BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Szczepienia i dług zdrowotny priorytetami na rok 2021

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 13.01.2021

Według Anny Rulkiewicz, Wiceprezydenta Pracodawców RP, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej i prezes Grupy Lux Med,  priorytetem w ochronie zdrowia w roku 2021 będą szczepienia przeciwko Covid-19, a także radzenie sobie z tzw. długiem zdrowotnym, czyli zaniedbaniami zdrowotnymi, które narosły w ciągu ostatnich miesięcy, kiedy pacjenci nie korzystali z opieki zdrowotnej w odpowiednim zakresie.

– W zakresie szczepień przeciwko Covid-19 potrzebna jest rzetelna wiedza i edukacja, oparta na właściwej komunikacji, duże znaczenie mają pozytywne zachęty i pokazywanie przykładów osób, które się zaszczepiły. Ważny jest głos liderów w tym zakresie – mówiła Anna Rulkiewicz podczas sesji inauguracyjnej konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia”, która rozpoczęła się 13 stycznia 2021 roku.

Temat sesji brzmiał ‚Wyzwania zdrowotne w 2021 roku w dobie pandemii”.

Biorący udział w sesji Rzecznik Praw Pacjenta Marcin Chmielowiec podkreślił, że ważne jest rzetelne informowanie o odczynach niepożądanych, które mogą się pojawiać po szczepieniach przeciwko Covid-19, aby  nie sprawiać wrażenia, że jakieś informacje są ukrywane.

– Musimy jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób, ale musimy nauczyć się także żyć w nowej normalności – mówił Chmielowiec. – Pandemia się nie zakończy zbyt szybko.

Podkreślił także rolę roli bezpieczeństwa pacjenta i systemu „no-fault”, które to czynniki będą według niego najważniejsze w roku 2021.

Czytaj także: Prywatne placówki dołączyły do Narodowego Programu Szczepień>>>

Marcin Czech,  prezes elekt Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, przedstawiciel Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, były wiceminister zdrowia, wskazał na rolę organizacji szczepień i skupienia się na grupach społecznych, które powinny być zaszczepione jak najszybciej. Dotyczy to między innymi osób z chorobami współistniejącymi, takimi jak choroby rzadkie czy nowotwory, a także opiekunów tych osób.

Natomiast Jarosław Kaźmierczak, konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii, mówił o konieczności odblokowania leczenia planowego.

– To się już dzieje, ale w ciągu najbliższego pól roku na pewno nie osiągniemy takiego poziomu leczenia, jakie było wcześniej, dlatego że szpitale zmniejszyły liczbę łóżek w oddziałach leczących planowo (z powodu tworzenia izolatek). Poza tym pacjenci zgłaszają się do szpitali za późno, wtedy gdy obserwują już u siebie poważne stany pozawałowe. Przebywają wtedy w szpitalach dłużej, co blokuje miejsce dla innych chorych. Niektóre szpitale przekształcone zostały w covidowe, co też ogranicza dostęp pacjentów do leczenia – mówił Kaźmierczak.

Czytaj także: Włączamy się w systemowe działania w zakresie zwalczania koronawirusa>>>

– Zachęcam wszystkich pacjentów, którzy mają jakiekolwiek schorzenia, nie tylko kardiologiczne, aby się zaszczepili przeciwko Covid-19, gdyż wtedy zmniejszą ryzyko zachorowania i pojawienia się powikłań, które mogą spowodować chorobę serca u zdrowych osób lub pogorszyć przebieg choroby już istniejącej – dodał.

Tematem panelu była także polityka lekowa. Marcin Czech mówił o tym, że epidemia Covid-19 nie wpłynęła w istotny sposób na programy lekowe, ale podkreślił rolę odpowiedniej alokacji środków finansowych, aby przekazywać je tam, gdzie działają najefektywniej.

Filip Nowak, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, przypomniał o nowych rozwiązaniach wprowadzanych w systemie ochronie zdrowia od początku pandemii.

W sesji wzięli także udział:, Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Roman Topór-Mądry, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, który mówił między innymi o pracach dotyczących wyceny usług onkologicznych i rehabilitacyjnych.

Moderatorami spotkania byli: Janusz Michalak, prezes wydawnictwa Termedia oraz Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, przewodniczący Rady Naukowej Menedżera Zdrowia.

Konferencja „Priorytety w Ochronie Zdrowia’ odbywa się od 13 do 15 stycznia 2021 roku w formule online.

Podczas konferencji o wyzwaniach sektora dyskutują specjaliści z poszczególnych dziedzin medycyny, decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce, przedstawiciele najważniejszych urzędów, liderzy opinii, reprezentanci kluczowych organizacji sektora zdrowotnego.

W ramach konferencji 14 stycznia 2021 odbędzie się gala konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”.  Celem tego przedsięwzięcia jest wybór i nagrodzenie osób i instytucji, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów do nagrody nominują organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne.

Natomiast 15 stycznia 2021 roku o godzinie 9 eksperci omówią wyniki raportu z projektu „Zawodowo Zaszczepieni”.

Tego samego dnia o godz. 12:30 Anna Rulkiewicz weźmie udział w panelu „Zdrowie Polaków po pandemii  – co razem mogą zrobić sektor prywatny i publiczny?”. Uczestnikami tego panelu będą także – Artur Białkowski, dyrektor zarządzający Medicover, Jakub Swadźba, prezes spółki Diagnostyka, Hubert Bojdo, prezes Scanmed oraz Tomasz Prystacki, prezes Fresenius Nephrocare Polska, członkowie zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Organizatorem konferencji jest Termedia, a patronem – Pracodawcy RP.

Program i relacja z konferencji dostępny są tutaj>>>

Przeczytaj teraz

Medicover: kampania crowdsourcingowa dla internautów

Autor:
Dodano: 12.12.2013


Medicover, jako pierwsza firma na polskim rynku medycznym, przeprowadził innowacyjną kampanię crowdsourcingową skierowaną do społeczności internetowych. Liczba i poziom filmów nadesłanych w kampanii „Chce się żyć – sfilmuj swoje zdrowie”, potwierdzają, że to działa.

Projekt „Chce się żyć!- Sfilmuj swoje zdrowie” to prawdziwe, autentyczne kreacje, które wniosły świeże spojrzenie na problematykę zdrowego stylu życia oraz dbania o swoje zdrowie.  Wymierny efekt kampanii crowdsourcingowej Medicover, to aż 124 filmy pokazujące siłę pozytywnej energii i  60 000 ich odtworzeń. Nagrodzone filmy zostały wykorzystane stworzenia filmu promującego zdrowie.

– Nasza kampania to pierwsze tego typu działanie w branży medycznej, stwarzające możliwość współtworzenia marki Medicover także przez osoby, które nie są naszymi klientami – mówi Katarzyna Borek – kierownik ds. strategii marki Medicover w Internecie – Skierowaliśmy nasze pytanie do szerokiego grona odbiorców, licząc na to, że uczestnicy akcji w niekonwencjonalny sposób opowiedzą nam o tym co w obszarze zdrowia jest dla nich najważniejsze i jak to postrzegają. Poprzez tego typu działania chcieliśmy zbliżyć się do społeczności internetowych, wejść z nimi w zupełnie inny wymiar interakcji.

Uczestnicy projektu mieli w krótkim filmie opowiedzieć, czym jest dla nich zdrowie i pokazać swoją radość z życia w zdrowiu.  Internauci mogli głosować na najlepszy film poprzez aplikację na profilu Medicover na Facebooku. Na finalistów i zwycięzców czekały nagrody pieniężne. Nagrody specjalne otrzymali głosujący Internauci. 

Twórcy w niekonwencjonalny sposób pokazali, jak postrzegają i rozumieją pojęcie „zdrowie”. Zdecydowana większość odwoływała się do sportu i aktywnego trybu życia. W wielu filmach zwracali uwagę jak ważne dla zdrowia jest właściwe odżywianie. Ta cenna wiedza i fragmenty nagrodzonych prac zostały już wykorzystane przez Medicover do stworzenia specjalnego filmu o zdrowiu i  konkursie.
Crowdsourcing oznacza korzystanie z „mądrości tłumu”. Gdy firma poszukuje nowych informacji czy rozwiązań, komunikuje to między innymi poprzez media społecznościowe. Kieruje swoje zapytanie do szerokiego grona odbiorców, którzy z kolei przedstawiają swoje idee, propozycje czy sugestie. Najlepsze pomysły stają się dla firmy inspiracją do działania lub są wykorzystywane jest do promocji marki. Działania crowdsourcingowe to nadal w Polsce nowość.

Film w wersji mp.4 można pobrać: https://www.dropbox.com/s/uz6w9hqvbakjxwn/Medicover_CS-v07_FULL.mp4

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. Firma dostarcza usługi medyczne dla ponad 5600 firm oraz 420 tysięcy klientów. Posiada 30 centrów medycznych, zatrudnia około 4000 pracowników i obsługuje blisko 2 miliony wizyt lekarskich rocznie.

Przeczytaj teraz

Centrum Badań DNA sprzedaje testy za granicę

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 30.09.2020

Centrum Badań DNA sprzeda 250 tysięcy szybkich testów w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 spółce BI Biotech India Private Limited z siedzibą w New Delhi, w Indiach. Średnia cena sprzedaży testu wynosi 10 USD.

Chodzi o testy RT-LAMP (Loop Mediated Isothermal Amplification) umożliwiające identyfikację koronawirusa w ciągu kilku minut.

Zamówienie 5000 sztuk pilotażowych testów będzie realizowane w październiku 2020 roku, natomiast zamówienie pozostałej części testów –  do 31 grudnia 2020 roku.

Centrum Badań DNA prowadzi także rozmowy z kilkoma zagranicznymi podmiotami zainteresowanymi zakupem testów.

Czytaj także: Nowy punkt pobrań sieci Synevo>>>

16 września 2020 roku spółka złożyła w trybie międzynarodowym poprzez Urząd Patentowy RP wniosek patentowy dotyczący szybkiego testu na koronawirusa.

Test przeznaczony jest do użytku zarówno w laboratoriach medycznych jak i w warunkach terenowych, na przykład na lotniskach, a identyfikacja wirusa następuje poprzez zmianę barwy roztworu reakcyjnego.

Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowych technologii w zakresie analiz DNA. Oferuje testy medyczne, w tym między innymi panele nowotworowe, diagnostykę chorób i predyspozycji genetycznych. Wykonuje także badania z zakresu identyfikacji osobniczej – ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa). W placówce działa poradnia dla chorych na boreliozę.

Centrum wykonuje testy wykrywające obecność SARS-COV-2 oraz testy serologiczne i znajduje się na liście podmiotów uprawnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania badań na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Centrum Badań DNA Sp. z o.o. zlokalizowane jest w Poznaniu przy ulicy Inflanckiej. Jest to spółka zależna Inno-Gene S.A.

Przeczytaj teraz

Zdrowie a odpowiedzialny rozwój – tematem II Kongresu Zdrowia Pracodawców RP

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 7.03.2018

Pracodawcy Medycyny Prywatnej są współorganizatorem II Kongresu Zdrowia Pracodawców RP. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Zdrowie a odpowiedzialny rozwój”, a poruszane tematy będą dotyczyć finansowania i strategicznych celów ochrony zdrowia w Polsce, wpływu koordynacji i innowacji w medycynie na rozwój społeczno-gospodarczy oraz miejsca prywatnego sektora w systemie.

Poruszone zostaną także tematy związane z rozwojem e-zdrowia, rolą profilaktyki zdrowotnej oraz efektywności kosztowej terapii w kontekście kosztów pośrednich.

Panelowe dyskusje, które odbędą się podczas Kongresu, będą dotyczyły między innymi współpracy sektora publicznego i prywatnego w systemie ochrony zdrowia, odpowiedzialności pracodawcy za zdrowie pracownika z perspektywy zdrowia publicznego oraz jakości w polskich szpitalach.

Swój udział w Kongresie potwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski, który wygłosi przemówienie wstępne. Poza tym uczestnikami spotkania będą przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także przedsiębiorcy i eksperci ochrony zdrowia.

Będzie  to już drugie tego typu przedsięwzięcie organizowane przez Pracodawców RP. Pierwsze zakończyło się wydaniem „Księgi Rekomendacji”, czyli zestawu wskazówek dla decydentów, które mogłyby w znacznym stopniu usprawnić działanie systemu opieki zdrowotnej  i prowadzić do zwiększenia jakości usług, poprawy komfortu pacjentów i tym samym lepszego zdrowia wszystkich Polaków. Ponieważ wiele z nich czeka na wdrożenie, tym razem każda z dwunastu debat panelowych będzie zakończona wyciągnięciem konkretnych wniosków i sformułowaniem aktualnych rekomendacji, które mogłyby stanowić receptę na uzdrowienie trudnej sytuacji polskiego systemu ochrony zdrowia.

Współorganizatorami II Kongresu Zdrowia Pracodawców RP są także: Grupa Lux Med, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnej, Polska Federacja Szpitali, Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie oraz Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.

Kongres odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie. Więcej informacji – na stronie www.kongreszdrowia.pl

 

 

 

 

 

Przeczytaj teraz

Med Polonia: umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia

Autor:
Dodano: 14.03.2012

Poznańska Klinika Med Polonia podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w latach 2012-2016. W ramach umowy pacjenci mogą korzystać z szerokiego zakresu usług w ramach hospitalizacji planowej, zabiegów i operacji, a także specjalistycznej konsultacji chirurgicznej.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2014-06-26

Autor:
Dodano: 23.06.2014
Przeczytaj teraz