Swissmed: bezpłatne usługi dla seniorów

0
345


Swissmed oferuje bezpłatne szczepienie przeciwko grypie dla osób powyżej 70. roku życia. Organizuje też cykl bezpłatnych spotkań i wykładów pod nazwą Jesienna Akademia Seniora. W lipcu 2014 Swissmed otworzył w Gdańsku Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie oferowane będą 2 i 7 października 2014. Natomiast cykl spotkań i wykładów dla osób starszych, ich rodzin i opiekunów odbywa się w każdy czwartek października. Tematyka spotkań dotyczy między innymi procesu starzenia się, depresji, zespołu jelita drażliwego, problemów gastrycznych i seksu u ludzi w podeszłym wieku.

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora Swissmed działa w wydzielonych pomieszczeniach szpitala przy ulicy Wileńskiej w Gdańsku. Składa się z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego oraz Centrum Aktywnego Seniora.

Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne zapewnia całodobową opiekę osobom starszym, pacjentom po hospitalizacji lub leczeniu operacyjnym, które ze względu na stan zdrowia lub stopień niepełnosprawności nie mogą samodzielnie funkcjonować w środowisku domowym. Ofertę kieruje przede wszystkim do osób, które przeszły ostrą fazę leczenia szpitalnego i wymagają stałej, profesjonalnej pielęgnacji, rehabilitacji, kontynuacji leczenia farmakologicznego i dietetycznego. Cena za dobę pobytu w Centrum wynosi 280 zł (pobyt do 10 dni) lub 240 zł (powyżej 10 dni). Centrum posiada 6 miejsc w pokojach jednoosobowych).

Natomiast Centrum Aktywnego Seniora to miejsce dla osób, które chcą wspólnie z innymi podejmować zadania stawiane przez codzienne życie. Oferuje profesjonalną obsługę, pobyty dzienne, aktywizację, rehabilitację i ruch, warsztaty i zajęcia twórcze, pełne wyżywienie oraz pakiety zdrowotne. Cena za dzień pobytu wynosi 80 zł (do 5 dni), 75 zł (od 6 do 10 dni) oraz 70 zł (powyżej 10 dni).

Otwarcie Centrum jest elementem przyjętej w roku 2013 nowej strategia spółki Swissmed Centrum Zdrowia S.A., która opiera się na obecnych trendach demograficznych i wiążących się z nimi zmianach potrzeb społecznych.

Swissmed prowadzi 4 placówki: szpital przy ulicy Wileńskiej w Gdańsku oraz przychodnie wielospecjalistyczne przy ulicy Jaśkowa Dolina w Gdańsku, przy Armii Krajowej w Gdyni i w Pruszczu przy ulicy Wita Stwosza. Oferuje konsultacje specjalistyczne, zabiegi operacyjne, diagnostykę, opiekę pielęgniarską oraz rehabilitację. Sprzedaje abonamenty indywidualne oraz dla firm.