Telemedycyna Polska: współpraca ze spółką Medicover

0
355


Zarząd spółki Telemedycyna Polska S.A. poinformował, że rozpoczął współpracę ze spółką Medicover sp. z o.o. Współpraca dotyczy wykonywania przez Telemedycynę zdalnych opisów badań EKG na rzecz Medicovera.

Umowa w tej sprawie została zawarta przez spółki 25 sierpnia 2017 roku.

Medicover jest jedną z wiodących firm na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Pozycję lidera zawdzięcza skali działalności, która w Polsce odbywa się w 31 własnych centrach medycznych. Medicover posiada także 1800 placówek współpracujących we wszystkich regionach kraju (według stanu na koniec 2016 roku). Obsługuje ponad 8,5 tysiąca firm i ponad 660 tysięcy pacjentów indywidualnych.

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych dla pacjentów indywidualnych oraz dla placówek medycznych na terenie całego kraju. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego, które czynne jest przez całą dobę, 365 dni w roku i obsługuje kilka tysięcy badań miesięcznie.

Spółka bezpośrednio świadczy usługę kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczną. W ramach tej usługi pacjenci wyposażani są w osobisty, przenośny aparat EKG, za pomocą którego mogą przesyłać przez telefon swoje badania oraz konsultować je z dyżurującym lekarzem z Centrum Monitoringu Kardiologicznego.

Grupa Kapitałowa Telemedycyna Polska składa się z dwóch spółek: spółki dominującej Telemedycyna Polska S.A. z siedzibą w Katowicach oraz spółki zależnej Centrum Nadzoru Kardiologicznego Kardiofon sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, która prowadzi przychodnię kardiologiczną dla dzieci i dorosłych.

W roku 2016 Grupa Telemedycyna Polska osiągnęła 5,3 mln zł  przychodów netto ze sprzedaży, a zysk miał wartość prawie 113 tys. zł.

Pod koniec 2016 roku 24 procent akcji spółki Telemedycyna Polska kupiła Neuca Med, spółka z Grupy Neuca.