Szpital Gajda-Med: więcej środków z NFZ na świadczenia

0
636

Szpital Powiatowy Gajda-Med z Pułtuska otrzymał wyższą o 5 procent kwotę ryczałtu z Narodowego Funduszu Zdrowia, co oznacza, że będzie mógł przyjąć większą liczbę pacjentów korzystających z usług objętych ryczałtem.

Placówka otrzymuje świadczenia ryczałtowe, ponieważ od 1 października 2017 działa w sieci szpitali, na poziomie I zabezpieczenia szpitalnego.

W marcu 2018 szpital wygrał konkurs ogłoszony przez NFZ dotyczący umowy na rehabilitację kardiologiczną w ośrodku dziennym. Placówka oferująca takie świadczenia działa od 1 kwietnia 2018 roku w przychodni Gajda-Med przy ulicy 3 Maja w Pułtusku.

Szpital wygrał także konkurs, w wyniku którego wybrany został do wykonywania w 2018 roku badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych lub wyższych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów tych szkół, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uczestników studiów doktoranckich z terenu województwa mazowieckiego, którzy w trakcie praktycznej nauki zawodu lub studiów są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia.

Szpital w Pułtusku należy do Grupy Kapitałowej Gajda-Med, która posiada w sumie 22 placówki. Działają one w Warszawie i w Pułtusku, a filie – w Gołyminie, Młynarzach, Niedzborzu, Pniewie, Sońsku, Szulborzu Wielkim, Jabłoni Kościelnej, Łopieniach-Jeżach, Zarębach, Wieczfni Kościelnej i Radzanowie a także w Konopkach.

Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda, specjalista kardiolog.