Wrocław: nowa poradnia w Centrum Wejherowska

0
333


Od kilku miesięcy w Centrum Medycznym Wejherowska we Wrocławiu, działającym w ramach Grupy Aktywnego Centrum Zdrowia, działa poradnia psychologiczno-seksuologiczna. Usługi poradni są komercyjne.

Koszt konsultacji wynosi 100 zł (czas trwania wizyty to 50 minut).

Centrum mieści się przy ulicy Wejherowskiej 28. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, badania endoskopowe. Działa tutaj także Szpital Zawidawie, który oferuje usługi w zakresie chirurgii jednego dnia, zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kontrakt z NFZ zawarty przez placówkę na rok 2014 ma wartość 5,8 mln zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, leczenie stomatologiczne oraz leczenie szpitalne w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Grupa Aktywnego Centrum Zdrowia jest firmą medyczną, która oferuje szeroki zakres opieki medycznej – badania diagnostyczne, badania medycyny pracy, usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, badania profilaktyczne, transport sanitarny i usługi stomatologiczne.

Grupa posiada własne przychodnie medyczne we Wrocławiu (przy ulicach – Krzywoustego, Wejherowskiej i Zatorskiej) oraz w Oleśnicy (przy ulicach Mickiewicza, 3 Maja i Daszyńskiego. Do Grupy należy też NZOZ Specjalistyczne Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjne Ewa-Med z Obornik Śląskich, Centrum Seniora z Ustronia oraz NZOZ El-Med z Otmuchowa.