Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Szczecinek: Podimed realizuje program rehabilitacji dla seniorów

2018-01-08

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed ze Szczecinka jest realizatorem miejskiego programu dotyczącego rehabilitacji seniorów. Program zaplanowano na lata 2017-2020.

Zakres świadczenia oferowanych w ramach programu przez Podimed obejmuje 10-dniowy cykl zabiegów składających się z kinezyterapii i zabiegów fizykoterapeutycznych, prowadzenie rejestru świadczeń wykonywanych w ramach programu, oraz sporządzenie sprawozdania z jego realizacji, przeprowadzenie ankiety zadowolenia z wykonanych zabiegów przez uczestników programu oraz testów aktywności ruchowej, przed i po wykonanym cyklu zabiegów.

Do zabiegów zostaną zakwalifikowani mieszkańcy Szczecinka, którzy przekroczyli 65. rok życia, zostali przebadani i uzyskali skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty (ortopeda, traumatolog, specjalista rehabilitacji).

Podimed oferuje usługi w zakresie medycyny rodzinnej w przychodniach w Szczecinku, Czarnem i Białym Borze, obejmując opieką ponad 20 tysięcy pacjentów. Oferuje także usługi lekarzy specjalistów dostępne w Szczecinku oraz szpital jednego dnia, funkcjonujący w Bornem Sulinowie. Spółka prowadzi także laboratoria diagnostyczne w Szczecinku,  Dębnie i Kołobrzegu. Rocznie wykonuje 25 000 porad specjalistycznych, 4 000  badań ultrasonograficznych, 620 000 badań laboratoryjnych. Oferuje także usługi z zakresu medycyny pracy, rehabilitacji oraz transportu sanitarnego.

Usługi Podimedu są zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Wartość kontraktu z NFZ wynosi ponad 2,7 mln zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie dermatologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, okulistyki i otolaryngologii a także rehabilitacje leczniczą oraz leczenie szpitalne w zakresie okulistyki. W ramach NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna.

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed sp. z o.o. działa 1996 roku. Jednoosobowy zarząd spółki tworzy Paweł Szycko.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »