Szczecinek: Podimed realizuje program rehabilitacji dla seniorów

0
330


Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed ze Szczecinka jest realizatorem miejskiego programu dotyczącego rehabilitacji seniorów. Program zaplanowano na lata 2017-2020.

Zakres świadczenia oferowanych w ramach programu przez Podimed obejmuje 10-dniowy cykl zabiegów składających się z kinezyterapii i zabiegów fizykoterapeutycznych, prowadzenie rejestru świadczeń wykonywanych w ramach programu, oraz sporządzenie sprawozdania z jego realizacji, przeprowadzenie ankiety zadowolenia z wykonanych zabiegów przez uczestników programu oraz testów aktywności ruchowej, przed i po wykonanym cyklu zabiegów.

Do zabiegów zostaną zakwalifikowani mieszkańcy Szczecinka, którzy przekroczyli 65. rok życia, zostali przebadani i uzyskali skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty (ortopeda, traumatolog, specjalista rehabilitacji).

Podimed oferuje usługi w zakresie medycyny rodzinnej w przychodniach w Szczecinku, Czarnem i Białym Borze, obejmując opieką ponad 20 tysięcy pacjentów. Oferuje także usługi lekarzy specjalistów dostępne w Szczecinku oraz szpital jednego dnia, funkcjonujący w Bornem Sulinowie. Spółka prowadzi także laboratoria diagnostyczne w Szczecinku,  Dębnie i Kołobrzegu. Rocznie wykonuje 25 000 porad specjalistycznych, 4 000  badań ultrasonograficznych, 620 000 badań laboratoryjnych. Oferuje także usługi z zakresu medycyny pracy, rehabilitacji oraz transportu sanitarnego.

Usługi Podimedu są zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Wartość kontraktu z NFZ wynosi ponad 2,7 mln zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie dermatologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, okulistyki i otolaryngologii a także rehabilitacje leczniczą oraz leczenie szpitalne w zakresie okulistyki. W ramach NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna.

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed sp. z o.o. działa 1996 roku. Jednoosobowy zarząd spółki tworzy Paweł Szycko.