to wciąż rzadkość w Polsce). Otwarte zostały także nowe poradnie, a kilka dni temu - pierwszy w regionie Bank Mleka.

W ogólnopolskim rankingu "Bezpiczny Szpital Przyszłości" placówka zajęła 2. miejsce w skali kraju, oraz 1. na Podkarpaciu, stając się najbezpieczniejszym szpitalem w regionie.

Fundacja Pro-Familia zrealizowała ogólnopolską kampanie "Mleko Mamy ma Moc" na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, w ramach której powstał poradnik edukacyjny o karmieniu i magazyn Mleczna Droga i trafiły do szpitali w całej Polsce.

Szpital organizował także Familijny Piknik na placu przy Fontannie Multimedialnej, Światowy Dzień Wcześniaka, liczne warsztaty edukacyjne, a także wydał 4 numery bezpłatnego magazynu Pro Zdrowie.

Rzeszowski szpital został zakwalifikowany do sieci szpitali, która weszła w życie 1 października 2017 roku.

Oprócz placówki w Rzeszowie Pro-Familia prowadzi także szpital w Łodzi, który posiada podobny zakres działalności.
 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »