Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Warszawa: nowe zabiegi w Akademickim Centrum Medycznym

2017-10-06

Akademickie Centrum Medyczne z Warszawy wprowadziło do swojej oferty nowy zabieg - trening EEG Biofeedback. Jest to metoda terapeutyczna, która zwiększa skuteczność funkcjonowania mózgu.

Podstawą treningu jest wykorzystanie ,,plastyczności mózgu” polegającej na zdolności neuronów do trwałych przekształceń funkcjonalnych. Metoda stwarza możliwość korygowania dysfunkcji mózgowych powstałych w wyniku zaburzeń rozwoju mózgu oraz urazów mózgu. Osoba poddana treningowi uczy się kontroli czynności swojego mózgu, co oznacza, że jest w stanie zmieniać wzorzec wytworzonych fal mózgu (wzmacniać pożądane i hamować niepożądane fale mózgowe), które są obrazowane w analogowym i cyfrowym zapisie EEG.

Metoda jest zalecana przy nadpobudliwości psychoruchowej, zaburzeniach procesu uczenia, tikach, nerwicach, padaczce czy przewlekłych bólach, przy mózgowym porażeniu dziecięcym czy nawet w leczeniu uzależnień.

Akademickie Centrum Medyczne specjalizuje się w diagnostyce schorzeń neurologicznych, zwłaszcza chorób neurodegeneracyjnych, a także w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu.

W ramach Centrum funkcjonują także: przychodnia lekarska, Zakład Diagnostyki Wczesnego Wykrywania Chorób z pracowniami: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, USG ( w tym echo serca) oraz RTG, Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii, Całodobowy Zakład Opieki i Rehabilitacji oraz Dzienny Ośrodek Terapii Poznawczo-Ruchowej. Przychodnia świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy.

W kwietniu 2017 roku Akcemed  otworzyło Dom Opieki i Rehabilitacji „Bobrowiecka”, przeznaczony dla osób ograniczonych ruchowo, wymagających stałego nadzoru i opieki, które chcą zachować kontakt z bliskimi nie wyjeżdżając ze stolicy.

Akademickie Centrum Medyczne działa od października 2012 roku. Zostało utworzone przez Fundację Nowe Horyzonty oraz Prywatną Wyższą Szkołę Biznesu, Administracji i Technik Komputerowych, obecnie to Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych. Centrum działa w Warszawie w obiektach uczelni przy ulicy Bobrowieckiej.
 

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »