Vitalabo: nowa placówka w Świdwinie

0
562

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły 18 kwietnia 2018 nowy punkt pobrań zlokalizowany w Świdwinie, w województwie zachodniopomorskim. Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Drawskiej 38.

Punkt działa w zespole przychodni, zlokalizowany jest tutaj między innymi NZOZ Medyk, Przychodnia Lekarsko-Analityczna Ana-Lek, a także poradnie specjalistyczne prowadzone przez szpital w Połczynie-Zdroju.

Punkt pobrań czynny jest w dni robocze w godzinach rannych.

W kwietniu 2018 sieć Vitalabo otworzyła także nowy punkt pobrań w Gnieźnie.

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i około 100 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu, we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w kilkudziesięciu miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria Vita oraz Amimed.