Sanmed otworzył poradnię dietetyczną

0
259


Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed z Ryk otworzyło nową poradnię, oferującą konsultacje w zakresie dietetyki. Poradnia oferuje między innymi ocenę sposobu odżywiania, odżywianie wspomagające w wielu schorzeniach oraz profilaktykę żywieniową dzieci w wieku szkolnym.

Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed jest największą specjalistyczną przychodnią w Rykach. Świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Usługi są zarówno finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia jak i komercyjne.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2015 ma wartość 973 484,94 zł i  dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie alergologii, dermatologii, neurologii, ginekologii i położnictwa, ortopedii i traumatologii, otolaryngologii, urologii, chirurgii ogólnej, psychiatrii oraz badań endoskopowych. W ramach NFZ finansowana jest także opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień. W Centrum działa Szkoła Rodzenia, przyjmuje logopeda. Oferowane są usługi w zakresie medycyny pracy.

Placówka od 2009 roku zajmuje budynek w centrum miasta, przy ulicy Żytniej 16. Wyposażona jest w nowoczesną aparaturę, w tym między innymi w aparat RTG, Pantomograf RTG, aparat do zdjęć punktowych, aparat USG, video-gastroskop, video-kolonoskop, spirometr, aparat holterowski, aparat do komputerowego badania wzroku. W placówce znajduje się też laboratorium analityczne.

Właścicielem placówki jest Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed A.D. Kołodziejek Sp. cywilna.