Zdrowie a odpowiedzialny rozwój – tematem II Kongresu Zdrowia Pracodawców RP

0
867

Pracodawcy Medycyny Prywatnej są współorganizatorem II Kongresu Zdrowia Pracodawców RP. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Zdrowie a odpowiedzialny rozwój”, a poruszane tematy będą dotyczyć finansowania i strategicznych celów ochrony zdrowia w Polsce, wpływu koordynacji i innowacji w medycynie na rozwój społeczno-gospodarczy oraz miejsca prywatnego sektora w systemie.

Poruszone zostaną także tematy związane z rozwojem e-zdrowia, rolą profilaktyki zdrowotnej oraz efektywności kosztowej terapii w kontekście kosztów pośrednich.

Panelowe dyskusje, które odbędą się podczas Kongresu, będą dotyczyły między innymi współpracy sektora publicznego i prywatnego w systemie ochrony zdrowia, odpowiedzialności pracodawcy za zdrowie pracownika z perspektywy zdrowia publicznego oraz jakości w polskich szpitalach.

Swój udział w Kongresie potwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski, który wygłosi przemówienie wstępne. Poza tym uczestnikami spotkania będą przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także przedsiębiorcy i eksperci ochrony zdrowia.

Będzie  to już drugie tego typu przedsięwzięcie organizowane przez Pracodawców RP. Pierwsze zakończyło się wydaniem „Księgi Rekomendacji”, czyli zestawu wskazówek dla decydentów, które mogłyby w znacznym stopniu usprawnić działanie systemu opieki zdrowotnej  i prowadzić do zwiększenia jakości usług, poprawy komfortu pacjentów i tym samym lepszego zdrowia wszystkich Polaków. Ponieważ wiele z nich czeka na wdrożenie, tym razem każda z dwunastu debat panelowych będzie zakończona wyciągnięciem konkretnych wniosków i sformułowaniem aktualnych rekomendacji, które mogłyby stanowić receptę na uzdrowienie trudnej sytuacji polskiego systemu ochrony zdrowia.

Współorganizatorami II Kongresu Zdrowia Pracodawców RP są także: Grupa Lux Med, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnej, Polska Federacja Szpitali, Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie oraz Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.

Kongres odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie. Więcej informacji – na stronie www.kongreszdrowia.pl