BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Profesor Mateusz Hołda w Centrum Medycznym Scanmed

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.11.2022

W Centrum Medycznym Scanmed w Krakowie od 17 listopada 2022 roku będzie przyjmował prof. dr hab. n. med. Mateusz Hołda – kardiolog, kardiomorfolog.

Profesor Mateusz Hołda od lat związany jest z Katedrą Anatomii (Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum), przy której w 2013 roku założył międzynarodowy zespół naukowy HEART – Heart Embryology and Anatomy Research Team zajmujący się badaniami nad architekturą układu sercowo-naczyniowego.

Na dorobek naukowy profesora Hołdy składa się niemal 100 publikacji w wiodących czasopismach naukowych. W 2017 roku zakończył przewód doktorski jako student VI roku kierunku lekarskiego. 4 lipca 2022 postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, tym samym stając się pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia.

Profesor Hołda będzie przyjmował w Centrum Medycznym Scanmed przy ulicy Podgórskiej 36.

Akcja Movember w placówkach Scanmed

W Krakowie Scanmed prowadzi także placówki przy ulicach – Armii Krajowej 5, Zygmuntowskiej 15, Mariańskiej 5a, Przemysłowej 46a, Krasińskiego 9, Parkowej 46 oraz przy alei Niepodległości 107/109.  Przy ulicy Adama Bochenka 12 zlokalizowany jest Szpital Św. Rafała.

Grupa Scanmed świadczy pełen zakres usług medycznych – od podstawowej opieki zdrowotnej po specjalistyczne leczenie szpitalne – dla ponad 500 tysięcy pacjentów w blisko 40 lokalizacjach na terenie Polski. Posiada dwa pełnoprofilowe wielospecjalistyczne szpitale, należące do sieci szpitali – w Krakowie i Blachowni. Ich ofertę uzupełniają centra medyczne oraz trzy jednostki wyspecjalizowane: gastroenterologiczna, okulistyczna i ortopedyczna.

Scanmed prowadzi też 13 centrów kardiologicznych zapewniających kompleksową diagnostykę i leczenie w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2016-03-24

Autor:
Dodano: 21.03.2016
Przeczytaj teraz

Warszawa: sieć CMP otwiera nową placówkę

Autor:
Dodano: 3.12.2016

Centrum Medyczne CMP, prowadzące sieć placówek ambulatoryjnych w Piasecznie i w Warszawie, otwiera 6 grudnia 2016 roku nową – dziewiątą przychodnię, która zlokalizowana będzie w stolicy przy ulicy Elbląskiej 14, niedaleko drogi ekspresowej S8.

W nowym Centrum Medycznym CMP Żoliborz będzie można skorzystać z konsultacji pediatry, dermatologa, ginekologa, okulisty, neurologa, diagnosty, a także lekarza medycyny pracy. Będzie można także wykonać badania laboratoryjne. Nowa placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00.

Obecnie CMP prowadzi osiem placówek medycznych. Największa działa w Piasecznie przy ulicy Puławskiej 49. Poza tym CMP prowadzi sześć przychodni w Warszawie. Są to: CMP Centrum przy ulicy Chmielnej 14, CMP Ochota przy ulicy Grójeckiej 132, CMP Białołęka przy ulicy Berensona 11, CMP Ursynów przy ulicy Ciszewskiego 15, CMP Wola przy ulicy Jana Kazimierza 64 oraz CMP Mariańska przy ulicy Mariańskiej 1. Najnowsza placówka CMP powstała pod koniec 2015 roku w Piasecznie przy ulicy Pawiej.

Placówki CMP oferują podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, rehabilitację, diagnostykę, a także szeroki zakres usług stomatologicznych. Poza usługami w ramach POZ oraz usługami w ramach AOS w przejętej placówce przy ulicy Mariańskiej, pozostałe usługi placówek są komercyjne. 

Przeczytaj teraz

CMP Mariańska Certyfikowanym Centrum Medycyny Podróży

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 29.05.2020

Centrum Medyczne CMP Mariańska, należące do sieci placówek ambulatoryjnych CMP, otrzymała status Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży, co oznacza, że spełniła kryteria dotyczące wyszkolenia personelu i zabezpieczenia właściwych warunków wykonywania szczepień ochronnych oraz poradnictwa.

Placówka należy teraz do Krajowej Sieci Certyfikowanych Centrów Medycyny Podróży.

Medycyna podróży jest ważna w profilaktyce zdrowotnej poprzedzającej podróże do egzotycznych krajów, w których pobyt może wiązać się z zagrożeniami zdrowotnymi.

Czytaj także: Połowę problemów zdrowotnych będziemy mogli rozwiązywać w sposób zdalny>>>

Sytuacja na świecie stale się zmienia, zdarza się, że pobyt w miejscach, które dotychczas były bezpieczne pod względem zdrowotnym, może się wiązać z większym ryzykiem.

Dobrze jest mieć świadomość, że wyprawa do dalekiego kraju może zakończyć się zachorowaniem na groźne choroby. To właśnie specjalista medycyny podróży informuje pacjenta o zagrożeniach, jakie mogą na niego czekać podczas wakacji, doradzi w sprawach żywienia w egzotycznych krajach i zaleci odpowiednie szczepienia.

