Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Zarządzanie jakością

Arion-Szpitale: audyt ISO w Biłgoraju i Łęcznej

W styczniu 2015 roku w Arion Szpitale sp. z o.o. po raz kolejny został przeprowadzony zewnętrzny audyt ISO, mający na celu przegląd funkcjonowania Systemu Zarządzania Jakością. W tym roku audyt swoim zakresem objął szpital w Biłgoraju i Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.

Więcej »

EMC: rekomendacja do certyfikatu ISO 9001

W kwietniu 2012 roku EMC Instytut Medyczny  po przeprowadzonym audycie nadzoru przez jednostkę certyfikującą DEKRA Certification otrzymał rekomendację do utrzymania globalnego Certyfikatu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001. Jednocześnie do grupy jednostek objętych globalnym certyfikatem dołączył Zespół Przychodni ?FORMICA? . 

Więcej »

Szpitale w Nakle i Szubinie z certyfikatami ISO

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie otrzymał certyfikat potwierdzający, że w placówce zostały wdrożone i działają procedury zgodne z normą ISO 9001:2008. Jest to już siódma placówka w Grupie Nowy Szpital posiadającą taki certyfikat.

Więcej »

Aldemed: przedłużenie certyfikatu jakości

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry już od kilku lat działa w oparciu o System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN EN ISO 9001:2009. W wyniku przeprowadzonego w listopadzie 2011 audytu recertyfikacyjnego przedstawiciele firmy TÜV NORD Polska Sp. z o.o. zawnioskowali o utrzymanie ważności certyfikatu na kolejne trzy lata.

Więcej »

Akredytacje ze wsparciem unijnym

System akredytacji placówek medycznych prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia został objęty projektem unijnym. Wsparcie polega na sfinansowaniu procedury akredytacyjnej w wysokości 100 procent w przypadku SP ZOZ-ów, a w przypadku NZOZ-ów proporcjonalnie do udziału przychodów pochodzących z kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Więcej »

Koncepcja nowego standardu jakości ISO dla placówek medycznych

Zarządzanie placówką medyczną w oparciu o wymagania systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008 stało się powszechną praktyką. Doświadczenie pokazało jednak, że w przypadku służby zdrowia standard ten okazał się zbyt uniwersalny, gdyż nie wymagał bezpośrednio działań oraz nie obejmował kwestii, które są codzienną bolączką wielu placówek medycznych.

Więcej »

Akredytacja CMJ dla Szpitala Pro-Familia

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa otrzymał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Akredytacja została przyznana w oparciu o nowo wprowadzone normy.

Więcej »

Badania Grupy ds innowacji w ochronie zdrowia

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z niezmiernie ciekawymi wynikami badań Grupy roboczej ds innowacji. Grupę tworzą znakomici eksperci:

Magdalena Bojarska
- Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
Prof. Stanisława Golinowska
- Instytut Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński
Prof. dr hab. Jacek Jassem
- Katedra i Klinika Onkologii i Radioterapii Akademii Medycznej w Gdańsku
Dr Michał Kaźmierski
- American Chamber of Commerce
Dr Maciej Niewada
- Warszawski Uniwersytet Medyczny
Ksiądz Arkadiusz Nowak
- Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
Prof. Antonina Ostrowska
- Instytut Filozofii i Socjologii PAN
Dr hab. n. med. Mieczysław Pasowicz
- Polskie Stowarzyszenie Dyrektorów Szpitali
Prof. Andrzej Rychard
- Szkoła Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii PAN
Paweł Sztwiertnia
- Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma
Agnieszka Szpara
- Ogólnopolski Związek Pracodawców Prywatnej Służby Zdrowia

Więcej »
  • «
  • 1
  • 2
  • 3

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »