BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Forum Prawa Medycznego

Autor:
Dodano: 19.04.2013

Forum skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli zawodów medycznych, ale do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszani są także radcowie prawni i adwokaci zainteresowani zagadnieniami prawa medycznego.

Po raz pierwszy w Krakowie spotkają trzy grupy profesjonalistów: prawników, lekarzy oraz managerów z obszaru rynku medycznego (posiadających doświadczenie w zarządzaniu zakładami opieki zdrowotnej, indywidualnymi oraz grupowymi praktykami lekarskimi). Doświadczone grono ekspertów zagwarantuje nie tylko ciekawe i aktualne tematy wystąpień, ale także dyskusje, których celem będzie odnalezienie adekwatnych rozwiązań  do obecnej sytuacji na rynku ochrony zdrowia, co z pewnością zapewni wysoki poziom merytoryczny Forum.

Jednym z założeń Forum jest również przybliżenie racjonalnych i nowoczesnych narzędzi prawnych, jakie ustawodawca przewidział dla przedstawicieli zawodów medycznych, mających zapewnić nie tylko ramy organizacyjne dla działań służących ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, ale także zapewnić bezpieczeństwo „prawne” osobom je wykonującym.

Istotne będzie wskazanie miejsc, w których prawo nie nadąża za rozwojem tej dziedziny działalności. Organizatorzy chcą także zwrócić uwagę na rozwiązania, które wykształciła praktyka, możliwe ich ulepszenia, a także ich zróżnicowanie dopasowane do potrzeb, jakie oferuje prawo medyczne,  które zależy od wielu czynników, takich jak np. forma wykonywania praktyki czy specjalizacja.

Przewidziana podczas Forum dyskusja i wymiana poglądów będzie  poparta doświadczeniem najlepszych ekspertów w Polsce z zakresu branży prawno-medycznej.

Forum odbędzie się 7 czerwca 2013 roku w Krakowie, w Hotelu Galaxy.
Więcej szczegółów na oficjalnej stronie wydarzenia: www.legaltrendsinmedicine2013.pl

Przeczytaj teraz

Kraków: robot da Vinci w Szpitalu Na Klinach

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 3.03.2019

Szpital na Klinach, który działa w Krakowie od listopada 2018 roku, wzbogacił się o najnowszej generacji robot medyczny da Vinci. Pierwsze operacje ginekologiczne i urologiczne z wykorzystaniem robota placówka planuje przeprowadzić pod koniec marca 2019.

Sprowadzony do Krakowa system da Vinci to obecnie najbardziej zaawansowany system robotyczny na świecie, stosowany w leczeniu zabiegowym wielu schorzeń, w tym także chorób nowotworowych.

Z wykorzystaniem robota przeprowadza się obecnie ponad 170 typów zabiegów chirurgicznych – przede wszystkim operacje macicy, prostaty i jelita grubego, ale również operacje  w obrębie pęcherza moczowego, nerek, trzustki, płuc czy serca.

Na całym świecie wykorzystywanych jest 4,8 tysiąca robotów da Vinci, z pomocą których wykonywanych jest rocznie ponad milion operacji.

Operacje wykonywane z użyciem da Vinci są bezpieczniejsze, skuteczniejsze i pozwalają na szybszy powrót do aktywności życiowych operowanych pacjentów, w porównaniu z dotychczasowymi metodami zabiegowymi.

Czytaj także: Kolejny prywatny szpital będzie miał robota da Vinci>>>

– To prawdziwy przełom dla pacjentów z południa Polski, którzy dotychczas byli pozbawieni dostępu do tej najnowszej technologii wykonywania operacji. Cieszymy się, że najnowszej generacji system wsparcia chirurgicznego da Vinci trafił do krakowskiego Szpitala na Klinach. Jesteśmy przekonani, że będzie dobrze służył pacjentom  – mówi  Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy Neo Hospital, do której należy Szpital na Klinach.

Placówka prowadzi oddział ginekologiczno-położniczy i zabiegowy oraz 16 poradni specjalistycznych, między innymi uroginekologiczną, pediatryczną, endokrynologiczną czy psychologiczną.

Szpital dysponuje 26 łóżkami, posiada dwie sale operacyjne, salę chirurgii jednego dnia, trakt porodowy, a także przychodnię przyszpitalną.

Oferuje zabiegi z zakresie ginekologii, urologii, ortopedii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i plastycznej, a także badania diagnostyczne – USG, mammografię, KTG, EKG, diagnostykę laboratoryjną, badania histopatologiczne.

Szpital mieści się przy ulicy Kostrzewskiego 74m, w dzielnicy krakowskiej – Kliny Zacisze.

Szpital należy do Neo Hospital sp. z o.o. spółka komandytowa, która została zarejestrowana w Warszawie we wrześniu 2018 roku.

Zarząd spółki Neo Hospital sp. z o.o. tworzą: Joanna Szyman (prezes zarządu), Józefa Job (wiceprezes), Monika Ziobro Motylewska i Aneta Sowińska (członkowie zarządu).

Przeczytaj teraz

Marka enel-med stomatologia partnerem akcji profilaktycznej

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 29.12.2022

Marka enel-med stomatologia została partnerem medycznym akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”. W ramach akcji w całej Polsce w pierwszej połowie roku 2023 realizowane będą bezpłatne przeglądy stomatologiczne.

16 grudnia 2022 firma Septodont uroczyście przekazała Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu grant w wysokości 200 tys. złotych na działania profilaktyczne skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Całość grantu przekazanego władzom PTS przeznaczona jest na realizację działań badawczo-profilaktyczno-leczniczych w ramach kampanii „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”.

Specjaliści z klinik enel-med stomatologia udzielą uczestnikom akcji wsparcia medycznego w ramach specjalnego programu, którego szczegółowe założenia zostaną ogłoszone na początku 2023 roku. Partnerzy podkreślają, że zależy im na kompleksowym działaniu nie tylko w zakresie diagnostyki i profilaktyki, ale również w ramach późniejszego procesu leczenia u wybranych pacjentów. Istotnym elementem całej kampanii będzie również szerzenie wiedzy i edukacja związana ze znaczeniem regularnych badań jamy ustnej.

– Pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym powinna się odbyć w momencie, gdy u dziecka zaczną pojawiać się zęby mleczne, czyli około 8. miesiąca życia, ale nie późnej niż do ukończenia roku. Polskie statystyki są dość niepokojące pod względem pierwszej kontroli stomatologicznej u dzieci – aż 60 procent opiekunów trzylatków nigdy nie zabrało dziecka nawet na wizytę adaptacyjną. Wczesna profilaktyka to podstawa, gdyż kształtuje dobre nawyki i pozwala zapobiegać bardzo wielu problemom zdrowotnym – komentuje Piotr Flejszar, dyrektor Biura Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Efekty wczesnodziecięcych zaniedbań mogą być bardzo poważne. Nieleczona próchnica w zębach mlecznych wpływa na wykształcające się dopiero u dzieci zęby stałe. Zbyt późne leczenie może prowadzić do nieprawidłowości przy wyrzynaniu się kolejnych zębów, co w konsekwencji może sprzyjać powstawaniu wad zgryzu czy wymowy. Statystyki dowodzą, że aż u 9 procent osiemnastolatków obserwuje się już braki zębowe.

Kampania kinowa enel-med stomatologia

– Stan uzębienia dzieci w naszym kraju, pomimo rosnącej świadomości, wciąż nie jest zadowalający. Badania dowodzą, że już 41 procent trzylatków ma próchnicę i liczba ta drastycznie rośnie wraz z wiekiem osiągając poziom aż 93 procent wśród osiemnastolatków. Dlatego wraz z naszymi partnerami zdecydowaliśmy się uruchomić akcję na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Chcemy od najmłodszych lat wyrabiać u pacjentów zdrowe nawyki i oswajać z wizytami u stomatologa. To właśnie ten moment jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju zębów. W naszej akcji stawiamy nie tylko na diagnostykę, ale również na realne wsparcie medyczne – podkreśla Kamila Wojtulewska-Hańczaruk, vice president of sales DACH, CEE, CIS w firmie Septodont.

Partnerem medycznym akcji została marka enel-med stomatologia, która posiada około 100 specjalistycznych placówek medycznych w całym kraju.

