Żory: Sport-Klinika w programie „Bezpieczna Chirurgia”

0
252


Sport-Klinika w Żorach dołączyła do programu „Bezpieczna Chirurgia” i wdrożyła Okołooperacyjną Kartę Kontrolną. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa zabiegów chirurgicznych.

Okołooperacyjna Karta Kontrolna to element działań World Alliance for Patient Safety, nakierowanych na ograniczenie wystąpienia zdarzeń niepożądanych, zgonów operowanych oraz  liczby komplikacji pooperacyjnych pacjentów. Karta została zaadaptowania do specyfiki środowiska chirurgii w Polsce przez Ośrodek współpracy z WHO w Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie.

Sport Klinika to dziś jeden z największych w Polsce ośrodków specjalizujących się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Placówka powstała w 2002 roku. Jej specjalnością są małoinwazyjne zabiegi operacyjne metodą artroskopową, a w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego. W szpitalu przeprowadzane są operacje refundowane przez NFZ oraz zabiegi komercyjne. Ośrodek od lat współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

W roku 2013 w Sport Klinice otwarty został nowy kompleks medyczny, składający się z Centrum Diagnostyki Obrazowej prowadzonego przez firmę Helimed oraz szpitala specjalizującego się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu.