BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

PZU Zdrowie: nowa placówka medyczna w Poznaniu

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 16.12.2018

14 grudnia 2018 roku PZU Zdrowie oficjalnie zainaugurowało działalność swojej drugiej placówki medycznej w Poznaniu. Przychodnia mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 184, w biurowcu Pixel.

Budynek zlokalizowany  jest w poznańskiej dzielnicy Grunwald, w pobliżu obwodnicy i autostrady A2, dobrze skomunikowanej z innymi rejonami miasta.

Placówka oferuje konsultacje specjalistów dla dorosłych, między innymi ginekologa, endokrynologa, dermatologa, kardiologa, neurologa, okulisty, ortopedy, urologa, pulmonologa, czy chirurga.  Przyjmują tutaj również specjaliści dziecięcy – dermatolog, okulista, ortopeda. Placówka posiada w ofercie także  diagnostykę laboratoryjną i badania USG (również USG dziecięce, USG stawów biodrowych). Działa tutaj poradnia medycyny pracy i pracownia psychotechniczna.

Wnętrza placówki zostały zaprojektowane zgodnie z ujednoliconą koncepcją oznakowania i wystroju. Motywem przewodnim są zioła nawiązujące do tradycji medycyny. Wnętrza ocieplają wizualnie elementy drewniane oraz odcienie zielonego. Placówka posiada nowoczesny system nośników informacyjnych przed każdym gabinetem, w poczekalniach oraz w witrynie zewnętrznej.

 

Od kilku lat PZU Zdrowie prowadzi w Poznaniu placówkę przy alei Niepodległości 2, w centrum miasta.

– Poznań, to kolejne duże miasto, w którym poszerzamy swoją działalność, otwierając nową placówkę medyczną. Rozwijamy sieć placówek medycznych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na opiekę medyczną, a jednocześnie ustalać wysoki standard wyposażenia oraz obsługi. Zaufanie i komfort naszych pacjentów są dla nas najważniejsze – mówi Julita Czyżewska, prezes Zarządu PZU Zdrowie SA.

PZU Zdrowie posiada obecnie 2100 placówek partnerskich w ponad 500 miastach w Polsce, a od kilku lat buduje własną sieć liczącą już 60 centrów medycznych, między innymi w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Częstochowie, Radomiu, Płocku i Opolu.

W listopadzie 2018 PZU Zdrowie uruchomiło nowe placówki w Warszawie i Krakowie, a w październiku 2018- w Gdańsku.

Czytaj na ten temat: PZU Zdrowie: nowe placówki medyczne w Krakowie i Warszawie>>>

Przeczytaj teraz

Agnieszka Szpara prezesem zarządu Affidea

Autor:
Dodano: 9.05.2016

Z początkiem maja 2016 roku stanowisko prezesa zarządu w firmie Affidea, jednej z największych w Polsce sieci oferujących usługi z zakresu diagnostyki i leczenia radioterapeutycznego, objęła Agnieszka Szpara. Będzie dpowiedzialna za zarządzanie firmą Affidea i rozwój jej usług w Polsce.

Agnieszka Szpara posiada doświadczenie w obszarze zarządzania w opiece medycznej, a także w zarządzaniu strategicznym. Przed objęciem stanowiska prezesa zarządu w firmie Affidea zawodowo związana była z Grupą Medicover w krajach Europy Centralnej i sprawowała między innymi funkcję prezesa zarządu Medicover w Polsce. Była prezesem zarządu spółki Continuum Care tworzącej system specjalistycznej opieki dla osób starszych, a także obejmowała stanowisko dyrektor zarządzającej spółki Care Experts oferującej skoordynowaną opiekę dla osób starszych i niesamodzielnych. Pełniła również funkcję prezesa EMC Instytut Medyczny.

Agnieszka Szpara jest współzałożycielką oraz wiceprezesem Pracodawców Medycyny Prywatnej, organizacji zrzeszającej najważniejsze prywatne firmy świadczące usługi medyczne w Polsce. Przez wiele lat była konsultantem rynku opieki zdrowotnej, członkiem rad nadzorczych spółek działających w obszarze ochrony zdrowia oraz członkiem Grupy ds. Innowacji działającej przy Polskiej Akademii Nauk, powołanej w celu propagowania poprawy jakości w sektorze ochrony zdrowia.

Agnieszka Szpara jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła także Advanced Management Program w IESE Business School University of Navarra oraz Szkołę Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Obecnie wykłada ład korporacyjny i optymalne struktury zarządzania na Uczelni Łazarskiego w Warszawie w ramach studiów MBA w Ochronie Zdrowia.

Agnieszka Szpara posiada także doświadczenie w zakresie organizacji rynku opieki zdrowotnej oraz rozległą wiedzę między innymi w zakresie zarządzania służbą zdrowia, rozwoju biznesu, fuzji i przejęć, transformacji biznesowych, konsultingu oraz negocjacji.

W lutym 2016 roku znalazła się w gronie 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce w rankingu opublikowanym przez miesięcznik „Home & Market”.

Firma Affidea (dawniej Euromedic) jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Dzięki ciągłemu rozwojowi firma rozszerza działalność również na obszary, w których nikt jeszcze dotąd nie działał. Zatrudniając profesjonalną kadrę zajmującą się diagnostyką, firma Affidea staje się również wiodącą siłą dostarczającą zdalną diagnostykę – oferując wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia blisko 6 000 wykwalifikowanych specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie. W Polsce firma Affidea obecna jest od 2000 roku. 

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2017-11-06

Autor:
Dodano: 2.11.2017
Przeczytaj teraz

Diagnostyka: nowa placówka we Wrocławiu

Autor:
Dodano: 14.12.2016


Sieć Laboratoriów Medycznych Diagnostyka, prowadząca działalność na terenie całej Polski, otworzyła nowy punkt pobrań w Bielanach Wrocławskich, przy ulicy Wrocławskiej. Placówka czynna jest przez sześć dni w tygodniu.

Diagnostyka informowała w listopadzie 2016, że w ciągu dwóch miesięcy zarejestrowała 50 nowych placówek – w tym 14 laboratoriów oraz 36 punktów pobrań.

Nowo zarejestrowane placówki mieszczą się między innymi na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego czy małopolskiego.

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania, z możliwością odbioru wyników przez Internet.

Sieć  posiada ponad 500 placówek w całej Polsce. Punkty pobrań dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych, część posiada specjalne kąciki dziecięce, pomagające w bezstresowej obsłudze małych pacjentów.

Firma rocznie wykonuje badania dla ponad 12 milionów pacjentów oraz współpracuje z ponad 8 tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Przeczytaj teraz

Alert konsultacyjny

Autor:
Dodano: 1.01.2016

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekty 11 aktów prawnych, wśród nich założenia do nowelizacji ustawy o działalności społecznej oraz projekty rozporządzeń.

Projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności leczniczej ma na celu wprowadzenie zmian takich jak między innymi ograniczenie przekształceń SPZOZów, zakaz sprzedaży podmiotów publicznych jak i nakaz przeznaczania zysku na szeroko rozumianą działalność lecznicza.

Termin konsultacji mija 24 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.


Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie minimalnych wymagań organizacyjno- technicznych dla Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi określa minimalne wymagania, jakie powinny spełniać funkcjonalności Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL). Wprowadzenie niniejszej zmiany spowoduje ujednolicenie źródeł danych systemu oraz zwiększy spójność danych tworzonego systemu ZSMOPL.

Termin konsultacji mija 12 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych jest aktem wykonawczym do ustawy z 11 września 2015 roku o zmianie ustawy o wyrobach medycznych i niektórych innych ustaw. Nowelizacja wejdzie w życie 21 lutego 2016 roku. Projekt rozporządzenia wdraża art. 11 i załączniki I–VIII do dyrektywy Rady 93/42/EWG dotyczącej wyrobów medycznych, których wymagania stosują wszystkie państwa członkowskie.

Termin konsultacji upływa 15 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.


Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności aktywnych wyrobów medycznych do implantacji jest aktem wykonawczym do ustawy z 11 września 2015 roku o zmianie ustawy o wyrobach medycznych i niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta wejdzie w życie 21 lutego 2016 r. Projekt rozporządzenia nie zmienia dotychczasowych rozwiązań, które kraje członkowskie stosują w podobny sposób (wdrożenie art. 9 i załączników 1–6 do dyrektywy Rady 90/385/EWG dotyczącej aktywnych wyrobów medycznych do implantacji).

Termin konsultacji społecznych mija 12 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie udzielania autoryzacji jednostkom w celu ich notyfikacji w zakresie wyrobów, wysokości opłat za złożenie wniosków w tym zakresie oraz prowadzenia kontroli jednostek ubiegających się o autoryzację i jednostek notyfikowanych dostosowuje sposób i tryb postępowania krajowego organu wyznaczającego jednostki notyfikowane – ministra właściwego do spraw zdrowia – oraz właściwego organu odpowiedzialnego za nadzór i bezpieczeństwo wyrobów – prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – do treści przepisów rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 920/2013 z 24 września 2013 roku w sprawie wyznaczania i nadzorowania jednostek notyfikowanych na podstawie dyrektywy Rady 90/385/EWG dotyczącej wyrobów medycznych aktywnego osadzania oraz dyrektywy Rady 93/42/EWG dotyczącej wyrobów medycznych (Dz. Urz. UE L nr 253 z 25.09.2013, str. 8), dalej „rozporządzenie nr 920/2013” oraz określa sposób składania i wysokość opłat za składanie wniosków.

Termin konsultacji upływa 15 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.

 

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących planowania, prowadzenia, monitorowania i dokumentowania badania klinicznego wyrobu medycznego dostosowuje przepisy rozporządzenia do zmian wprowadzonych w wytycznych unijnych, w szczególności znowelizowanej normy EN ISO 14155 „Badanie kliniczne wyrobów medycznych na ludziach – Dobra praktyka kliniczna”, oraz zbiera w jednym akcie wymagania dotyczące badań klinicznych z wyrobami medycznymi, w tym dotyczące sprawozdania z wykonania badania.

Termin konsultacji upływa 15 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.
 

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wzorów wniosków związanych z badaniem klinicznym wyrobu medycznego i wysokości opłat za złożenie tych wniosków ma charakter porządkujący. Zawiera określenie zawartości i sposobu sporządzania sprawozdania z badania klinicznego, które przeniesiono do projektu rozporządzenia z art. 41 ust. 4 ustawy w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących planowania, prowadzenia, monitorowania i dokumentowania badania klinicznego.

Termin konsultacji upływa 15 stycznia 2016 roku. 

Link do projektu.


Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu dokonywania zgłoszeń i powiadomień dotyczących wyrobów ma na celu dostosowanie rozporządzenia do zmian wprowadzonych w ustawie z 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych po to, aby prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych mógł skutecznie sprawować nadzór nad wyrobami wprowadzonymi do obrotu i do używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także wymieniać dane z innymi państwami Unii Europejskiej i Komisją Europejską. Projekt wprowadza ułatwienia dla wytwórców wyrobów wykonanych na zamówienie i podmiotów dokonujących powiadomienia o wprowadzeniu wyrobu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz poszerzenie kręgu podmiotów zgłaszających wyroby medyczne.

Termin konsultacji upływa 15 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.


Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wysokości opłat za złożenie zgłoszeń dotyczących wyrobów oraz wysokości opłaty za złożenie wniosku o wydanie świadectwa wolnej sprzedaży ma na celu dostosowanie rozporządzenia do zmian wprowadzonych w ustawie z 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych, w szczególności tych dotyczących rezygnacji z opłat za powiadomienia (i zmianę danych nimi objętych) o wprowadzeniu wyrobu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, co ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej importerom i dystrybutorom wyrobów medycznych i jest zgodne z praktyką unijną.

Termin konsultacji upływa 15 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie kryteriów raportowania zdarzeń z wyrobami, sposobu zgłaszania incydentów medycznych i działań z zakresu bezpieczeństwa wyrobów ma na celu dostosowanie rozporządzenia do zmian wprowadzonych w ustawie z 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych z zachowaniem zgodności z rozwiązaniami stosowanymi w UE i możliwości przekazywania danych o incydentach medycznych do europejskiej bazy danych Eudamed. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych powinien mieć narzędzia do skutecznego sprawowania nadzoru nad wyrobami wprowadzonymi do obrotu i do używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także do wymiany danych z innymi krajami Unii Europejskiej i Komisją Europejską. Projekt wprowadza zmiany związane z rozszerzeniem rodzaju i zakresu przekazywanych danych przyjęte w formie wytycznych w Unii Europejskiej w 2013 roku.

Termin konsultacji upływa 15 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.


Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie utworzenia Krajowego Rejestru Nowotworów jest realizacją delegacji zawartej w ustawie z 9 października 2015 roku o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw.


Termin konsultacji upływa 5 stycznia 2016 roku.

Link do projektu.

 

Uwagi do projektów można przesyłać na adres g.byszewski@pracodawcyrp.pl

Przeczytaj teraz

Bydgoszcz: Intercor buduje nową siedzibę

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 21.03.2018

Centrum Medyczne Intercor z Bydgoszczy inwestuje w nową placówkę, która powstaje przy ulicy Kasztanowej 57. Przeniesienie do nowej siedziby planowane jest w lipcu 2018 roku.. Dzięki nowej siedzibie Centrum zwiększy zakres oferowanych usług medycznych.

Kilka lat temu powstał projekt, aby nowa siedziba powstała przy ulicy Fordońskiej, jednak zrezygnowano z tej inwestycji.

Obecnie Intercor działa przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 33, gdzie zajmuje dzierżawione pomieszczenia. Placówka oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne oraz diagnostykę.

Działają tutaj między innymi poradnie: medycyny pracy, medycyny podróży, poradnia seksuologiczna i dietetyczna. W Centrum można wykonać badania diagnostyczne – echo serca, badania dopplerowskie, spirometrię, EKG, gastroskopię, USG, biopsje, scyntygrafię tarczycy, markery nowotworowe. Placówka oferuje także zabiegi w zakresie kriochirurgii oraz nieoperacyjne leczenie nadczynności tarczycy.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Wartość kontraktu placówki z NFZ ma wartość około 1,2 mln zł. Środki te są przeznaczone na finansowanie usług z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: kardiologii, endokrynologii, neurologii, reumatologii, okulistyki, preluksacji.

Placówkę prowadzi Spółka Lekarzy Intercor Sp. z o.o., która powstała w maju 1989 roku. Została założona przez trzech lekarzy z Kliniki Kardiologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Obecnie zatrudnia ponad 80 pracowników medycznych, wśród nich są także profesorowie Collegium Medicum UMK.

Przeczytaj teraz