Centrum Medyczne Mariańska zlokalizowane jest przy ulicy Mariańskiej 1 w Warszawie.

Należy do sieci CMP, która prowadzi 13 placówek, 9 z nich działa w stolicy, 2 – w Piasecznie, po jednej – w Łomiankach i Józefosławiu.

Przeczytaj teraz

Płock: hospicjum i ZOL w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 12.12.2018

W Goślicach, w powiecie płockim, powstaje hospicjum i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Na działce, której właścicielem jest powiat, zbudował je prywatny przedsiębiorca – Grupa Zdrowie Arkadiusz Chmieliński z Płońska.

Podmiot do realizacji inwestycji oraz prowadzenia obiektów został wybrany dwa lata temu w wyniku konkursu ogłoszonego przez powiat. Zgodnie z umową będzie dzierżawić teren oraz prowadzić wybudowane obiekty przez trzy lata. Później ma zostać ogłoszony kolejny konkurs.

Obie jednostki są już gotowe, trwają jeszcze prace związane z budową dróg dojazdowych. Rozpoczęcie działalności planowane jest w I połowie 2019 roku. W hospicjum będzie 20 łóżek, będzie to pierwsza tego typu placówka w powiecie (poza Płockiem), ZOL będzie dysponował 50-cioma miejscami.

Czytaj także: Nu-Med i szpital wojewódzki wspólnie tworzą Elbląskie Centrum Onkologii>>>

Arkadiusz Chmieliński, lekarz chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i kardiologii, otworzył Poradnię Rodzinną Zdrowie w roku 1998.  W roku 2003 otworzył pierwszy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bolęcinie. W 2008 roku powstała placówka – Zakład Opiekuńczo Leczniczy Kraszewo Czubaki – jedyna w powiecie płońskim, zajmująca się całodobową długoterminową opieką nad osobami z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzeniem umysłowym. Placówka prowadzi ZOL zarówno dla dorosłych jak i dzieci, oferuje opiekę nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie, oferuje rehabilitację kardiologiczną oraz neurologiczną.

Grupa Zdrowie prowadzi też sieć przychodni – w Płońsku, w Baboszewie, w Dzierżążnie, w Czerwińsku, w Czerwonce, w Uniecku, w Sypniewie, oraz po dwie przychodnie – w Raciążu i w Warszawie. Oferują one podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, badania diagnostyczne, realizują programy profilaktyczne.

Hospicjum i ZOL w Goślicach będą sąsiadować z Domem Pomocy Społecznej, co pozwoli stworzyć kompleksowe centrum usług zdrowotnych.

Przeczytaj teraz

Medicover otworzył American Clinic Warsaw

Autor:
Dodano: 14.09.2015

14 września 2015 Medicover otworzył na warszawskim Wilanowie American Clinic Warsaw, przychodnię oferującą opiekę medyczną dla pacjentów z zagranicy. Placówka jest efektem współpracy sieci Medicover i Chicago University of Medicine. Jest to pierwsza placówka medyczna z tak szeroką ofertą dla obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Wciąż rosnąca liczba pacjentów zagranicznych Szpitala na Wilanowie skłoniła do przeprowadzenia analizy potencjału takiego przedsięwzięcia. W efekcie Medicover postanowił stworzyć dla nich dedykowane miejsce.

Pacjentami American Clinic Warsaw opiekuje się wykwalifikowany personel biegle władający językiem angielskim. Dodatkowo poszczególni lekarze posługują się płynnie  rosyjskim, francuskim, ukraińskim i arabskim. Na miejscu codziennie dostępne są konsultacje internistyczne, pediatryczne i ginekologiczne. Pacjentki skorzystać mogą z usługi prowadzenia ciąży w języku angielskim i rosyjskim. W przypadku potrzeby skorzystania z pomocy lekarzy innych specjalizacji lub zaawansowanej diagnostyki, pacjenci mogą korzystać z zasobów Szpitala na Wilanowie oraz konsultacji z lekarzami z renomowanego szpitala University Chicago of Medicine, którzy odwiedzać będą klinikę w celu prowadzenia konsultacji oraz zapewnią dostęp do międzynarodowego konsylium lekarskiego.

Każda osoba korzystająca z opieki medycznej w American Clinic Warsaw otrzymuje dedykowanego, indywidualnego opiekuna pacjenta, który zajmuje się koordynacją jego opieki we współpracy z lekarzem prowadzącym i pielęgniarką. Wyniki badań przekazywane są w języku angielskim.

Pacjenci mogą planować wizyty z wyprzedzeniem, ale American Clinic Warsaw gotowa jest również na przyjmowanie nagłych przypadków. Klinika współpracuje z PAMS (Polish-American Medical Society) w Chicago i będą w niej obowiązywać zagraniczne standardy i praktyki z zakresu obsługi klienta. Dodatkowo, wyspecjalizowana kadra, poza biegłą znajomością języków obcych, świadoma jest także różnic kulturowych, dzięki czemu potrafi wyjść naprzeciw oczekiwaniom zagranicznych pacjentów.

American Clinic Warsaw powstała na terenie Szpitala na Wilanowie, placówki Medicover zlokalizowanej przy Alei Rzeczpospolitej 5. 

Grupa Medicover posiada w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2010 roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Usługi Medicover dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych.

Przeczytaj teraz