BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Warszawa: Medicover otwiera nową placówkę na Pradze

Autor:
Dodano: 27.10.2017


30 października 2017 roku Medicover otwiera nową placówkę w Warszawie. Centrum Medicover Grochowska zlokalizowane jest w dzielnicy Praga przy ulicy Grochowskiej 306/308, na 1. piętrze budynku.

Centrum zajmuje ponad 600 mkw powierzchni, na której działa 11 nowocześnie wyposażonych gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy oraz punkt pobrań.

W nowej placówce przyjmować będą lekarze interniści, pediatrzy oraz specjaliści: ginekolodzy, okuliści, laryngolodzy, dermatolodzy, kardiolodzy, urolodzy, neurolodzy, reumatolodzy oraz alergolodzy.

Realizowane tutaj będą także kompleksowe badania z zakresu medycyny pracy, wykonywane będą badania laboratoryjne, USG, biopsje cienkoigłowe oraz spirometria.

Dla najmłodszych pacjentów przygotowano wyodrębnioną część pediatryczną, w której oczekiwanie na wizytę umili kolorowy kącik zabaw.

Nowe Centrum zlokalizowane jest w taki sposób, że łatwo dojechać do niego samochodem oraz komunikacją miejską. Dedykowane miejsca parkingowe dla pacjentów znajdują się przy wejściu do placówki.

Medicover Grochowska to pierwszy etap zmian, które sieć wprowadza w zakresie dostarczania opieki medycznej na warszawskiej Pradze. Już w pierwszym kwartale 2018 roku otwarta zostanie kolejna placówka, która będzie zlokalizowana przy ulicy Łukiskiej 1.

Medicover prowadzi w całej Polsce ponad 160 centrów medycznych i współpracuje z ponad 1 700 placówkami partnerskimi w całym kraju. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 3000 lekarzy i 1100 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów.

W warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi także szpital.

Przeczytaj teraz

Rozporządzenie dotyczące finansowania świadczeń

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 10.02.2021

10 lutego 2021 roku weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które przedłuża możliwość wypłaty świadczeniodawcom zaliczek w pierwszym kwartale 2021 roku.

Świadczeniodawcy będą mogli się ubiegać o maksymalnie 70 procent zaliczki (1/12 kwoty zobowiązania określonej w umowie o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej) przypadającej na okres sprawozdawczy, którego dotyczy wniosek.

Określenie wymienia 22 zakresy świadczeń, których nie dotyczą te przepisy.

Wniosek o wypłatę zaliczki będzie mógł złożyć świadczeniodawca, któremu został przedłużony okres rozliczeniowy.

Czytaj także: Raport „Zdrowie Polaków po pandemii” – postulaty dla systemu ochrony zdrowia>>>

Przepis ten wprowadził możliwość wydłużenia okresów rozliczeniowych, obowiązujących przy rozliczaniu świadczeń opieki zdrowotnej w 2020 roku z uwagi na to, że wielu świadczeniodawców w związku z pandemią COVID-19, odnotowało w ubiegłym roku ograniczenie skali prowadzonej działalności, w szczególności spowodowane ograniczeniem przyjęć planowych.

Wydłużenie okresu rozliczeniowego (tak aby obejmował odpowiednio dłuższy okres niż okres roku kalendarzowego 2020) miało na celu pełne wykorzystanie określonej w umowie kwoty zobowiązań.

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 9 lutego 2021 roku (poz. 263).

Przeczytaj teraz

Warszawa: w Szpitalu Mazovia będzie działał robot da Vinci

Autor:
Dodano: 30.08.2017

W warszawskim Szpitalu Mazovia trwa instalacja i prace nad wdrożeniem do praktyki chirurgicznej robota da Vinci. W Polsce są tylko dwa takie roboty: we Wrocławiu, gdzie wykonano pierwszy zabieg w 2010 roku, oraz od 2016 roku – w Toruniu.

Urządzenia te są jednak wykorzystywane w ograniczonym zakresie, głównie do prac naukowych, ponieważ Polska jest jedynym unijnym krajem, w którym zabiegi z użyciem robota da Vinci nie są refundowane przez NFZ.