– Bardzo się cieszę, że jako centrum medyczne enel-med mogliśmy dołączyć do wspólnej kampanii na rzecz polskich dzieci. W gabinetach enel-med stomatologia planujemy realizację wizyt dedykowanych indywidualnym potrzebom naszych małych pacjentów. Wierzymy, że ta kampania nie tylko pozwoli najmłodszym odzyskać zdrowy uśmiech, ale także zachęci opiekunów, aby regularnie odwiedzali z dziećmi gabinety lekarskie. Od ponad 30 lat udzielamy wsparcia stomatologicznego osobom w różnym wieku oraz aktywnie angażujemy się w działania na rzecz profilaktyki i szerzenia wiedzy z tego zakresu. Ten projekt znakomicie wpisuje się w misję firmy mówi Beata Krakowska, dyrektor pionu stomatologii i medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Enel-Med.

Źródło: www.enel.pl

Przeczytaj teraz

Euromedic: współpraca z Fundacją 2065

Autor:
Dodano: 18.12.2013


Firma Euromedic, jako jeden z partnerów pierwszej edycji projektu „Liderzy w sektorze ochrony zdrowia” zainaugurowanego pod koniec września 2013 roku i współorganizowanego przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi oraz Giełdę Papierów Wartościowych, edukuje i umożliwia zdobycie młodym, utalentowanym ludziom praktycznej wiedzy w sektorze ochrony zdrowia.

Euromedic, w ramach współpracy przy tym projekcie, wziął pod swoje skrzydła Katarzynę Głuch, studentkę prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zapewniając jej staż w placówce firmy.

Zdaniem twórców projektu, przyszłość całego sektora ochrony zdrowia zależy od młodych, utalentowanych ludzi, dlatego też Fundacja wraz z partnerami wspiera kształcenie otwartej na nowe pomysły kadry managerskiej, która będzie zarządzać służbą zdrowia i placówkami medycznymi w przyszłości.

– Bardzo cieszymy się, że Euromedic dołączył do programu i dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynkach europejskich przyczynił się do rozwoju zdolnych, młodych ludzi w obszarze usług medycznych. Na rynku nadal jest niewielu dobrych menedżerów w sektorze usług medycznych. Chcemy na ten problem zwrócić szczególną uwagę i spróbować mu skutecznie zaradzić – dodała Ewa Paga, prezes Fundacji 2065 im. Lesława Pagi.

Projekt objął 5-dniowy cykl szkoleń prowadzonych przez ekspertów i praktyków sektora ochrony zdrowia. Następnie uczestnicy programu wzięli udział w płatnych praktykach w firmach partnerskich.

– Misją Euromedic jest podwyższenie standardu usług medycznych w Polsce, a docelowo zrównanie go z poziomem zachodnioeuropejskim, dlatego tak ważne dla nas jest udzielanie wsparcia studentom wiążącym swoją przyszłość z tym obszarem. Chętnie dzielimy się naszą bogatą wiedzą, nie tylko ze stażystką, która zostanie u nas na dłużej, ale  z pozostałymi utalentowanymi młodymi ludźmi zakwalifikowanymi do projektu – powiedziała Anna Wiczyńska-Zając, członek zarządu Euromedic Polska.

Firma Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego  w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Euromedic oferuje także wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia blisko 6 000 specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie. W Polsce firma Euromedic obecna jest od 2000 roku.

Przeczytaj teraz

Alert konsultacyjny

Autor:
Dodano: 11.10.2012


Ministerstwo Zdrowia przekazało Pracodawcom RP kolejne akty prawne do konsultacji społecznych. Są to trzy projekty rozporządzeń Ministra Zdrowia dotyczących zakażeń, bezpieczeństw i higieny pracy oraz wyrobów medycznych.

Pierwszy z projektów rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczy w sprawie zgłoszeń podejrzenia lub rozpoznania zakażenia, choroby zakaźnej lub zgonu z powodu zakażenia lub choroby zakaźnej

Link do projektu w CML : http://cml.pracodawcyrp.pl/akty_prawne/?act=3854

Termin konsultacji w tej sprawie upływa 16 października 2012 roku.

Kolejne rozporządzenie reguluje sprawy bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych

Link do projektu w CML : http://cml.pracodawcyrp.pl/akty_prawne/?act=3856

Termin konsultacji upływa 3 listopada 2012 roku.

Trzeci projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczy wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru zlecenia naprawy

Link do projektu w CML : http://cml.pracodawcyrp.pl/akty_prawne/?act=3861

Termin konsultacji upływa 22 października 2012 roku.

Uwagi proszę przesyłać do Grzegorza Byszewskiego:
g.byszewski@pracodawcyrp.pl

 

Przeczytaj teraz

Euromedic i Methodist Hostpital: standardy leczenia nowotworów

Autor:
Dodano: 25.10.2013


Onkolodzy z The Methodist Hospital z Houston uczestniczyli w 3-dniowym szkoleniu polskich lekarzy i fizyków medycznych z firmy Euromedic, który odbył się w Otwocku. Celem kursu było wypracowanie szczegółowych standardów leczenia nowotworów ginekologicznych i prostaty za pomocą radioterapii. Zostaną one teraz zebrane i opublikowane w formie książkowej broszury.

Jedną z głównych przyczyn umieralności w Polsce stanowią choroby nowotworowe. Kluczowa jest poprawa efektywności i jakości leczenia w tym zakresie. Skuteczna i zgodna ze światowymi standardami radioterapia, którą stosuje się w większości przypadków zachorowań na raka, zdecydowanie zwiększa możliwość wygranej z tą chorobą.

W czasie szkolenia przeprowadzonego w Polsce przez światowej sławy specjalistów uczestnicy pogłębili swoją wiedzę dotyczącą najnowszych metod leczenia nowotworów ginekologicznych oraz prostaty, w różnych stadiach zaawansowania tych chorób. Szkolenie prowadził prof. Brian Butler, który podzielił się z lekarzami i fizykami medycznymi Euromedic swoimi doświadczeniami z zakresu leczenia promieniowaniem jonizującym oraz stosowania nowoczesnych technik komputerowych w medycynie.

Euromedic Onkoterapia współpracuje z amerykańskimi naukowcami z Houston od półtora roku. W ciągu każdego z cyklu spotkań szczegółowo omawiane są metody leczenia poszczególnych rodzajów nowotworów .
– Cieszymy się, że firma Euromedic po raz kolejny gości nas w Polsce. Spotkania te są niezwykle ważne dla polskich pacjentów, bowiem pozwalają lekarzom przenieść do ich codziennej praktyki sprawdzone przez nas, a więc bezpieczne metody leczenia nowotworów. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że radioterapeuci pracujący w ośrodkach Euromedic posiadają zgodną ze światowymi standardami wiedzę umożliwiającą im bezpieczne i skuteczne leczenie polskich pacjentów – powiedział prof. Brian Butler z The Methodist Hospital.

Oprócz szkoleń, TMH oraz placówki Euromedic na bieżąco utrzymują kontakt między innymi za pomocą wideo konferencji czy czatów. Dzięki temu polscy lekarze mogą konsultować wyniki badań obrazowych pacjentów z najcięższymi schorzeniami.

– Celem Euromedic jest podwyższenie standardu usług medycznych w Polsce, a docelowo zrównanie go z poziomem światowym, dlatego współpracujemy z TMH i wspólnie z nimi organizujemy szkolenia lekarzy radioterapeutów w zakresie wypracowywania standardów leczenia nowotworów. Przywiązujemy ogromną wagę do edukacji, poszerzania wiedzy i umiejętności naszych lekarzy, aby mogli jak najlepiej służyć naszym pacjentom. Chorzy mogą mieć dzięki temu pewność, że otaczani są opieką zgodną z najlepszymi światowymi standardami – mówi Anna Wiczyńska-Zając, Dyrektor Operacyjny firmy Euromedic Diagnostics Polska.

W czasie szkolenia TMH lekarze byli również świadkami pierwszego w Polsce naświetlania w technice Volumetric Modulated Arc Therapy  z użyciem akceleratora ze 160-listkowym kolimatorem.

 

Przeczytaj teraz