BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Centrum Medyczne Enel-Med: bez problemu z eWUŚ

Autor:
Dodano: 10.01.2013


Centrum Medyczne Enel-Med nie odnotowało większych problemów z funkcjonowaniem systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. Pod koniec stycznia w placówkach Enel-Med ma rozpocząć funkcjonowanie system, który będzie automatycznie weryfikował uprawnienia pacjenta.

Obecnie trwają prace nad tym systemem. Z systemu eWUŚ Enel-Med korzysta od 2 stycznia 2013 roku. Nad prawidłowym procesem jego funkcjonowania czuwają pracownicy recepcji, którzy zajmują się wpisaniem numeru PESEL pacjenta do systemu, zweryfikowaniem uprawnień pacjenta oraz przeniesieniem kodu weryfikacji do firmowego systemu informatycznego.

Enel-Med przyjął zasadę weryfikacji każdego pacjenta zgłaszającego się na konsultację lekarską, podczas której może być wystawiona recepta refundowana. Nie spowodowało to w placówkach sieci znaczącego wzrostu czasu obsługi pacjenta w recepcji, natomiast lekarz – po otwarciu dokumentacji pacjenta – otrzymuje natychmiast informację dotyczącą weryfikacji uprawnień do refundacji.

Własne oddziały Centrum Enel-Med zlokalizowane są w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie). Enel-Med prowadzi też wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Zaciszu, funkcjonujący od 1998 roku, oraz otwarty w 2012 roku Szpital Centrum. Enel-Med posiada także własne oddziały i pracownie diagnostyczne (Bielany, Oddział Centrum i Zacisze w Warszawie, Lublin, Łomża, Mielec, Poznań, Wołomin, Konin, Gdańsk).

Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

 

Przeczytaj teraz

Enel-Med: umowa z Alab Laboratoria

Autor:
Dodano: 1.07.2016

Centrum Medyczne Enel-Med zawarło z Alab Laboratoria umowę stałej współpracy dotyczącą odpłatnego świadczenia usług medycznych w zakresie badań laboratoryjnych. Umowa została zawarta na 3 lata, od 1 lipca 2016 roku do 30 czerwca 2019 roku.

Z tytułu wykonywanych przez Alab usług spółka Centrum Medyczne Enel-Med będzie zobowiązana do dokonywania zapłaty wynagrodzenia w oparciu o cennik badań laboratoryjnych.

Ostateczna wartość umowy uzależniona będzie od liczby badań laboratoryjnych zleconych w oparciu o umowę i może wynieść około 22 mln zł netto w okresie 3 lat.

Enel-Med prowadzi sieć placówek medycznych w całej Polsce, w tym między innymi dwa szpitale w Warszawie, posiada także prawie 1400 placówek współpracujących.

Grupa Alab to sieć kilkudziesięciu laboratoriów oraz kilkuset punktów pobrań na terenie całego kraju, które działają pod markami: Alab, Bruss, Bio-diagnostyka, Vitalabo Vita czy Amimed.

 

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2012-09-13

Autor:
Dodano: 11.09.2012
Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2014-12-01

Autor:
Dodano: 27.11.2014
Przeczytaj teraz

Polmed: wzrost przychodów ze sprzedaży abonamentów

Autor:
Dodano: 15.09.2017

Coraz mniej usług świadczonych przez placówki sieci Polmed jest finansowanych w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. W pierwszym półroczu 2017 roku udział tych świadczeń w przychodach Grupy Polmed spadł o kolejne 2 procent. Zwiększa się natomiast udział przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży abonamentów.

Udział kontraktów z NFZ w przychodach Grupy w roku 2014 przekraczał 27 procent, w roku 2015 stanowił 24 procent, a w roku 2016 – 20 procent. W I półroczu udział ten spadł o  kolejne dwa punkty procentowe do 18 procent.

Największy udział w strukturze przychodów z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia stanowi podstawowa opieka zdrowotna oraz świadczenia związane z nocną i świąteczną opieką zdrowotną.

Pozostałe przychody Grupy Polmed są generowane poprzez kontrakty z firmami kupującymi abonamentowe świadczenia medyczne oraz z firmami ubezpieczeniowymi, których łączny udział systematycznie wzrasta. W roku 2014 roku wynosił on około 62 procent, w roku 2015 osiągnął prawie 66 procent, a  w roku 2016 i w pierwszej połowie roku 2017 przekroczył poziom 72 procent.

W segmencie korporacyjnym największym klientem Polmed w I półroczu 2017 stało się TU Zdrowie SA, które pod względem generowanych przychodów przekroczyło przychody z NFZ. Spółki grupy PZU to kolejni najwięksi komercyjni odbiorcy usług świadczonych przez Polmed.

Przychody Grupy Polmed w pierwszym półroczu 2017 roku wyniosły 53,3 mln zł i były wyższe od przychodów w pierwszym półroczu roku 2016 o 17,5 procenta.

Wskaźniki rentowności pierwszego półrocza 2017 uległy nieznacznemu pogorszeniu, zarówno w odniesieniu do okresu porównawczego, jak i osiągniętych w całym 2016 roku.

Rentowność sprzedaży brutto (tzn. bez kosztów sprzedaży i kosztów ogólnego zarządu) wyniosła 9 procent i była niższa o 1,6 punktu procentowanego od osiągniętej w analogicznym okresie 2016 roku i niższa o 1,2 punktu w porównaniu do zanotowanej za cały 2016 rok.

Rentowność operacyjna EBIT (uwzględniająca koszty sprzedaży i koszty ogólnego zarządzania) wyniosła w pierwszym półroczu 2016 roku 5,4 procenta (w pierwszym półroczu 2016 wynosiła ona 6,9 procenta, a na koniec 2016 roku – 5 procent).

Spadek ten w głównej mierze wynika ze wzrostu kosztów świadczeń wykonywanych u partnerów medycznych. Za  pogorszenie rentowności odpowiadają również koszty funkcjonowania dwóch nowych warszawskich centrów medycznych. Zgodnie ze zrewidowanymi założeniami te centra medyczne powinny osiągnąć swoje progi rentowności do końca 2018 roku.

Pierwsze półrocze 2017 roku Grupa Polmed zamknęła wynikiem netto na poziomie ponad 2.166 tysięcy złotych, co przekłada się na 3,7 procenta rentowności netto.

Polmed S.A. prowadzi centra medyczne zlokalizowane w 13 miejscowościach. Placówki Polmed działają między innymi w Trójmieście, Starogardzie Gdańskim, Katowicach, Sosnowcu, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu czy w Warszawie. Świadczą usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, stomatologii oraz diagnostyki. Oferują też wizyty domowe oraz medycynę pracy.

Przeczytaj teraz

Szpital Żagiel Med wprowadza nowe metody leczenia

Autor:
Dodano: 13.03.2013


Szpital Żagiel Med, który działa od 2012 roku, wprowadził innowacyjną metodę leczenia artrozy – Orthokine. Szpital Żagiel Med to pierwsza placówka w Lublinie, oraz druga w województwie lubelskim, która oferuje ten nowoczesny sposób leczenia. Zabieg jest komercyjny, jego koszt wynosi 5 tysięcy złotych.

Metoda przeznaczona jest dla pacjentów cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów. Terapia łagodzi dolegliwości bólowe, a docelowo pozwala na odroczenie zabiegu operacyjnego o kilka, nawet kilkanaście lat.

– Metoda jest w pełni bezpieczna, ponieważ wykorzystuje naturalną odporność organizmu do zwalczania bólu. Terapia, bowiem polega na podaniu pacjentowi własnych białek ochronnych wytworzonych z jego krwi – mówi Jakub Sztylka Junior Product Manager Orthokine

Osoba cierpiąca na artrozę, przez całą kurację otrzymuje łącznie 6 zastrzyków (1-2 razy w tygodniu). Surowica zostaje wstrzyknięta w chory staw lub okolice zmienionego zapalnie nerwu, dzięki temu hamuje rozwój zapalenia stawów oraz opóźnia destrukcję chrząstek.

– Choroby zwyrodnieniowej nie można niestety cofnąć, ale można skutecznie ograniczyć jej postęp, jeśli leczenie zostanie podjęte w odpowiednim momencie. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do licencjonowanych placówek w Polsce, które w swoim zakresie korzystają z tej metody. Dzięki temu pacjenci mają szansę oddalić wizję operacji – mówi Dorota Karczewska prezes szpitala Żagiel Med.

Szpital Żagiel Med został otwarty w drugiej połowie 2012 roku. Działa przy ulicy Tetmajera 21, w zakupionym i zaadaptowanym dwuskrzydłowym budynku o powierzchni ponad 3 tysiące mkw. Placówka specjalizuje się w usługach w zakresie ginekologii i położnictwa. Realizuje także procedury zabiegowe w zakresie ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci. Przy szpitalu działa ambulatorium oraz pracownia diagnostyki obrazowej.

Właścicielem Szpitala jest Lubelska Grupa Kapitałowa CRH Żagiel, grupa podmiotów gospodarczych działających na rynku od 1990 roku i współpracujących ze sobą w oparciu o powiązania kapitałowe. Spółka CRH Holding Sp. z o.o. pełni rolę nadzorczą wobec wszystkich pozostałych spółek, zarówno w sferze organizacyjnej, finansowej jak i strategicznej. Spółka specjalizuje się w handlu oraz pośrednictwie finansowym.

 

Przeczytaj teraz