Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Założyciel MEDI–system tworzy sieć apartamentów senioralnych

2016-06-15

Dr Marcin Zawadzki, założyciel, wieloletni prezes i twórca sukcesu MEDI-system, po 15 latach od założenia firmy sprzedał wszystkie posiadane udziały w spółce, żeby rozwijać pierwszą w Polsce sieć apartamentów senioralnych – Senior Apartments.

Najnowsze przedsięwzięcie Marcina Zawadzkiego, spółka Senior Apartments, rozwija nieznany dotąd w Polsce koncept apartamentów senioralnych. Apartmenty senioralne to dedykowane seniorom apartamenty na wynajem z opieką medyczną i innymi usługami w ramach oferty. W ciągu kilku najbliższych lat firma  planuje stać się liderem rynku apartamentów i mieszkań senioralnych.

- Minione 15 lat było dla mnie intensywnym czasem poznawania potrzeb rynku usług dla seniorów w Polsce. Moja decyzja o całkowitym wyjściu z inwestycji w MEDI-system jest ściśle związana z moim kolejnym projektem na rynku usług pobytowych dla seniorów, chęcią poświęcenia czasu na rozwój Senior Apartments i wiarą w sukces tej firmy. Obecnie

Senior Apartments to pilotażowe osiedle domów. Zgodnie z planem powstanie sieć takich osiedli i apartamentów.– powiedział dr Marcin Zawadzki, założyciel MEDI-system, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej Senior Apartments Sp. z o.o. Apartamenty senioralne to zupełnie inna usługa niż tradycyjne domy opieki długoterminowej. Jest to należąca do segmentu premium, komfortowa oferta dla osób, dla których ważne jest poczucie niezależności i które nie akceptują instytucjonalnych rozwiązań. – dodał.

Polacy są najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Unii Europejskiej. Obecnie rynek prywatnych usług dla seniorów w naszym kraju ma wartość około 5,5 mld zł i w ciągu kilku najbliższych lat będzie bardzo szybko rósł. Jednocześnie w Polsce żyje 1,5 mln osób niesamodzielnych, wymagających stałej lub okresowej opieki medycznej. Do ich dyspozycji jest dzisiaj mniej niż 0,5 mln miejsc pobytowych. Dlatego rozwija się rynek budownictwa senioralnego, a apartamenty senioralne to nowa, szeroka formuła usług pobytowo-opiekuńczo-medycznych. W związku z dynamicznym rozwojem szeroki rynek usług dla seniorów jest bardzo atrakcyjny dla inwestorów.

Marcin Zawadzki założył MEDI-system 15 lat temu i z sukcesem rozwinął. Dziś jest to największa w Polsce sieć ośrodków opieki długoterminowej. Pod koniec 2015 roku założoną przez niego firmę odkupił europejski gigant na rynku opieki długoterminowej, notowana na giełdzie w Paryżu francuska Orpea, obecnie właściciel 100 procent MEDI-system.

Marcin Zawadzki: lekarz, inwestor od 15 lat zajmujący się rynkiem senioralnym. Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej oraz Akademii Leona Koźmińskiego z tytułem MBA. W przeszłości założyciel MEDI-system, obecnie – Senior Apartments. Ekspert w dziedzinie gospodarki senioralnej. Do końca 2015 roku Marcin Zawadzki kontrolował 50 procent kapitału MEDI-system, a przed ostateczną sprzedażą w jego rękach pozostawał pakiet 10 procent.

Apartamenty senioralne to nowa w Polsce usługa adresowana do osób w wieku powyżej 65 lat, które wymagają okresowej lub stałej pomocy osób trzecich i / lub opieki medycznej, jednak mimo to chcą zachować pełne poczucie niezależności i samodzielności oraz wykluczają możliwość skorzystania z placówek o charakterze instytucjonalnym. Polega na połączeniu zalet samodzielnego mieszkania z bezpieczeństwem oraz wygodą stałej, ale dyskretnej opieki personelu medycznego, pomocniczego i technicznego .Oprócz całodobowej opieki medycznej w ofercie są usługi pomocnicze (m.in. opiekunki, animatorzy czasu wolnego i personel administracyjny) oraz inteligentne systemy i rozwiązania telemedyczne.

Apartamenty senioralne, wprowadzające na polski rynek ideę assisted living (z powodzeniem funkcjonującą w wielu krajach), nie mają jak dotąd innych realizatorów poza Senior Apartments. Usługa jest szersza niż inne tworzone na rynku (np. w ramach luksusowych domów opieki i tzw. mieszkań serwisowanych w ramach TBS, czyli mieszkalnictwa społecznego).

 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »