Skierniewice: Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór inwestuje w nową placówkę

0
282


Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór w Nowym Kawęczynie koło Skierniewic buduje nową placówkę. Budynek będzie miał 950 metrów kwadratowych powierzchni i umożliwi przyjęcie większej liczby pacjentów oraz zwiększenie zakresu oferowanych usług.

Inwestycja rozpoczęła się półtora roku temu. Jej zakończenie jest planowane najwcześniej na koniec 2018 roku. Obecnie obiekt jest w stanie surowym zamkniętym. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych właścicieli.

Nowy obiekt powstaje na bazie istniejącego budynku, który został zaadaptowany i przebudowany na potrzeby Kliniki, część została także dobudowana.

Na parterze nowej placówki będzie prowadzona działalność rehabilitacyjna, na ten cel przeznaczone zostaną pomieszczenia o powierzchni 600 metrów kwadratowych. Znajdą się tutaj trzy gabinety lekarskie, sala do ćwiczeń, gabinety zabiegowe a także basen do hydroterapii. Zakres oferowanych zabiegów wzbogaci się dzięki temu między innymi o bicze wodne. Rozszerzona zostanie także oferta zabiegów w zakresie światłolecznictwa.

Na piętrze nowego budynku zlokalizowane będzie 13 jednoosobowych pokoi dla pacjentów korzystających ze świadczeń w trybie stacjonarnym.

Obecna siedziba Kliniki  mieści się w zabytkowym dworku, w którym jest 10 pokoi (jednocześnie może tutaj przebywać 12 osób), gabinet lekarski, sala do ćwiczeń i sale zabiegowe.

Po oddaniu do użytku nowego obiektu w dworku pozostaną pokoje dla pacjentów oraz utworzona zostanie strefa relaksacyjna, przeznaczona między innymi na zajęcia z yogi.

Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór oferuje świadczenia w zakresie rehabilitacji, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i ambulatoryjnym. Jednocześnie z zabiegów może korzystać około 25 pacjentów. Placówka oferuje turnusy lecznicze 10-dniowe lub 13-dniowe. Turnusy pobytowe mają w programie oprócz zabiegów także program relaksacyjno-wypoczynkowy.

Placówka specjalizuje się w usprawniającym leczeniu stanów związanych ze schorzeniami kręgosłupa, narządu ruchu oraz schorzeń neurologicznych. Zabiegi lecznicze są dobierane indywidualnie, spośród 60-ciu dostępnych w placówce. Oprócz tradycyjnych zabiegów są to między innymi kąpiele wapienne, aromaterapia, akupunktura czy hipoterapia. Oferowane są także turnusy odchudzające.

Świadczenia oferowane w placówce są komercyjne.

Klinika działa od 2007 roku. Jest prowadzona przez Rehabilitacja Nowy Dwór sp. z o.o., której prezesem zarządu jest Sławomir Czyż.