Warszawa: nowa klinika w Szpitalu Medicover

0
575

11 grudnia 2017 roku w Szpitalu Medicover została uruchomiona nowa Klinika Chirurgii Okulistycznej. Klinika ściśle współpracuje z Warszawskim Centrum Okulistycznym Libermedic.

Centrum tym kieruje prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek – konsultant województwa mazowieckiego ds. okulistyki, prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

W Klinice wykonywane są zabiegi korekcji wad wzroku. Dzięki innowacyjnym metodom operacyjnych możliwe jest usunięcie wad refrakcji nadwzroczności i krótkowzroczności w zakresie od -30,0 do +15,0 dioptrii. Korekcją wzroku mogą być objęci astygmatycy o wadzie wzroku do wartości 8,0 dioptrii.

Wykonywane są także operacje usunięcia zaćmy oraz prowadzona jest terapia stożka rogówki – rzadkiego, przewlekłego schorzenia o niestabilnym przebiegu. Dzięki ścisłej współpracy Szpitala Medicover z prof. dr hab. n. med. Iwoną Grabską-Liberek, pacjenci mogą liczyć na opiekę zespołu ekspertów o najdłuższym w Polsce doświadczeniu w tej dziedzinie.

Szpital Medicover, jako pierwsza placówka w Polsce i jedna z nielicznych w Europie, dysponuje najnowocześniejszym laserem excimerowym Amaris 1050RS 7D, niemieckiej firmy Schwind. Jest to urządzenie gwarantujące najwyższą precyzję i bezpieczeństwo.

Unikalną na skalę kraju metodą refrakcji, przeprowadzaną tylko w Szpitalu Medicover na warszawskim Wilanowie, jest NTLT NonTouch Laser Technology czyli bezdotykowa metoda leczenia, polegająca na łączeniu technologii SmartSurf z unikalnymi parametrami lasera.

Szpital wykorzystuje też najwyższej jakości soczewki wewnątrzgałkowe firmy Alcon, które produkowane są ze specjalnego, hydrofobowego materiału, dzięki czemu są stabilne i mają co najmniej 100 lat gwarancji.

Każda z metod laserowej korekcji wzroku przeprowadzana jest ambulatoryjnie. Pacjent może opuścić klinikę już w 30 minut po przeprowadzonym zabiegu.