Szpitale Polskie: placówka w Drawsku Pomorskim rozszerza zakres usług

0
308

Od niedawna w Drawskim Centrum Specjalistycznym prowadzonym przez spółkę Szpitale Polskie, wykonywane są zabiegi urologiczne w ramach chirurgii ogólnej. Od lipca 2015 roku w szpitalu rozpoczęła także działalność poradnia onkologiczna, która przyjmuje pacjentów bez skierowania.

W Drawsku wykonywane są wszystkie zabiegi urologiczne, na jakie pozwala fundusz z pakietu onkologicznego. Jest to możliwe dzięki nowym zakupom sprzętu takiego jak: elektroretroskop, cystoskop, sprzętu do biopsji i badań dynamicznych, a także sprzętu do zabiegów laparoskopowych w urologii.

– Do tej pory w ramach pakietu onkologicznego leczonych było u nas 28 osób z rozpoznaną chorobą nowotworową. Wykonywane są mammotomie piersi u kobiet z rozpoznanym guzem piersi. Jest to tzw. biopsja cienkoigłowa. W czerwcu 2015, w czasie „białej soboty” rozpoznaliśmy trzy przypadki choroby nowotworowej u kobiet – mówi Marzena Kucharska, dyrektork Drawskiego Centrum Specjalistycznego.

Kolejna biała sobota odbyła się 3 października 2015. Podczas tej akcji można było wykonać badania urodynamiczne, badania ginekologiczne, badania USG piersi, a także bezpłatne badania laboratoryjne: morfologię i badania poziomu cukru we krwi. 

Od sierpnia 2015 w szpitalu wykonywane są badania urodynamiczne, które do tej pory wykonywane były w Szczecinie. Dostępne jest także specjalsityczne leczenie w zakresie urologii, w tym między innymi zakładanie taśm TVT stabilizujących pęcherz moczowy.

Szpital stara się o uzyskanie Certyfikatu pod nazwą Szkoła Matek i Ojców, który umożliwi lepszą edukację rodziców w opiece poporodowej nad noworodkiem.

Szpital przygotowuje się także do przetargu na zabezpieczenie poligonu drawskiego.

Spółka Szpitale Polskie S.A. prowadzi także Szpital Polski w Sztumie oraz Szpital Polski im. Św. Elżbiety w Katowicach.