Warszawa: nowy pakiet badań w Carolina Medical Center

0
297

Carolina Medical Center z Warszawy wprowadziła do swojej oferty nowy pakiet badań, dotyczący bilansu ortopedycznego dziecka. Pakiet zawiera badania, dzięki którym postawa dziecka poddana jest kompleksowej ocenie.

Bilans ma na celu wykrycie schorzeń i podjęcie odpowiedniego leczenia, zwiększającego prawdopodobieństwo całkowitego ich wyeliminowania. W skład pakietu wchodzi analiza chodu, biegu i stania swobodnego na ścieżce podometrycznej, konsultacja u ortopedy dziecięcego oraz pomiar wzrostu i wagi ciała.

Cena pakietu wynosi 310 zł, ale do połowy października 2017 jest on oferowany w promocyjnej cenie – 250 zł.

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Matki i Dziecka ponad 90 procent dzieci w Polsce ma wady postawy. Najczęściej są one spowodowane niewłaściwym trybem życia, czyli brakiem aktywności fizycznej czy zbyt długim przebywaniem w jednej pozycji. Czynniki te mogą doprowadzić do poważnych schorzeń i nieprawidłowości w obrębie układu ruchu dziecka.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów z zakresu ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.