BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia: Scanmed nominowany w dwóch kategoriach

Autor:
Dodano: 14.03.2014


Spółka Scanmed Multimeds została nominowana w dwóch kategoriach w konkursie Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, organizowanym przez wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Uczelnię Łazarskiego. Były to kategorie: zarządzanie bezpieczeństwem pacjentów oraz zarządzanie kapitałem ludzkim.

Nominowane zostały projekty ,,Zarządzanie ryzykiem medycznym w Grupie Scanmed Multimedis’’ (w pierwszej z kategorii) oraz ,,Przygotowanie organizacji do wdrożenia Normy Social Accountability 8000’’(w drugiej kategorii).
Kapituła Konkursu wyróżniła oba projekty zgłoszone przez Grupę Scanmed Multimedis jako rozwiązania innowacyjne i wyróżniające się w podejściu do zarządzania w nominowanych obszarach na tle innych podmiotów medycznych.

– Projekty te zasługiwały na najwyższe uznanie – powiedziała Małgorzata Gałązka-Sobotka z Uczelni Łazarskiego, która była w komisji oceniającej projekty. –  Pewną przeszkodą w decyzji o przyznaniu im nagrody był jedynie fakt, że są w trakcie wdrożenia. Za kilka miesięcy, gdy wdrażanie zostanie zakończone będzie można ocenić ich efekty. Mają szansę na nagrodę w roku przyszłym, o ile oczywiście zostaną ponownie zgłoszone.

Do konkursu zgłoszono 34 projekty, opracowane przez zespoły specjalistów w szpitalach. Były to kategorie: Zarządzanie Bezpieczeństwem Pacjentów, Zarządzanie Finansami, Zarządzanie Infrastrukturą i Informatyzacją oraz Zarządzanie Kapitałem Ludzkim.

12 marca 2014 roku w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w drugiej edycji Konkursu. Celem Konkursu ,,Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia’’ jest promowanie najwyższych standardów zarządzania podmiotami leczniczymi, w tym upowszechnianie najlepszych praktyk i rozwiązań w zakresie zarządzania bezpieczeństwem pacjentów, finansami, infrastrukturą i kapitałem ludzkim. Jest to wspólna inicjatywa wydawnictwa Wolters Kluwer oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

W ramach Grupy Scanmed Multimedis świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Przeczytaj teraz

Pracodawcy RP: spotkanie dla przedsiębiorców

Autor:
Dodano: 20.03.2013


21 marca o godzinie 10.00 w siedzibie Pracodawców RP odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Pracy Miasta Stołecznego Warszawy pod tytułem: „Tnij koszty! Twórz etaty! – czyli o tym, jak skorzystać ze środków Funduszu Pracy”.

Na spotkaniu zostaną przedstawione instrumenty wspierające proces rekrutacji i zatrudnienia pracowników, które umożliwiają między innymi tworzenie miejsc pracy przy mniejszych kosztach. Przedsiębiorcy dowiedzą się, w jaki sposób można uzyskać refundację części kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, zwrot części kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne oraz refundację kosztów organizacji stanowisk pracy dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON.

Zaprezentowane zostaną korzyści wynikające z organizacji staży, umożliwiających pracodawcy przygotowanie kandydata do wykonywania zadań w firmie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również tego, w jaki sposób mogą pozyskać kandydatów, przeszkolonych zgodnie z zapotrzebowaniem na konkretne kwalifikacje zawodowe. Prezentowane zagadnienia stanowią kompendium wiedzy na temat możliwości współpracy przedstawicieli biznesu z publicznymi służbami zatrudnienia. Po spotkaniu każdemu z uczestników zostanie przesłany drogą e-mailową kompleksowy pakiet informacyjny, związany z omawianymi zagadnieniami.

Prelegentami podczas spotkania będą: Magdalena Fic i Piotr Kłosowski z Działu Marketingu Urzędu Pracy Miasta Stołecznego Warszawy oraz Bartłomiej Nowak z Działu Obsługi Osób Niepełnosprawnych Urzędu Pracy Miasta Stołecznego Warszawy.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, przy ulicy Rejtana 17 (II piętro, sala 12).
Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie obecności poprzez przesłanie informacji na adres: m.dobkowska@pracodawcyrp.pl

Przeczytaj teraz

CMP: nowe badania diagnostyczne w Piasecznie

Autor:
Dodano: 27.11.2013


Centrum Medyczne CMP w swojej przychodni w Piasecznie wprowadziło nowe badania w zakresie diagnostyki ginekologicznej – kolposkopię. Badanie jest komercyjne jego cena wynosi 180 zł.

Kolposkopia to badanie ginekologiczne przy użyciu urządzenia optycznego, które ma na celu wykrycie przedklinicznych postaci raka szyjki macicy. Dokładność diagnostyczna kolposkopii ocenia się na 79 – 97%, a w połączeniu z badaniem cytologicznym nawet na 100%. Przy wykryciu nowotworu w tym stadium wyleczalność jest praktycznie stuprocentowa.

CMP prowadzi placówkę w Piasecznie przy ulicy Puławskiej 49 CMP oraz sześć przychodni w Warszawie –  CMP Centrum przy ulicy Chmielnej 14, CMP Ochota przy ulicy Grójeckiej 132, CMP Białołęka przy ulicy Berensona 11, CMP Ursynów przy ulicy Ciszewskiego 15, CMP Wola przy ulicy Jana Kazimierza 64 oraz CMP Mariańska przy ulicy Mariańskiej 1.

Placówki CMP oferują podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, rehabilitację, diagnostykę, a także szeroki zakres usług stomatologicznych. Poza usługami w ramach POZ pozostałe usługi placówek są komercyjne.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2016-11-07

Autor:
Dodano: 3.11.2016
Przeczytaj teraz

Poznań: Enel-Med otworzy przychodnię w Galerii Malta

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.04.2019

Centrum Medyczne Enel-Med podpisało umowę na wynajem w poznańskiej Galerii Malta pomieszczeń o powierzchni 700 mkw. Powstanie tam kolejna przychodnia sieci, jej otwarcie planowane jest na początek roku 2020.

Będzie to trzydziesta placówka Enel-Med w Polsce i druga otwarta w Poznaniu, pierwsza działa w stolicy Wielkopolski w obiekcie handlowym Kupiec Poznański przy ulicy Wiosny Ludów. Przychodnia Enel-Med jest także zlokalizowana w Tarnowie Podgórnym koło Poznania, w budynku Tarnowskie Termy.

Przychodnia będzie się mieścić na II piętrze Galerii Malta.

Poznańska Galeria Malta to 3-kondygnacyjne centrum handlowe, działające od marca 2009 roku. Znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Antoniego Baraniaka i Jana Pawła II na tzw. Łacinie, wchodzącej w skład jednostki pomocniczej Osiedle Rataje, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów Malty.

Czytaj także: Enel-Med: pierwsza prywatna pracownia RM wyposażona w aparat Philips Ingenia 1,5T>>>

W budynku, który dorównuje powierzchnią dwudziestu boiskom piłki nożnej (162 tys. mkw), Galeria mieści ponad 120 salonów najbardziej popularnych polskich i międzynarodowych marek, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie, nowoczesne Multikino i klub fitness. Dla gości Galerii Malta powstał gigantyczny wielopoziomowy parking na 1.800 samochodów.

Do galerii prowadzi pierwsza w Poznaniu wisząca kładka przechodząca nad ulicą abpa Antoniego Baraniaka. Mierzący 160 metrów most ułatwia przejście przez ruchliwą ulicę nie tylko pieszym, lecz również rowerzystom i osobom jeżdżącym na rolkach.

Enel-Med jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Istnieje od 1993 roku, oferując pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju i jest największą firmą medyczną z polskim kapitałem.

W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, dwa szpitale, oddziały diagnostyki obrazowej oraz specjalistyczne kliniki: medycyny estetycznej Eetell, medycyny sportowej Enel-Sport, stomatologii oraz marka Enel-Senior. Enel-Med to także sieć ponad 1600 placówek partnerskich w całym kraju.

Przeczytaj teraz

Wejdą w życie przepisy dotyczące Dobrej Praktyki Laboratoryjnej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 8.08.2021

20 sierpnia 2021 roku wejdą w życie przepisy dotyczące wykonywania badań w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. W ramach tych zasad jednostka badawcza musi między innymi posiadać dostateczną liczbę wykwalifikowanego personelu.

Stosowanie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej wymaga także posiadania właściwych pomieszczeń do badań, odpowiedniego wyposażenia pomiarowego i badawczego oraz materiałów niezbędnych do terminowego i prawidłowego przeprowadzenia badania.

Zarządzający jednostką badawczą zapewnia, że w jednostce został przyjęty dokument ustanawiający osobę ponoszącą odpowiedzialność za działanie jednostki badawczej, zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej.

Czytaj także: Diagnostyka bada olimpijczyków >>>

Wstęp inspektorów na teren jednostki badawczej lub certyfikowanej jednostki badawczej oraz na teren, gdzie są przeprowadzane badania, odbywa się po uprzednim pisemnym zawiadomieniu tej jednostki, najpóźniej na 7 dni przed planowaną kontrolą i weryfikacją.

W ramach kontroli i weryfikacji sprawdza się strukturę zarządzania oraz procedury operacyjne, przeprowadza się wywiady z personelem, ocenia się integralność danych otrzymanych w jednostce badawczej oraz ocenia się stopień zgodności z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej.

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej i wykonywania badań zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 5 sierpnia 2021 roku (poz. 1422).

Przeczytaj teraz