BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Diagnostyka: rusza III etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej

Autor:
Dodano: 9.02.2015


„Jestem kobietą, dbam o siebie i dziecko” – tak nazywa się trzeci etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej poświęconej profilaktyce zdrowia, organizowanej przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka. Jej głównymi adresatami są kobiety, które dbają o zdrowie całej rodziny.

Z wyników ankiety przeprowadzonej przez Diagnostykę w roku 2014 wynika, że regularnie bada się prawie 70 procent kobiet i 30 procent mężczyzn. Jeśli chodzi o badania dla dzieci, to najwięcej ich wykonuje się do 1. roku życia. Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia powinny być przebadane wszystkie noworodki, tymczasem badania wykonano u 71 procent z nich, a im dziecko starsze tym liczba badań się zmniejsza. Wśród dzieci w wieku szkolnym (do 18. roku życia) wynosi zaledwie 28 procent.

– Czy wystarczająco dbamy o zdrowie naszych dzieci? Młody organizm bardzo dynamicznie się rozwija, czasami ciało nie otrzymuje odpowiedniej do wzrostu ilości witamin i związków mineralnych, warto mieć to pod kontrolą, bo rozwijające się ciało, mózg, serce powinny być pod stałą obserwacją. Kto taką obserwację powinien wykonywać? Oczywiście lekarz ale przede wszystkim sami rodzice – zaleca Danuta Kozłowska, dyrektor ds. medycznych sieci laboratoriów Diagnostyka.

Wykonując kontrolne badania u dzieci i zbierając ich wyniki zbieramy tak naprawdę unikalną informację o człowieku – przez okres rozwoju, dorosłość aż do okresu dojrzałego. To pozwala wychwycić pewne tendencje, zareagować odpowiednio wcześnie, jest wskazówką dla lekarza i samego pacjenta. Dzieci nie zbadają się same – do czasu osiągnięcia przez nich dorosłości to powinność lekarzy i rodziców.

Żeby ułatwić profilaktykę i sprawdzić czy dzieciom czegoś nie brakuje Diagnostyka zachęca do wykonania badań z 65-procentową zniżką. W trzecim etapie Kampanii jest to zniżka na pakiet badań dla dzieci do 16. roku życia oraz dla dwa pakiety badań dla kobiet (przed ciążą oraz dla pań w ciąży). Aby uzyskać bon na badania dla kobiety lub dziecka wystarczy zarejestrować się na stronie Kampanii www.kobieta.diagnostyka.pl i odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego wzięłam udział w Kampanii?”

Dodatkowo można będzie wygrać atrakcyjne nagrody dla mam i ich dzieci: wakacje zagraniczne, weekendy w SPA, tablety czy pobrania komórek macierzystych. Fundatorami nagród są Sinulane Forte, Słoneczny Zdrój Medical Spa & welness , Operator sieci PLUS oraz Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych.

Trzeci etap „Kampanii Jestem kobietą, dbam o siebie i dziecko” rozpocznie się 1 marca 2015 roku i potrwa do 31 maja 2015 roku. Organizatorem Kampanii jest największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka.

Kampania „Jestem kobietą i dbam…” jest kolejną inicjatywą ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka, która od lat prowadzi profilaktyczne i edukacyjne kampanie społeczne, takie jak między innymi „Diagnostyka dla Twojej ciąży”, „Badania z uśmiechem”, czy „Kobieta świadomie dojrzała”.

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza. Sieć posiada ponad 400 placówek w całej Polsce. Punkty pobrań dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych, część posiada specjalne kąciki dziecięce, pomagające w bezstresowej obsłudze małych pacjentów. Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Strona Kampanii: www.kobieta.diagnostyka.pl

 

Przeczytaj teraz

Kluczbork: operacje „awake surgery” w Vital Medic

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 10.02.2021

W szpitalu Vital Medic w Kluczborku wykonano trzy operacje neurochirurgiczne przy użyciu metody „awake surgery”, co oznacza, że przez część zabiegu pacjenci byli świadomi. Miało to na celu bieżącą ocenę funkcji życiowych, odpowiednich dla operowanej okolicy mózgu.

Takiej oceny dokonuje się przy użyciu specjalistycznego sprzętu w ramach tzw. monitorowania neurofizjologicznego i neuropsychologicznego.

Operacje dotyczyły nowotworów glejowych mózgu, tzw. glejaków, a opieka pooperacyjna została pacjentom zapewniona na oddziale intensywnej opieki medycznej, który został uruchomiony po raz pierwszy od czasu jego powstania, co miało miejsce 5 lat temu.

Operacje te stanowią początek nowego rozdziału działalności oddziału neurochirurgii szpitala, który kieruje swoją ofertą także do pacjentów z nowotworami mózgu. Jest to związane z rosnącym zapotrzebowaniem na leczenie onkologiczne chorób nowotworowych układu nerwowego.

Placówka nie posiada kontraktu z NFZ na te świadczenia.

Czytaj także: Szpital Medicover i ortopedzi z Paley European Institute łączą siły>>>

Vital Medic oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, między innymi w zakresie neurologii, ortopedii, leczenia bólu czy psychologii, diagnostykę (RTG, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) oraz rehabilitację.

Prowadzi szpital specjalizujący się w operacjach z zakresu neurochirurgii oraz ortopedii, wykonuje także zabiegi w zakresie okulistyki, chirurgii twarzowo-szczękowej czy chirurgii jednego dnia (dla dzieci i dorosłych).

Szpital posiada kontrakt z NFZ na część świadczeń, dotyczy on zabiegów w trybie jednego dnia w zakresie okulistyki, chirurgii ogólnej oraz chirurgii dziecięcej, a także konsultacji w zakresie onkologii, badań rezonansu magnetycznego oraz rehabilitacji.

Vital Medic mieści się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 21 w Kluczborku. Vital Medic Sp. z o. o. istnieje od października 2009 roku, jej prezesem jest Władysław Duch.

Czytaj także: Raport „Zdrowie Polaków po pandemii” – postulaty dla systemu ochrony zdrowia>>>

Przeczytaj teraz

Sport-Klinika partnerem ośrodka narciarskiego

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 13.02.2019

Sport-Klinika z Żor została oficjalnym partnerem medycznym Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego w sezonie zima-lato 2019. Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, położony w Beskidzie Śląskim.

Ośrodek odwiedzają turyści z aglomeracji Śląskiej, z Małopolski, a także z Czech i Słowacji.

Zimą w ośrodku do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 22 km zróżnicowanych tras narciarskich. Ośrodek obsługuje kolej gondolowa  oraz wyciągi orczykowe.

Klinika Chirurgii Endoskopowej Sport-Klinika zapewnia kompleksowe leczenie – od diagnozy do rehabilitacji i ukierunkowana jest na leczenie schorzeń i urazów narządu ruchu u dorosłych oraz dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych.

Czytaj także: Sport-Klinika: nowa pracownia diagnostyczna>>>

Specjalizuje się w mało inwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową, w szczególności są to zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego.

Klinika oferuje również rehabilitację noworodków, dzieci oraz młodzieży, w tym także z problemami ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN).

Sport-Klinka to także ośrodek badawczo-szkoleniowy, który organizuje szkolenia i konferencje  medyczne dla lekarzy z kraju i z zagranicy. Jest ośrodkiem wpisanym do Rejestru Prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej. Od 2015 roku realizuje badania kliniczne we współpracy z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi zgodnie z wytycznymi Dobrej Praktyki Klinicznej.

Sport-Klinika należy do Grupy Scanmed.

 

 

Przeczytaj teraz

Falck Medycyna apeluje o niewprowadzanie zmian w ratownictwie medycznym

Autor:
Dodano: 10.12.2016

Pracownicy Falck Medycyna zwrócili się do premier Beaty Szydło z apelem o niewyrażenie zgody na proponowane zmiany w ustawie o ratownictwie medycznym. Bezpośrednią konsekwencją ogłoszonych propozycji będzie zablokowanie możliwości działania świadczeniodawców innych niż państwowi w tym obszarze.

„Proponowane przepisy uderzą także w naszego pracodawcę”- oświadczają pracownicy Falck.

Polska spółka Falck Medycyna obecna jest na rynku od 1992 roku. Zatrudnia ponad 3500 osób. Wartość inwestycji dokonanych przez spółkę przekroczyła 100 mln zł.

„Obecność prywatnych firm w systemie państwowego ratownictwa medycznego została okupiona kosztem wielomilionowych inwestycji. Firmy takie jak nasza przez lata dążyły do tego, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Wiemy, że to się udało. Widzimy to codziennie w trakcie naszej pracy, jeżdżąc na ratunek życia i zdrowia pacjentów z różnych zakątków Polski. Nasze działania przynoszą taką samą skuteczność jak działania podmiotów publicznych. Chcemy mieć możliwość udowadniania tego naszą ciężką codzienną pracą. Naszym zdaniem likwidacja prywatnych firm będzie miała tylko jeden skutek – usunięcie dobrego przykładu” – czytamy w oświadczeniu pracowników Falck.

Przedstawiciele firmy nie zgadzają się na to, żeby zlikwidować dobrze funkcjonujący system, w który włożono wiele pracy i zaangażowania.

„Razem z naszym pracodawcą stworzyliśmy coś, z czego jesteśmy dumni i czym możemy się pochwalić. Nie chcemy tego tracić. Nie możemy godzić się na to, żeby cała nasza praca została skreślona jednym pociągnięciem pióra. Dlatego kierujemy do Pani Premier prośbę o zatrzymanie prac nad projektem zmian w ustawie o ratownictwie medycznym” – apelują pracownicy firmy.

Falck jest największym dostawcą usług ratownictwa medycznego w Polsce oraz istotnym podmiotem zapewniającym opiekę medyczną dla firm, osób prywatnych oraz instytucji publicznych.

Na terenie całego kraju Falck posiada 25 placówek medycznych, 66 stacji pogotowia ratunkowego oraz 150 nowoczesnych ambulansów. Falck zapewnia usługi medyczne dla ponad 2,5 miliona osób.

Falck świadczy również usługi transportu medycznego dla szpitali oraz zabezpiecza pod względem opieki medycznej imprezy masowe. W październiku 2016 roku ratownicy Falck Medycyna przeprowadzili osiem całodniowych szkoleń z pierwszej pomocy dla 68 pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 

Przeczytaj teraz

Słupsk: nowe badania w Centrum Zdrowia Salus

Autor:
Dodano: 24.06.2017

Centrum Zdrowia Salus ze Słupska rozszerzyło zakres świadczeń oferowanych przez poradnię kardiologiczną o badanie Holtera EKG, czyli 24-godzinną rejestrację zaburzeń rytmu serca. Badanie zlecane jest głównie przez specjalistów kardiologów.

Zapis całodobowej aktywności pacjenta dokonywany jest przy pomocy niewielkiego urządzenia, przyczepionych do klatki piersiowej. Rejestrator pracy serca zakładany jest na zlecenie specjalisty kardiologa przez przeszkoloną pielęgniarkę. Omówienie wyników badania odbywa się na kolejnej wizycie u kardiologa.

Centrum Zdrowia Salus ze Słupska prowadzi interdyscyplinarny oddział zabiegowy oraz zespół poradni specjalistycznych i ośrodki diagnostyczne (5 pracowni i 2 laboratoria analityczne i mikrobiologiczne).

Placówkę z oddziałami szpitalnymi i poradniami Salus prowadzi przy ulicy Zielonej 8 w Słupsku. Poza tym posiada cztery przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej usytuowane w tym mieście przy ulicach: Piłsudskiego 2, Mochnackiego 1, Kaszubskiej 31 oraz Szafranka 10.

Salus oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Centrum na rok 2017 ma wartość prawie 7 mln zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, profilaktyczne programy zdrowotne oraz leczenie szpitalne w zakresie położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki. W ramach NFZ finansowane są także usługi poradni podstawowej opieki zdrowotnej.

Przeczytaj teraz

Otwock: nagroda dla Europejskiego Centrum Zdrowia

Autor:
Dodano: 18.12.2016

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock otrzymało wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Starosty Otwockiego w kategorii Pracodawca Roku 2015. Placówka została wyróżniona za szczególne zasługi dotyczące przeciwdziałania bezrobociu, aktywizacji lokalnego rynku pracy i promocji gospodarczej powiatu.

Przy ocenie brane było także pod uwagę wspieranie życia społecznego na terenie powiatu, szczególnie poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi, promocja działalności gospodarczej oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock to specjalistyczny szpital o rozszerzonym profilu onkologiczno-kardiologicznym, Centrum Kształcenia Komplementarnego oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej. Na terenie ECZ działa także ośrodek radioterapii.

Centrum działa od 2004 roku. Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z NFZ. Wartość kontraktu na rok 2016 wynosi około 35 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne, w takich zakresach jak chemioterapia, kardiologia, onkologia kliniczna, anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia onkologiczna, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, urologia, programy lekowe, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (świadczenie w zakresie onkologii, badanie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego) oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

W roku 2015 Centrum uzyskało certyfikat ISO 9001-2008 oraz certyfikatu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Przeczytaj teraz