BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Falck Medycyna: umowa z Wojskowym Instytutem Medycznym

Autor:
Dodano: 20.02.2015


19 lutego 2015 dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM), gen. bryg. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak oraz Katarzyna Czajka, prezes Falck Medycyna podpisali umowę dotyczącą współpracy naukowej oraz edukacyjnej. Jest to fakt niemający precedensu w historii polskiego rynku szkoleń medycznych.

Współpraca obejmować będzie wspólne kształcenie kadr medycznych (lekarzy, ratowników medycznych oraz pielęgniarek) między innymi w zakresie  zaawansowanych zabiegów kardiologicznych (ACLS), zabezpieczenia medycznego działań taktycznych (TEMS), zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci (PALS),  postępowania na miejscu zdarzenia masowego oraz doskonalenia zawodowego ratowników medycznych.

WIM wraz z Falck Medycyna rozpoczynają również wspólne szkolenia dla funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Policji i Zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski. W ofercie WIM/Falck pojawią się także kursy komercyjne z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników przedsiębiorstw oraz – to nowość na rynku szkoleniowym – specjalne kursy pierwszej pomocy dla pracowników biurowych i terenowych, indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego klienta korporacyjnego.

Niezwykle ważne jest, że stosowne kursy, tak te kierowane do profesjonalistów, jak i te dla osób niezwiązanych z medycyną, będą posiadały certyfikat renomowanego Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA), którego akredytację posiada WIM.

– Jesteśmy dumni z faktu, iż jako największy operator usług ratownictwa medycznego w Polsce możemy współpracować z tak zasłużonym ośrodkiem naukowym, jakim jest WIM – powiedziała Katarzyna Czajka, prezes Falck Medycyna. – Doświadczenie naszych ratowników medycznych w połączeniu z potencjałem naukowym WIM da niezwykłe efekty i dzięki naszym wspólnym programom szkoleniowym medycy w całej Polsce będą jeszcze lepiej mogli ratować swoich pacjentów.

– WIM jest szpitalem wieloprofilowym o najwyższym stopniu referencyjności. Jego personel posiada unikatowe doświadczenia wynikające ze służby w polskim szpitalu polowym w Afganistanie oraz z leczenia w WIM kilkuset najciężej rannych żołnierzy – uczestników misji w Iraku i Afganistanie. Umiejętności i wiedza zdobyte na wojnie staramy się  jak najszerzej wykorzystywać do systematycznego podnoszenia jakości leczenia pacjentów cywilnych. Stąd decyzja o utworzeniu na terenie WIM Mazowieckiego Centrum Urazowego, do którego kierowane są między innymi ofiary najpoważniejszych wypadków komunikacyjnych. Mamy również szeroką ofertę naukowo-dydaktyczną, skierowaną do środowisk zainteresowanych nabywaniem nowych kompetencji. Umowa między WIM a Falck Medycyna będzie krokiem w kierunku usprawnienia systemu ratownictwa medycznego w Polsce – powiedział dyrektor WIM.

Wojskowy Instytut Medyczny to jeden z największych szpitali w Polsce, wiodąca jednostka wojskowej służby zdrowia. Zatrudnia ponad 3000 osób. Z pomocy szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie co roku korzysta ponad 65 tysięcy pacjentów.

Falck Medycyna jest największym dostawcą usług ratownictwa medycznego w Polsce i elementem Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Firma posiada 63 stacje ratownictwa medycznego, 140 nowoczesnych ambulansów i 27 placówek medycznych. Zatrudniając 3000 osób, zapewnia usługi zdrowotne dla ponad 2,5 miliona Polaków.
Falck posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008 na świadczone usługi medyczne.

Przeczytaj teraz

Centrum Medyczne Damiana wprowadziło usługi pielęgniarskie w domu

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 29.04.2020

Centrum Medyczne Damiana zaoferowało nowe świadczenia – usługi pielęgniarskie z dojazdem do domu pacjenta, które dostępne są na terenie Warszawy. Usługi te zostały wprowadzone zgodnie z oczekiwaniami pacjentów i w trosce o ich komfort.

Oferta jest skierowana przede wszystkim do osób chorych, ograniczonych ruchowo, ale także do osób, które chcą uniknąć dojazdów do przychodni, czekania w kolejce czy też ryzykowanego towarzystwa innych chorych i związanego z tym stresu, na przykład do kobiet w ciąży, a nawet do osób aktywnych zawodowo, które z uwagi na brak czasu dotychczas odkładały konieczne badania laboratoryjne i zlecone procedury pielęgniarskie.

Podczas udzielania tych świadczeń Centrum stosuje odpowiednie środki bezpieczeństwa – samochód, którym pielęgniarka przyjeżdża do pacjenta, jest ozonowany po każdej wizycie, a pielęgniarka ma do dyspozycji wszelkie środki ochrony – maseczkę higieniczną, przyłbice, rękawiczki jednorazowe oraz fartuch.

Czytaj także: 60 procent Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej po epidemii>>>

W ramach wizyty pielęgniarskiej może być pobrana krew do badania, może być wykonana iniekcja, inhalacja, zmiana lub założenie opatrunku założenie i zdjęcie holtera EKG lub holtera ciśnieniowego a także wykonana pielęgnacja odleżyn.

Centrum Medyczne Damiana działa od 1994 roku i jest częścią Grupy Medicover.

Prowadzi przychodnie w Warszawie przy ulicach: Wałbrzyskiej 46,  Foksal 3/5, Alei Zjednoczenia 36, Przy Bażantarni 8B,  Racławickiej 27, Nowolipie 18, Cybernetyki 7B oraz przy placu Konesera 10A. Przy ulicy Wałbrzyskiej 46 działa też Szpital Damiana.

Przeczytaj teraz

Alert legislacyjny

Autor:
Dodano: 8.05.2013


Na stronie internetowej  Narodowego Funduszu Zdrowia ukazało się  zarządzenie nr 22/2013/DSOZ Prezesa NFZ zmieniające zarządzenie w sprawie określania kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Nowe zarządzenie zmienia brzmienie tabeli „Tab. 1.7 nocna i świąteczna opieka zdrowotna” dotychczas obowiązującego zarządzenia nr 54/2011/DSOZ w zakresie: poziomu skalującego (treść, waga skalująca), szczegółowych parametrów oceny ( treść), warunków dodatkowo ocenianych ( treść, liczba punktów jednostkowych).

Przykładowo w kryterium jakości, zmieniła się maksymalna liczba punktów oceny personelu z 25 na 32 punkty. Największe zmiany zaszły natomiast w treści warunków dodatkowo ocenianych, np. spadła ilość lekarzy i tygodniowego czasu pracy lekarzy realizujących świadczenia, którzy posiadają specjalizację lub są w trakcie specjalizacji w dziedzinie medycyny rodzinnej lub chorób wewnętrznych z 50 % na 30 %. Oddzielnie punktowane jest udzielanie świadczeń przez lekarza pediatrę, którego świadczenia dawniej punktowane były łącznie z lekarzami realizującymi świadczenia w dziedzinie medycyny rodzinnej lub chorób wewnętrznych.

Zarządzenie nr 22/2013/DSOZ weszło w życie z dniem 24 kwietnia 2013 roku, natomiast jego przepisy stosuje się do postępowań w sprawie zawarcia lub zmiany umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na rok 2013 i lata następne, w wyniku których zawarte zostaną umowy obowiązujące od dnia 1 lipca 2013 roku.

W razie zainteresowania wyjaśnieniem kwestii zawartych w alercie, prosimy o kontakt z Kancelarią.

Kancelaria Fortak & Karasiński Radcowie Prawni
www.fandk.com.pl


 

Przeczytaj teraz

Centrum Gamma współpracuje z Centrum Vita

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 22.04.2018

Centrum Medyczne Gamma z Warszawy nawiązało współpracę ze Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji Vita z Pruszkowa. W ramach tej współpracy pacjenci Centrum Vita mogą korzystać z usług medycznym Centrum Gamma.

Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita oferuje kompleksową opiekę specjalistów z wielu dziedzin: rehabilitacji, osteopatii, ortopedii, neurologii, psychoterapii oraz psychiatrii. Oferuje świadczenia dla pacjentów w każdym wieku, od niemowlaków poprzez sportowców, do seniorów. Działają tutaj: Klinika Matki, Klinika Dziecka, Klinika Seniora, Klinika Bólu i Klinika Sportowca.

Placówka oferuje świadczenia komercyjne, współpracuje także z firmami ubezpieczeniowymi oferującymi różnorodne usługi rehabilitacyjne w ramach pakietów medycznych, takimi jak Allianz, Compensa, Mondial Assistance, Medica Polska czy TU Zdrowie.

Centrum Vita działa w Pruszkowie od 1999 roku. Zlokalizowane jest przy ulicy Przeskok 3. W Warszawie Vita prowadzi gabinet przy ulicy Pięknej 7/9.

Centrum Medyczne Gamma to jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych i neurochirurgicznych w Polsce zlokalizowany na warszawskim Żoliborzu, przy ulicy Broniewskiego. W placówce działa przychodnia, a także blok operacyjny z oddziałem szpitalnym, gabinety wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej (RTG, USG, RM, TK) oraz sala fizjoterapeutyczna.

W czerwcu 2018 Gamma planuje otwarcie nowej placówki w biurowcu przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie.

Większościowym udziałowcem Centrum Gamma jest PZU.

 

Przeczytaj teraz

CM Tuchów: nowe poradnie w Wierzchosławicach

Autor:
Dodano: 9.12.2013


Centrum Medyczne Tuchów rozszerzyło zakres oferty usług świadczonych w ośrodku zdrowia w Wierzchosławicach. Otwarto tutaj nowe poradnie specjalistyczne – kardiologiczną, chirurgii naczyniowej, chorób metabolicznych oraz dermatologiczną. Nowe gabinety dla specjalistów zaadoptowano na piętrze budynku Centrum Zdrowia Wierzchosławice.

Nowe poradnie zostały otwarte ze względu na duże zapotrzebowanie na konsultacje lekarzy specjalistów. Na przykład gabinety kardiologiczne w Tuchowie mają terminy wizyt zarezerwowane już do drugiego kwartału 2014 roku.

Specjalista dermatolog, który przyjmuje w Wierzchosławicach, realizuje także świadczenia w zakresie medycyny estetycznej. Nowo otwarta poradni chorób metabolicznych oferuje konsultacje lekarskie, porady dietetyczne oraz specjalistyczne badania służące leczeniu zaburzeń w gospodarce lipidowej i otyłości oraz chorób towarzyszących. Jest przeznaczona między innymi dla osób chorych na cukrzycę, osteoporozę czy dnę moczanową. W Wierzchosławicach działa także przychodnia logopedyczna, która pomaga dzieciom z wadami wymowy, a także młodzieży oraz osobom dorosłym, które chcą poprawić jakość swojej komunikacji.

Nowe poradnia działają na razie na zasadach komercyjnych. Na początek wprowadzono promocyjne ceny wizyt.  Zarząd Centrum Zdrowia Tuchów, odpowiadający za opiekę medyczną w Wierzchosławicach, zapowiada jednak starania o uzyskanie na nie kontraktów z NFZ. Ma to pozwolić na zdecydowaną poprawę dostępności porad. 

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi poradnie specjalistyczne oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia, Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Psychoterapii. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza.

Przeczytaj teraz

Neuca: bezpłatne badania spirometryczne

Autor:
Dodano: 10.05.2015

Fundacja Neuca dla Zdrowia, należąca do Grupy Neuca, od 5 maja 2015 roku oferuje w całej Polsce bezpłatne badania spirometrii. Inicjatywa została objęta patronatem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. 

Spirobus, w którym można wykonać badanie, odwiedzi 100 miejscowości w całej Polsce.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 26 procent.

Jedna ze strategii rozwoju Grupy to inwestycje w podstawową opiekę medyczną. Neuca buduje własną sieć przychodni lekarskich, w których pacjenci mogą korzystać z podstawowych usług medycznych. W wyniku przeprowadzonych od 2014 roku transakcji spółka zależna Neuca – Neuca Med. Sp. z o.o. posiada jedenaście przychodni, w pięciu województwach. Łącznie placówki należące do Grupy świadczą usługi medyczne dla blisko 50 tysięcy pacjentów.

W marcu 2015 Neuca kupiła udziały  spółkach: Clinport, prowadzącej badania kliniczne, oraz  4 Health Group , oferującej usługi w zakresie telemedycyny.

Przeczytaj teraz