Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Warszawa: nowatorska operacja w CM Gamma

2017-07-12

W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie przeprowadzono nowatorską operację łokcia z zastosowaniem zewnętrznego stabilizatora. Podczas zabiegu po raz pierwszy w Polsce wykorzystano dystraktor w stawie łokciowym, który pozwolił rehabilitować chorą rękę natychmiast po operacji.

Pacjent Centrum Medycznego Gamma był motocyklistą i uczestniczył w wypadku komunikacyjnym, podczas którego doznał urazu obu łokci, nadgarstków, goleni oraz głowy. Ponad rok od zdarzenia komunikacyjnego miał mocno zdeformowane kończyny górne. Prowadzono też długotrwałe leczenie złamania goleni.

– Kluczem do normalnego funkcjonowania jest możliwość podparcia się przez pacjenta na rękach czy możliwość chodzenia o kulach – mówi dr n.med. Grzegorz Adamczyk, ordynator Centrum Medycznego Gamma. – W takiej sytuacji w pierwszym rzędzie staramy się wyleczyć ręce, aby pacjent mógł się na nich oprzeć – dodaje.

Cały proces leczenia musi być starannie zaplanowany i przemyślany przez personel lekarski. – Szczegółowe zaplanowanie kolejnych kroków w leczeniu stawu łokciowego, to jedna z najważniejszych kwestii – mówi dr n.med. Grzegorz Adamczyk. – To jest takie klasyczne „one shot surgery”, czyli pierwsza operacja musi się udać – podkreśla.

Podczas przeprowadzonej operacji u pacjenta wykonano zespolenie stabilne. Ma ono za zadanie przenosić ciężar zdeformowanej kończyny i starać się stworzyć warunki do ruchu w łokciu już 3 dni po wykonanym zabiegu.
– Atrakcyjnym technologicznie, a zarazem praktycznym rozwiązaniem wydało nam się zastosowanie dystraktora – mówi dr n.med. Grzegorz Adamczyk. – Urządzenie zamocowane na kości łokciowej oraz ramiennej pozwala na ruszanie łokciem w pełnym zakresie, również z ruchami nawracania i odwracania przedramienia, ale także jednocześnie rozciąga chore powierzchnie, tak aby chrząstka mogła się goić – dodaje.

Do tej pory urządzenie w postaci dystraktora było stosowane z powodzeniem w leczeniu innych stawów, na przykład w stawie kolanowym.

– Ta prosta technologia z zastosowaniem dystraktora jest używana w medycynie od wielu lat w leczeniu innych stawów – mowi dr n.med. Grzegorz Adamczyk. – Natomiast wydaję się, że to było pierwsze w Polsce zastosowanie tej technologii na staw łokciowy – dodaje.

Centrum Medyczne Gamma działa od 2013 roku. Realizuje świadczenia medyczne w zakresie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie, czyli obejmującym wszystkie procedury lecznicze w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację.

Placówka podejmuje się nowatorskich zabiegów. W maju 2017 przeprowadzono tutaj  pierwsze w Polsce operacje wydłużenia kości nowej generacji. Zabiegi były także unikalnymi na świecie – z powodu wydłużenia kości z jednoczesną korekcją zaburzenia mechaniki i kształtu kończyny.

Centrum Gamma mieści się przy ulicy Broniewskiego 3 na warszawskim Żoliborzu.

Od 2015 roku większościowym udziałowcem Centrum Medycznego Gamma jest PZU.

Komentarz

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »