Synexus uruchamia nowy ośrodek badań klinicznych w Poznaniu

0
260


Spółka Synexus Polska uruchamia nowy ośrodek badań klinicznych. Placówka będzie się mieścić w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej (w budynku PBC). Docelowo ośrodek będzie zatrudniał 30-osobowy zespół medyczny i administracyjny. Działalność rozpocznie w czerwcu 2014.

W ramach usług dla mieszkańców Poznania oferować będzie bezpłatne badania profilaktyczne i diagnostyczne a przede wszystkim programy kliniczne nowych leków i terapii.

Ośrodek zajmie pomieszczenia o powierzchni prawie 600 m kw, wcześniej wykorzystywane na usługi bankowe. Lokalizacja nowego ośrodka w Poznaniu została wybrana ze względu na dostęp do prawie 1,5 milionowej populacji mieszkańców oraz do wykwalifikowanej kadry medycznej.

Synexus to największa na świecie sieć przychodni wyspecjalizowanych w prowadzeniu badań klinicznych. Działająca od 1992 roku firma dysponuje 30 placówkami zlokalizowanymi między innymi w Wielkiej Brytanii, Polsce, Bułgarii, Rumunii, na Ukrainie, Węgrzech, w Niemczech oraz RPA.

Przychodnie Synexus obecne są w Polsce od 2003 roku. W tym czasie rozwijały swoją działalność poprzez rozbudowę istniejących ośrodków medycznych. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 200 specjalistów z dziedziny badań klinicznych.

Firma Synexus zajmuje się prowadzeniem badań klinicznych nowych leków oraz terapii. W badaniach obecnie uczestniczy ponad 3000 pacjentów w Polsce. Ponadto realizuje programy diagnostyczne i profilaktyczne dla mieszkańców miast, w których prowadzi ośrodki specjalistyczne.

Pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnej diagnostyki, m.in. densytometrii (diagnostyka osteoporozy), spirometrii (kontrola astmy i POCHP), badań laboratoryjnych dla pacjentów z cukrzycą oraz dla pacjentów po zawałach lub udarach.

W roku 2013 bezpłatne badania densytometryczne zostały wykonane dla 85 000 pacjentów, z tego u około 10 000 osób stwierdzono osteoporozę, a ponad 4 000 pacjentów z astmą mogło bezpłatnie wykonać kontrolne badanie spirometryczne.