BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Zielonka: powstała nowa placówka Vita-Medica

Autor:
Dodano: 20.03.2016

19 marca 2016 roku została otwarta trzecia placówka prowadzona przez Centrum Medyczne Vita-Medica. W nowej przychodni, zlokalizowanej w Zielonce pod Warszawą, działa centrum stomatologii, centrum angiologii i flebologii oraz poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje także diagnostykę, w tym laboratoryjną. Przychodnia powstała przy ulicy Jagiellońskiej 6 w nowo wybudowanym kilkukondygnacyjnym obiekcie.

Centrum Medyczne Vita-Medica powstało w 2006 roku. Pierwsza placówka Centrum powstała w Sulejówku przy ulicy Kombatantów II Wojny Światowej 85, kolejna – 3 lata później na warszawskiej Pradze Północ- przy ulicy Kłopotowskiego. W 2013 roku otwarte zostało samodzielne Centrum Stomatologii w tej samej lokalizacji.

Vita-Medica oferuje podstawową opiekę zdrowotną, usługi specjalistyczne z zakresu stomatologii, chirurgii stomatologicznej, a także porady lekarzy specjalistów (między innymi kardiologa, ginekologa, endokrynologa, ortopedy, alergologa, dermatologa, specjalisty medycyny rodzinnej, medycyny pracy, psychologa) oraz diagnostykę. W placówkach Vita-Medica pracuje ponad 60 lekarzy specjalistów, z usług których skorzystało już ponad 45 000 pacjentów.

Vita-Medica oferuje głównie usługi komercyjne. W ramach kontraktu z NFZ prowadzi poradnię POZ oraz poradnie: urologiczną i  neurologiczną. Kontrakt placówki z NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną na rok 2015 miał wartość 93 089,20 zł.

Placówki prowadzi spółka Vita-Medica sp. z o.o., której prezesem jest Paweł Lewandowski.

Przeczytaj teraz

CenterMed wyróżniony za wdrażania rozwiązań e-zdrowia

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.10.2019

Centrum Medyczne CenterMed zostało uhonorowane tytułem lider e-zdrowia 2019 w konkursie organizowanym przez przez Ministerstwo Zdrowia oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jego celem jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia, upowszechniania e – recepty oraz innych, cyfrowych rozwiązań w ochronie zdrowia.

Wyróżnienie liderów e-zdrowia miało miejsce 1 października 2019 podczas konferencji E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans ”, organizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną. W programie znalazło się między innymi wystąpienie wiceministra zdrowia, Janusza Cieszyńskiego.

– Aby e-zdrowie było realną korzyścią dla pacjenta na masową skalę to na pewno potrzebujemy dobrej strategii i jej systematycznego, skutecznego wdrożenia – podkreślał w trakcie konferencji podsekretarz stanu w resorcie zdrowia Janusz Cieszyński.

Czytaj także: Medicover Polska liderem e-zdrowia>>>

Grupa CenterMed prowadzi 24 placówki ambulatoryjne i jeden szpital. Centra medyczne działają w największych miastach w kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.

Placówki oferują szeroki zakres opieki medycznej – od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną. CenterMed współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz firmami ubezpieczeniowymi.

Czytaj: Innowacje medyczne motorem rozwoju prywatnego sektora>>>

Przeczytaj teraz

Badania DNA w Centrum Medycznym Konsylium

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 6.01.2023

Centrum Medyczne Konsylium z Sanoka nawiązało współpracę z certyfikowanym laboratorium badań DNA i oferuje usługi w zakresie pobrania, zabezpieczenia oraz wysyłki materiału do analizy.

Laboratorium, z którym współpracuje placówka, specjalizuje się zarówno w wykonywaniu badań DNA związanych z identyfikacją osób oraz analizą pokrewieństwa, jak również badań z zakresu diagnostyki medycznej – w kierunku nietolerancji pokarmowych, alergii i chorób genetycznych.

Jakub Swadźba, prezes spółki Diagnostyka S.A.: Miniony rok był dla nas intensywny i owocny

Centrum Medyczne Konsylium oferuje konsultacje w ponad dwudziestu specjalnościach, świadczenia w zakresie psychiatrii i psychologii, badania medycyny pracy, diagnostykę (endoskopia, badania USG, laboratoryjne), a także zabiegi chirurgii jednego dnia w zakresie flebologii, medycyny estetycznej oraz ginekologii i laryngologii.

Od listopada 2022 dostępne są tutaj także świadczenia w zakresie stomatologii.

Centrum Medyczne Konsylium zlokalizowane jest w Sanoku przy ulicy Witkiewicza 5, zajmuje wybudowany w tym celu obiekt. Działa od roku 2009. Prowadzone jest przez Konsylium sp. z o.o., której prezesem jest dr n. med. Artur Gładysz, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.

Przeczytaj teraz

CMP: nowa placówka na warszawskiej Woli

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 3.07.2020

6 lipca 2020 roku rozpoczyna działalność nowa przychodnia Centrum Medycznego CMP, zlokalizowana na warszawskiej Woli. To druga placówka sieci w tej dzielnicy i dziesiąta w Warszawie.

Pierwsza przychodnia Centrum Medycznego CMP na warszawskiej Woli powstała na przełomie lat 2012-2013 i zlokalizowana jest przy ulicy Jana Kazimierza 64.

Powstanie drugiego oddziału przy ulicy Jana Kazimierza 28 podyktowane było chęcią wyjścia naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tej dzielnicy. Nowa zabudowa wielorodzinna wokół oddziału, w której osiedlają się młode małżeństwa i rodziny z dziećmi, to ogromne potrzeby z zakresu opieki medycznej dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Dlatego w nowym oddziale duży nacisk położono na opiekę medyczną dla najmłodszych pacjentów i przyszłych mam.

Czytaj także: Nowa pracownia diagnostyki obrazowej Lux Med>>>

W wyniku powstania drugiego oddziału CMP Wola liczby w sumie ponad 380 mkw i 15 gabinetów.

W przychodniach CMP na warszawskiej Woli działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne, świadczenia w zakresie medycyny pracy. Można tutaj wykonać badania diagnostyczne (obrazowe, laboratoryjne, EKG).

Po otwarciu nowej przychodni sieć CMP liczy 14 placówek, z których 10 działa w stolicy, 2 – w Piasecznie, a po jednej – w Łomiankach i Józefosławiu.

Przeczytaj teraz

Certyfikat ISO dla Medi Partner

Autor:
Dodano: 27.11.2016


W październiku 2016 roku w Medi Partner sp. z o.o. odbył się audyt certyfikacyjny Systemu Zarządzania Jakością, podczas którego firma otrzymała deklarację zgodności, że system zarządzania spełnia warunki określone w normie ISO 9001:2008.

Audyt został przeprowadzony przez niezależną jednostkę certyfikującą Loyd’s  Register Polska. Zakres systemu zarządzania jakością obejmuje świadczenia usług medycznych w ramach opieki ambulatoryjnej realizowanej w centrach medycznych Medi Partner.

Medi Partner zapewnia, że uzyskanie pozytywnej opinii przez jednostkę certyfikującą oznacza uporządkowanie działalności w podstawowych obszarach organizacji, głównie przez wprowadzenie jednolitych, jednoznacznych i powtarzalnych procedur postępowania, co stanowi gwarancję dla pacjenta, że jego wymagania, potrzeby i oczekiwania odnośnie usługi są spełnione.

W związku z wdrożeniem kompleksowego zarządzania jakością Medi Partner sformułował również politykę jakości. Jej podstawowe założenia obejmują bezpieczeństwo pacjentów i  dążenie do ich maksymalnej satysfakcji, świadczenie usług w sposób sprawny, profesjonalny i ukierunkowany na pacjentów, kompleksowe informowanie pacjentów na temat ich stanu zdrowia i planowanego leczenia, zatrudnianie profesjonalnego i doświadczonego personelu medycznego a także przeprowadzanie badań przy użyciu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

Medi Partner prowadzi trzy placówki w Warszawie, dwie w Krakowie, po jednej w Kielcach,  w Poznaniu, we Wrocławiu i w Piasecznie (Medvit Medi Partner). Medi Partner posiada także sieć placówek partnerskich w ponad 60 miastach Polski. Oferuje szeroki zakres opieki ambulatoryjnej dla dzieci i dorosłych. Współpracuje z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Medi Partner należy do Grupy Medicover.

Przeczytaj teraz

Rusza centralna rejestracja na świadczenia ambulatoryjne

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 8.06.2022

Weszły w życie przepisy dotyczące programu pilotażowego elektronicznej rejestracji centralnej na wybrane świadczenia opieki zdrowotnej w zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Program dotyczy świadczeń kardiologicznych, rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej.

W pilotażu będą mogły uczestniczyć placówki oferujące przynajmniej jeden rodzaj wymienionych świadczeń, finansowanych przez NFZ, podłączone do systemu P1, posiadające własne oprogramowanie gwarantujące dokonywanie elektronicznej rejestracji na zasadach określonych w rozporządzeniu.

Forum Diagnostyki Obrazowej postuluje stworzenie standardów zdalnego nadzoru

Celem pilotażu jest weryfikacja funkcjonalności dotyczących wyszukiwania wolnych terminów udzielania świadczeń oraz dokonywania przez pacjentów zgłoszeń za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP), a także mechanizmy przydzielania terminów udzielenia świadczenia (w tym nowe rozwiązanie w postaci centralnej listy oczekujących), a także udostępnianie przez placówki harmonogramów przyjęć do systemu P1 i prowadzenie ich w tym systemie.

Realizatorzy programu będą mogli również korzystać z narzędzia informatycznego przeznaczonego do udzielania teleporad, udostępnionego przez Centrum e-Zdrowia.

Pilotaż potrwa do 31 grudnia 2022 roku.

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie programu pilotażowego w zakresie elektronicznej rejestracji centralnej na wybrane świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 7 czerwca 2022.

Weszło w życie 8 czerwca 2022.

Link do rozporządzenia

Przeczytaj teraz