Swissmed sprzeda centrum opieki

0
712

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, spółka z Grupy Swissmed, poinformowała o zamiarze zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa pod nazwą Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów.

Uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na sprzedaż podejmie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A., które odbędzie się 26 marca 2018 roku.

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów to Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne, zapewniające całodobową opiekę osobom starszym, pacjentom po hospitalizacji lub leczeniu operacyjnym, które ze względu na stan zdrowia lub stopień niepełnosprawności nie mogą samodzielnie funkcjonować w środowisku domowym, a także akademia seniora, zajęcia edukacyjne i opieka w domu.

Centrum działa w Gdańsku, przy ulicy Wileńskiej, gdzie również funkcjonuje szpital i przychodnia Swissmed. Przychodnie Swissmed działają także w Gdańsku przy ulicy Skłodowskiej, w Gdyni przy ulicy Armii Krajowej oraz w Pruszczu Gdańskim.

Oprócz spółki Prywatny Serwis Medyczny w skład Grupy Swissmed wchodzą także: spółki Swissmed Centrum Zdrowia S.A., która oferuje między innymi usługi szpitalne i ambulatoryjne finansowane ze środków NFZ,  Swissmed Nieruchomości oraz Swissmed Development.