Upadłość spółek z Grupy Arion

0
1032

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku 12 marca 2018 roku ogłosił upadłość spółki Arion Med sp. z o.o. oraz spółki Arion Szpitale sp. z o.o. Wnioski o upadłość zgłosił Piotr Ruciński, członek zarządu obu spółek.

Wniosek o ogłoszenie upadłości wynika z konfliktu pomiędzy wspólnikami spółek.

Sąd ogłosił także, że wierzyciele spółek mogą zgłosić swoje wierzytelności sędziemu-komisarzowi w ciągu 30 dni od ogłoszenia upadłości.

Obie spółki zostały zarejestrowane w roku 2010. Zarząd spółki Arion Med tworzą: Karol Spticzyński, prezes, Rafał Radwański i Piotr Ruciński – wiceprezesi, zarząd spółki Arion Szpitale: Rafał Radwański, prezes oraz Piotr Ruciński i Karol Stpiczyński – wiceprezesi.

W Grupie Arion działa także, od 2011 roku, spółka Arion Pharma, od 2016 roku – Arion Clinic oraz Arion Finance których zarządy tworzą te samy osoby. Zarządy spółek: Arion Group oraz Arion Evaclinic, zarejestrowanych w roku 2016, tworzą Karol Stpiczyński oraz Rafał Radwański.

Arion prowadzi Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju, który obejmuje oprócz szpitala w tej miejscowości także szpital w Tarnogrodzie i poradnię we Frampolu. Arion prowadzi też szpital w Gostyninie oraz Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.

Do Grupy Arion Szpitale należy także EvaClinic z Warszawy, prowadząca 20-łóżkowy szpital, wyposażony w blok operacyjny i oddział intensywnego nadzoru, oraz poradnię specjalistyczną.

Szpital w Biłgoraju, podobnie jak szpital w Gostyninie, znalazł się w działającej od 1 października 2017 roku sieci podstawowego zabezpieczenia (sieci szpitali).

Pod koniec roku 2017 radni powiatu biłgorajskiego, znając sytuacje szpitala, podjęli uchwałę w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju, zabezpieczając się na wypadek ogłoszenia upadłości spółki. Powiat może wypowiedzieć umowę dzierżawy szpitala i przekazać jego majątek SP ZOZ.