Robot medyczny da Vinci zaprojektowany w celu ułatwienia wykonywania skomplikowanych, precyzyjnych, małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych na drodze laparoskopii, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, na przykład w dolnej części jamy brzusznej, został wprowadzony przez amerykańską firmę Intuitive Surgical w 1999 roku.

Robot składa się z czterech ramion, w tym kamery, stanowiących przedłużenie rąk chirurga, oraz konsoli, na której pod kontrolą obrazu 3D nawet w dwudziestokrotnym powiększeniu operator steruje zdalnie narzędziami.

Szczególne zastosowanie robot znalazł w zabiegach urologicznych, między innymi w prostatektomii radykalnej wykonywanej z powodu raka prostaty. Zabieg taki charakteryzuje wysoka precyzja preparowania (eliminacja drżenia rąk), mniejsza możliwość powikłań, mniejsza utrata krwi, krótszy okres rekonwalescencji, zachowanie i szybszy powrót trzymania moczu, większe szanse na zachowanie potencji i krótszy czas odzyskania funkcji seksualnych.

Obecnie na świecie pracuje ponad 2000 robotów – w USA ponad  1350, w Europie we Włoszech 56, w Niemczech 50, we Francji 46, w Czechach  i Rumuni po 9.

W Stanach Zjednoczonych otwarte i laparoskopowe operacje prostatektomii stanowią zaledwie 13 procent wszystkich zabiegów. Pozostałe 87 procent to operacje przeprowadzane przy udziale robota da Vinci.

Szpital Mazovia wykonał od 2013 roku ponad 300 prostatektomii radykalnych otwartych i prawie 400 laparoskopowych.

Placówka działa na warszawskim Natolinie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej od 2009 roku. Oferuje pełny zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego chorób z zakresu urologii. Szpital składa się z części ambulatoryjnej, pracowni diagnostycznych, oddziału urologii oraz bloku operacyjnego.

Szpital oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Wartość kontraktu w roku 2017 wynosi 6,3 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie urologii oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie ginekologii i urologii.
 

Przeczytaj teraz

Europejski Kongres Medyczny: rozpoczęła się rejestracja uczestników

Autor:
Dodano: 19.05.2015

Rozpoczęła się rejestracja uczestników Europejskiego Kongresu Medycznego, który odbędzie się w dniach 25 – 27 czerwca 2015 roku w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo. Kongres skierowany jest do osób zainteresowanych ochroną zdrowia i zmianami w tym obszarze.

Podczas kongresu warsztat dotyczący opieki skoordynowanej i praktyki wdrażania innowacyjnych rozwiązań zaprezentuje Lux Med. Prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz będzie także uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat ekonomii w ochronie zdrowia, w którym wezmą także udział: Niti Pall, BUPA, Janusz Cichon, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Jacek Męcina, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Sławomir Neumann, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Adam Kozierkiewicz z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ,  Mirosław Manicki z Oxford Policy Management oraz Cezary Włodarczyk z Uczelni Łazarskiego. Moderatorem panelu będzie Robert Mołdach, prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji, doradca prezydenta Pracodawców RP.

Pozostałe panele i sesje plenarne będą dotyczyły między innymi systemów IT w ochronie zdrowia, przyszłości polskich szpitali, rozwoju medycyny w powiązaniu z rozwojem gospodarczym, nowej unijnej perspektywy finansowej oraz onkologii.

Organizatorzy chcą zbudować platformę wymiany doświadczeń i koncepcji oraz zainicjować merytoryczną dyskusję o problemach i wyzwaniach sektora medycznego.

Do udziału w panelach dyskusyjnych zostali zaproszeni między innymi przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, samorządu województwa pomorskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Polskiej Unii Onkologii

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a o rejestracji uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat programu oraz rejestracji znajdują się na stronie
www.ekm.amberexpo.pl

Przeczytaj teraz

Alab otworzył punkt pobrań oparty na nowej koncepcji wnętrza

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 19.03.2021

W Katowicach, przy ulicy Tysiąclecia 17 powstał punkt pobrań Grupy Alab, który wyróżnia nowoczesny projekt wnętrza uwzględniający oczekiwania pacjentów w dobie zakażeń SARS-CoV-2.

Wszystkie punkty pobrań Grupy Alab, których jest w całej Polsce ponad 400, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, a pobrania materiałów do badań odbywają się w reżimie sanitarnym.

Natomiast nowy punkt pobrań w Katowicach jest oparty na nowoczesnym koncepcie wnętrza. W grupie Alab to nowy standard, który stopniowo będzie wdrażany w innych rejonach Polski.

Przemyślana architektura placówki pozwala zachować bezpieczeństwo, bowiem zostały wydzielone w nim poszczególne strefy: przyjęcia, pobrania materiału i poczekalni.

–  Covid-19 zmienił sposób myślenia i zwyczaje zarówno w kontekście relacji – kontaktów międzyludzkich jak i dostępności usług medycznych – komentuje Milena Moryson-Kowalska – rzeczniczka prasowa Alab Laboratoria. – Pacjenci powinni bez względu na okoliczności mieć możliwość zdobycia wiarygodnej diagnozy, mieć szansę na leczenie. Nie powinni przy okazji badań czuć zagrożenia epidemiologicznego, dlatego punkty pobrań Alab spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa – dodaje.

– Uwzględniając architektoniczne i technologiczne rozwiązania tworzymy miejsca przyjazne badaniom. Powstałe w tym punkcie strefy (boksy) zostały wydzielone z użyciem ścian z pleksy. Odpowiedzialność i reżim, to słowa które na stałe wpisują się w nasze działania i pozwalają nam tylko ulepszać to, co zrobiliśmy już do tej pory – podkreśla Tomasz Mospan – dyrektor ds. rozwoju sieci punktów pobrań.

Alab wyróżnia możliwość zamówienia i opłacenia badań bez skierowania w domu poprzez stronę internetową, umawianie on-line wizyty w punkcie pobrań na konkretną godzinę oraz doradztwo w zakresie doboru badań i możliwość pisemnej konsultacja w ramach usług Konta Pacjenta w Alab laboratoria.

Smart terminale stosowane w placówkach zawierają specjalne algorytmy sztucznej inteligencji Deep Learning oraz system termowizyjny. W ciągu zaledwie 200 ms możliwe staje się rozpoznanie ludzkiej twarzy, następnie pomiar temperatury i w razie konieczności zaalarmowanie o gorączce. Terminal informuje też o braku maseczki na twarzy.

Przeczytaj teraz

Centrum Zdrowia Tuchów w Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących

Autor:
Dodano: 21.06.2017

Centrum Zdrowia Tuchów przystąpiło do Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących, dzięki czemu zyskało preferencje przy studiach i uzupełnianiu wykształcenia, możliwość przygotowania specjalnych szkoleń pod potrzeby szpitala oraz  prezentowania oferty spółki podczas Dni Kariery Collegium Medicum  Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spółka znalazła się wśród jedenastu podmiotów leczniczych z województwa małopolskiego,  które podpisały porozumienie w tej sprawie.

Zgodnie z porozumieniem studenci i absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum odbywać będą praktyki i staże studenckie w placówkach zrzeszonych w sieci.

Poza tym porozumienie pozwoli pozyskać bazę kliniczną do wspólnej realizacji badań naukowych. Centrum Zdrowia Tuchów może też skierować trzech pracowników na kursy kształcenia podyplomowego, prowadzonego przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ na każdy rok współpracy.

Przewidziano też preferencyjne zasady uczestnictwa pracowników szpitala w studiach doktoranckich, jak również w studiach podyplomowych, prowadzonych przez UJ Collegium Medicum. W dokumencie zapisano także możliwość przygotowania specjalnych szkoleń przez UJ Collegium Medicum w zakresie kształcenia podyplomowego dla pracowników CZT.

Podmioty zrzeszone w sieci mogą używać logo UJ Collegium Medicum, w celu oznaczenia swoich budynków, jako współuczestniczących w szkoleniu kadry. 

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi w Tuchowie zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Psychoterapii.

Centrum prowadzi także oddziały: neonatologiczny i położniczy oraz ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum Zdrowia Tuchów jest prowadzone przez spółkę pracowniczą.

Przeczytaj teraz