Warszawa: nowa soczewka wewnątrzgałkowa dostępna w Szpitalu Mavit

0
283


W Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit w Warszawie, jako jednym z niewielu ośrodków w Polsce, proponowana jest najnowocześniejsza wewnątrzgałkowa soczewka multifokalna drugiej generacji – AcrySof® IQ PanOptix® Toric – do wszczepiania podczas operacji usunięcia zaćmy.

Implant ten został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić osobom po operacji zaćmy bardzo dobrą jakość widzenia nie tylko z bliska i z daleka, lecz także z odległości pośredniej – 60 cm – najbardziej dogodnej do wykonywania wielu codziennych czynności, takich jak np. praca przy komputerze czy czytanie.

Dotychczas dostępne na rynku soczewki multifokalne pozwalały na widzenie pośrednie w odległości 80 cm (czyli takiej, jaką dają wyciągnięte ręce osoby o wzroście 205 cm).

Soczewki multifokalne drugiej generacji są także w mniejszym stopniu zależne od rozmiaru źrenicy – pozwala to na osiągnięcie dobrej jakości widzenia w różnych warunkach oświetlenia. Poza tym model PanOptix® Toric jednocześnie koryguje astygmatyzm, przywracając całkowity komfort widzenia osobom cierpiący na tę wadę wzroku, bez konieczności stosowania korekcji okularowej po operacji zaćmy.

Soczewki dostępne są w ramach usług komercyjnych.

Centrum Medyczne  Mavit prowadzi w Warszawie przy ulicy Podleśnej Szpital Specjalistyczny, w którym przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W Warszawie Mavit prowadzi również ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.